Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak vzniká Janáčkovo kulturní centrum? Zájemci si prohlédli staveniště

 
pondělí, 27. února 2017, 10:47

Čtyřicítka zájemců si přišla v neděli odpoledne prohlédnout staveniště budoucího koncertního sálu v prostoru mezi Besední a Veselou ulicí. Navštívili i foyer Besedního domu, kde je projekt představen. Další prohlídka je naplánována na březen.

 

„Z bezpečnostních důvodů na staveništi může být maximálně čtyřicet návštěvníků. Lidé se hlásili předem prostřednictvím internetu na mou adresu konecna@salprobrno.cz. Zájemců je však víc, proto budeme v akci pokračovat. Další termín bude 12. března od 15 hodin. Musí se však předem přihlásit,“ uvedla Kateřina Konečná, mluvčí projektu Sál pro Brno. Janáčkovo kulturní centrum bude novým sídlem Filharmonie Brno.

První etapa stavby byla zahájena poklepem základního kamene 9. února 2015. Po demolicích ve vnitrobloku činžovních domů byl proveden hydrogeologický a archeologický průzkum. Začátkem loňského roku začala stavba třípatrových podzemních garáží s kapacitou 191 státní. První etapa skončí letos.

Po ní bude následovat stavba vlastního koncertního sálu, pro nějž je již hotov návrh vnější architektonické podoby. Vnitřní část navrhne špičkový tým odborníků na akustiku. Ve výběrovém řízení se rozhodne mezi japonskou společností Nagata Acoustic nebo americkými Ove Arup Partners.

Sál v hodnotě 1,3 miliardy korun budou financovat město Brno, Jihomoravský kraj a stát prostřednictvím ministerstva kultury. 

Zdroj: MMB

 


 

Kam dál?

Adoptivní rodiče už přispěli brněnské zoo dvacet milionů korun

sobota, 25. února 2017, 13:30

Program Adopce funguje v Zoo Brno už dvacet let a v prvním roce se do něj přihlásilo 15 adoptivních rodičů. Přispěli...

Brněnská zoo láká na víkend s ledními medvědy

pátek, 24. února 2017, 12:49

V pondělí 27. února oslaví lední medvědi svůj mezinárodní den. Při té příležitosti si pro návštěvníky připravila...

Brno je čtvrtým nejlepším studentským městem na světě

pátek, 24. února 2017, 12:06

Brno studentské, Brno nejlepší! Teď již oficiálně. Moravská metropole zaznamenala ohromný úspěch, když se v žebříčku...

Brněnskou zoo rozšířil páreček pásovců kulovitých

čtvrtek, 23. února 2017, 23:00

V pátek 17. 2. dorazil do zahrady pár pásovců kulovitých. Obě zvířata jsou velmi mladá, samec Ricardo se narodil loni...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V celém Německu se ráno zastavila dálková železniční doprava

V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který by měl mít dopady i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení jsou i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbal. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s talentovanou tvůrkyní Michaelou Loveckou a výsledkem je vtipem nadupané dílo, které má potenciál stát se dalším celorepublikovým virálem.

Čeští hokejisté si zahráli proti Tatarstánu, do zápasu nastoupil i prezident

Česká veteránská reprezentace se koncem prvního adventního týdne vypravila do Kazaně, více než milionové metropole Tatarstánu a jednoho z největších měst v evropské části Ruska. Tam odehrála přátelský zápas proti domácímu výběru, který byl sportovní kulisou k rusko – českému ekonomickému fóru.