Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak vzniká Janáčkovo kulturní centrum? Zájemci si prohlédli staveniště

 
pondělí, 27. února 2017, 10:47

Čtyřicítka zájemců si přišla v neděli odpoledne prohlédnout staveniště budoucího koncertního sálu v prostoru mezi Besední a Veselou ulicí. Navštívili i foyer Besedního domu, kde je projekt představen. Další prohlídka je naplánována na březen.

 

„Z bezpečnostních důvodů na staveništi může být maximálně čtyřicet návštěvníků. Lidé se hlásili předem prostřednictvím internetu na mou adresu konecna@salprobrno.cz. Zájemců je však víc, proto budeme v akci pokračovat. Další termín bude 12. března od 15 hodin. Musí se však předem přihlásit,“ uvedla Kateřina Konečná, mluvčí projektu Sál pro Brno. Janáčkovo kulturní centrum bude novým sídlem Filharmonie Brno.

První etapa stavby byla zahájena poklepem základního kamene 9. února 2015. Po demolicích ve vnitrobloku činžovních domů byl proveden hydrogeologický a archeologický průzkum. Začátkem loňského roku začala stavba třípatrových podzemních garáží s kapacitou 191 státní. První etapa skončí letos.

Po ní bude následovat stavba vlastního koncertního sálu, pro nějž je již hotov návrh vnější architektonické podoby. Vnitřní část navrhne špičkový tým odborníků na akustiku. Ve výběrovém řízení se rozhodne mezi japonskou společností Nagata Acoustic nebo americkými Ove Arup Partners.

Sál v hodnotě 1,3 miliardy korun budou financovat město Brno, Jihomoravský kraj a stát prostřednictvím ministerstva kultury. 

Zdroj: MMB

 


 

Kam dál?

Adoptivní rodiče už přispěli brněnské zoo dvacet milionů korun

sobota, 25. února 2017, 13:30

Program Adopce funguje v Zoo Brno už dvacet let a v prvním roce se do něj přihlásilo 15 adoptivních rodičů. Přispěli...

Brněnská zoo láká na víkend s ledními medvědy

pátek, 24. února 2017, 12:49

V pondělí 27. února oslaví lední medvědi svůj mezinárodní den. Při té příležitosti si pro návštěvníky připravila...

Brno je čtvrtým nejlepším studentským městem na světě

pátek, 24. února 2017, 12:06

Brno studentské, Brno nejlepší! Teď již oficiálně. Moravská metropole zaznamenala ohromný úspěch, když se v žebříčku...

Brněnskou zoo rozšířil páreček pásovců kulovitých

čtvrtek, 23. února 2017, 23:00

V pátek 17. 2. dorazil do zahrady pár pásovců kulovitých. Obě zvířata jsou velmi mladá, samec Ricardo se narodil loni...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.