Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravané hlasují o nejlépe opravené památce v kraji. Brno má trojnásobné zastoupení

 
středa, 22. března 2017, 12:52

O nejlépe opravené kulturní památce Jihomoravského kraje v loňském roce hlasují od 17. března lidé prostřednictvím SMS. Mohou se rozhodnout pro jednu z celkem 21 památek, které začátkem roku navrhli jednotlivci i právnické osoby.

 

Brno má v soutěži o nejlépe loni opravenou památku trojnásobné zastoupení: kapli sv. Floriána v Bosonohách, interiér kostela sv. Jakuba a obrazy sv. Petra a sv. Pavla v kostele Nejsvětější Trojice v Králově Poli.

„Je to desátý ročník soutěže a mezi veřejností o ni bývá velký zájem,“ uvedl Jiří Klement z tiskového oddělení krajského úřadu. Některé z památek již získaly desítky a mnohé dokonce stovky hlasů. Každé památce je možné přidělit z jednoho telefonního čísla jen jeden hlas.

Soutěž má pro udílení finančních částek tři kategorie, a to velké stavby, díla výtvarného umění a drobné stavby. Vlastníci staveb s nejvyšším a druhým nejvyšším počtem hlasů získají podle kategorie od 10 000 do 150 000 korun. Seznam památek, aktuální počet hlasů a návod k hlasování najdete na internetových stránkách. Veřejnost může hlasovat do 9. dubna.

Zdroj: MMB

 


 

Kam dál?

Kamenný vrch v Brně ozdobily tisíce rozkvetlých konikleců

středa, 22. března 2017, 10:21

V záplavě fialových konikleců velkokvětých je v těchto dnech přírodní rezervace Kamenný vrch na okraji Brna. Ekologové...

Brno získalo dotaci padesát milionů korun na podporu základního...

úterý, 21. března 2017, 15:19

Ministerstvo školství schválilo dotaci o projektu „Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně“ ve...

Na jižní Moravě se letos narodilo o pět set padesát dětí víc než loni

úterý, 21. března 2017, 14:21

V Jihomoravském kraji se loni narodilo 13.788 dětí. Je to o 552 více než v roce 2015, kdy se jich narodilo 13.236....

V Rosicích otevřeli novou naučnou stezku v bývalé oboře

úterý, 21. března 2017, 12:53

V Rosicích na Brněnsku v neděli Lesy ČR společně s městem otevřely novou naučnou stezku v bývalé oboře. Čtyři kilometry...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.