Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihomoravský kraj vybral víc než tunu potravin pro lidi v nouzi

 
pondělí, 20. března 2017, 18:35

Zaměstnanci Krajského úřadu a jeho příspěvkové organizace nashromáždili ve dvoutýdenní potravinové sbírce skoro 1,3 tuny trvanlivých potravin pro lidi v nouzi. Podle hejtmana Bohumila Šimka (ANO) kraj za tři roky přispěl do Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj skoro čtyřmi tunami potravin.

Šimek dnes předal symbolický certifikát s výtěžkem potravin řediteli brněnské potravinové banky Pavlu Kosorinovi. Zájemci mohli přispět od 1. do 17. března. „Zúčastnili se nejen zaměstnanci krajského úřadu a příspěvkové organizace ze sociální oblasti, ale také organizace ze školství a zdravotnictví," uvedla mluvčí kraje Monika Brindzáková..

Lidé nosili potraviny, jako těstoviny, luštěniny, mouku, cukr, rýži, sušenky, masové konzervy, paštiky, dětské výživy, piškoty, instantní polévky, olej, ale také čaj, sirup a kávu.

Potravinové sbírce předcházela únorová sbírka nepotřebného šatstva pro potřebné. „Vynesla tři plná auta se stovkami kusů oblečení a bot, které pomohou desítkám lidí. Jsme společensky odpovědný kraj, a proto jsme se už třetím rokem zapojili do sbírky pro potravinovou banku," dodal Šimek.

Podnětem k vyhlášení první sbírky do banky bylo v únoru 2015 plánované otevření Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj v bývalých kasárnách v městské části Brno-Židenice. Tam je možné skladovat potraviny a následně je prostřednictvím místních organizací, jako charita nebo Armáda spásy a podobně, distribuovat chudým lidem v nouzi.

Cílem banky je boj proti hladu, ale také proti plýtvání potravinami. Získává potraviny od obchodních řetězců, přebytky produkce potravinářského průmyslu nebo příspěvky shromážděné ve veřejných sbírkách. Potravinové banky jsou i v dalších městech a krajích. Fungují například v Praze, na Vysočině, v Plzeňském, Moravskoslezském nebo Ústeckém kraji.

Zdroj: ČTK
 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

  • Na jihu Moravy si od pátku zalyžujete jen v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Česku chybí sládci. Beer Academy a Mendelova univerzita proto spouští rekvalifikační kurzy

pondělí, 20. března 2017, 12:04

Nedostatek sládků, především v minipivovarech, má pomoci řešit rekvalifikační kurz pivovarnické a sladovnické práce. V...

Dnes zažijeme jarní rovnodennost. Astronomické jaro potrvá celkem 107 dní

pondělí, 20. března 2017, 11:51

Rok s rokem se sešel a opět tady máme jaro. Slunce dnes v 11:28 SEČ vstupuje do znamení Berana a nastává takzvaná jarní...

V Metro music baru v sobotu vybouchla pyrotechnika, zranila šest lidí

neděle, 19. března 2017, 17:49

Brněnským Metro music barem v sobotu otřásl výbuch. Při vystoupení totiž kapela Rammstein Revival použila bez vědomí a...