Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Návrhy na nový park pod Hády v Brně budou v polovině roku

 
pátek, 17. února 2017, 17:07

Teplárny Brno očekávají, že architektonické návrhy na nový park v Brně pod vrchem Hády, dostanou už v červnu. Pak o nich bude rozhodovat odborná komise. Na místě vznikne místo pro volnočasové aktivity Brňanů.

 

 

Podle generálního ředitele Tepláren Brno Petra Fajmona nyní nelze dopředu říci, jak bude místo vypadat, to se rozhodne až podle návrhů, které v soutěži budou. "Představa je poměrně široká, neměly by tam ale být stavby trvalého charakteru," uvedl Fajmon.

V místě jsou komplikované restituce, vztahující se na pozemky. O místo požádali potomci rodiny Kohnů, která v Brně v první polovině 20. století provozovala cihelny, měla ale i jiné aktivity. Restituce, které začala v 90. letech, ještě nejsou vyřešeny. Situaci komplikuje i fakt, že právní zástupce rodiny je z New Yorku. Teplárny se s ním dohodly předběžně tak, že pokud park na sporných pozemcích nebude obsahovat žádné stavby trvalého charakteru, nebude rodina ve stavebním řízení dělat problémy. Na místě tak mohou vznikat rekreační prvky, dráhy, hřiště a podobně.

Místo je zanedbané. Teplárny na něj kdysi vyvážely popílek z provozu Špitálka. Na místě bude nutné vykácet náletové dřeviny. "Předpokládá se, že křoviny se vytěží, seštěpkují a spálí. Energeticky bychom je využili, což bude znamenat výnos až milion korun," uvedl Fajmon.

Výslednou podobu areálu navrhnou studenti. Pak bude následovat studie proveditelnosti a pak realizace patrně spolufinancovaná městem. S nápadem úpravy zanedbané plochy mezi sídlišti Vinohrady a Líšeň přišel spoluzakladatel Studentského Brna Tomáš Viktořík. Rozloha plánovaného parku by měla být 21 hektarů, což je o hektar více, než má největší brněnský park Lužánky.

ČTK
 

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • FOTO: Do brněnských ulic vyjela slavnostní...

  • TIPY NA TÝDEN: Rozsvícení vánočního stromku,...

  • Na Brněnsku tragicky zemřel mladý traktorista

 
 

Kam dál?

Poplatky za odpad od dubna online. Město chystá rozšíření elektronických služeb

čtvrtek, 16. února 2017, 19:20

Zaplacení poplatku za komunální odpad pro sebe, celou rodinu a případně i nájemníky bytu či domu, zřízení online...

Básníkem navzdory těžkému osudu. Světlo světa spatřil básnický sešit Jana Zahradníčka z vězení

čtvrtek, 16. února 2017, 15:41

K obdivovatelům spisovatele Jana Zahradníčka se v nové knize dostává svědectví o jeho víře ve smysl básnického poslání...

Moderní a historizující. Město zná návrhy nových hodin v centru

čtvrtek, 16. února 2017, 12:40

Magistrát spolu s Brnem-střed a Technickými sítěmi Brno (TSB) dokončují přípravy na instalaci nových hodin v centru...