Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

TO JE BRNO nabídne lidem informace, suvenýry nebo klidovou zónu

 
úterý, 7. února 2017, 16:38

Ode dneška mohou nejen turisté, ale i Brňané navštívit zcela novou pobočku Turistického informačního centra TO JE BRNO, která se nachází v přízemí parkovacího domu Domini na Panenské ulici. Kromě nezbytných informací zde mohou návštěvníci pořídit suvenýry nebo si jen tak odpočinout.

Informace, mapy, brožury, suvenýry vstupenky na kulturní akce, ale také klidová zóna. To je jen náznak toho, co na návštěvníky na Panské ulici v nové prosklené buňce, které patří pod Turistické informační centrum města Brna, čeká.

„Součástí centra je i klidová zóna, kde je možnost si sednout, v klidu si prostudovat informační materiály, dát si dobrou kávu a připojit k internetu,“ řekla radní pro cestovní ruch a marketing Petra Rusňáková. Samozřejmostí jsou i toalety, úschovna zavazadel a dobíjecí místo pro mobily. Na dřevěné plakátovací ploše si návštěvníci prohlídnou aktuální a připravované akce ve městě. Centrum je otevřeno denně od devíti do šesti hodin, a to i během svátků. 

„Oproti obdobnému zařízení na Staré radnici je nové centrum na lepším místě. Dostanete se k němu pohodlně MHD, pěšky i autem. TO JE BRNO se nachází v nových designových prostorách v přízemí parkovacího domu Domini. Na jeho realizaci spolupracoval TIC s Brněnskými komunikacemi a Ateliérem Hrůša,” doplnila Jana Janulíková, ředitelka TIC. 

Stávající informační centrum  (IC), tedy„íčko pod krokodýlem“ v Radnické ulici, zůstane v provozu a jeho nabídka bude rozšířena o publikace brněnských autorů a o knihy představující Brno. V běžném denním režimu  jsou po celý rok v provozu také IC na hradě Špilberk a IC na letišti Brno-Tuřany .

V letní sezóně mohou navíc návštěvníci využít infocentrum Brno je zlatá loď na Brněnské přehradě u přístaviště. K dispozici jsou také Tourist Friendly Pointy, partnerská síť míst, která návštěvníkům města poskytnou základní informační servis, free wifi, důležité tiskoviny a mapy.

Zdroj: MMB

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • FOTO: Do brněnských ulic vyjela slavnostní...

  • TIPY NA TÝDEN: Rozsvícení vánočního stromku,...

  • Na Brněnsku tragicky zemřel mladý traktorista

 
 

Kam dál?

V Brně dnes zemřel spisovatel a překladatel Antonín Přidal, bylo mu 81 let

úterý, 7. února 2017, 12:59

V Brně dnes zemřel spisovatel, překladatel, publicista a pedagog Antonín Přidal. Bylo mu 81 let, poslední sbírku básní...

Město dá šanci lidem a jejich nápadům. V úterý bude první veřejné setkání

pondělí, 6. února 2017, 17:28

Lidé z Brna mohou od února podávat návrhy svých projektů, přičemž do nejlepších z nich město v roce 2018 investuje....

Dočasný konec bruslení na Priglu? Vodohospodáři snižují hladinu, led může praskat

pondělí, 6. února 2017, 11:55

Státní podnik Povodí Moravy kvůli odtávání sněhu preventivně o metr sníží hladinu brněnské přehrady. Vodohospodáři...