Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Metro music baru v sobotu vybouchla pyrotechnika, zranila šest lidí

 
neděle, 19. března 2017, 17:49

Brněnským Metro music barem v sobotu otřásl výbuch. Při vystoupení totiž kapela Rammstein Revival použila bez vědomí a svolení pořadatelů pyrotechniku, jejíž část vybouchla a zranila kapelu, včetně dvou diváků. Událost vyšetřují policisté.

 

„V sobotu ve večerních hodinách jsme přijali oznámení o úrazu několika osob následkem výbuchu pyrotechniky v jednom z brněnských barů. Pyrotechniku měla použit kapela, která zde vystupovala. Zraněno následkem výbuchu pyrotechniky bylo celkem šest osob," uvedla na policejním webu mluvčí Štěpánka Komárová.

Členy kapely, šestadvacetiletou ženu a pětadvacetiletého muže, kteří byli v baru jako hosté, si převzali zdravotníci.  Ostatní návštěvníci byli z místa evakuovány a bar policisté uzavřeli. Na místě zasahovali také hasiči. „Přizván byl soudní znalcec z oboru pyrotechniky. Policisté vše zadokumentovalii a zajistili stopy, které budou zaslány na expertízu. Co bylo příčinou výbuchu pyrotechniky je nyní předmětem našeho šetření. Je nutné vyčkat na výsledky znaleckého zkoumání," uzavřela Komárová.

Podle vyjádření provozovatelů hudebníko klubu použila kapela pyrotechniku bez předchozího svolení. „Naštěstí nedošlo k žádným závažným zraněním ani poškození klubu. Skupina vzala veškerou zodpovědnost na sebe a je vyšetřována policií ČR pro obecné ohrožení. Omlouváme se všem účastníkům koncertu i těm, kteří nemohli navštívit tradiční sobotní párty s Djs. Pro další provoz klubu to nebude mít žádné důsledky," uvedla na svém facebookovém profilu.

Vyhazovač hrdinou

Zároveň majitelé klubu vyzdvihli všudypřítomnou reakci vedoucího ochranky Zdeňka Lebedy. „Mnoho lidí na Zdenka občas poukazuje a háže ho do nějakého pytle nesmyslů, ale všichni návštěvníci Metra, by si meli vážit, že tam na těch vratech je a v případě potřeby je připraven všem pomoct. V tomto případě zachránil zpěvákovi kapely a strůjci této nešťastné události život," stojí v prohlášení.

Pohotovou reakci a chladnou hlavu sekuriťáka dokazuje i svědectví jedné z návštěvnic. Podle ní držel Lebeda rukama krvácející tepnu zpěvákovi a zároveň organizoval ostatní personál. „Ukázal, že je chlap se srdíčkem na správném místě," prohlásila paní Jarošová.

Zdroj: PČR, Metro music bar

Martin Šeda

 

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • VIDEO: Brněnský autor virálních videí zase...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Je fotovoltaika ekologická?

Jako obchodníka, který chce lidem nabízet skutečně smysluplné řešení, mě rozčiluje, že ačkoli...

Drbna

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Bobr neprolezl mříží, zasáhnout museli hasiči

sobota, 18. března 2017, 16:55

Požáry, závažné dopravní nehody, záplavy či krizová opatření všeho druhu. Být hasičem může na jednu stranu znamenat...

Péče státu o rodiny s dětmi je podle čtyřiceti dvou procent občanů nedostatečná

sobota, 18. března 2017, 14:12

Vláda se nedostatečně stará o sociální situaci rodin s dětmi, míní 42 procent Čechů. Je to o pět procentních bodů méně...

Před padesáti lety se narodila oblíbená brněnská spisovatelka Simona Monyová

čtvrtek, 16. března 2017, 17:28

Spisovatelka Simona Monyová, autorka asi třicítky úspěšných románů pro ženy, se narodila 17. března 1967. Tragickým se...