Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dražba Plesu jako Brno vynesla rekordní milion korun, pomůže nemocným dětem

 
neděle, 22. ledna 2017, 11:00

Dražba na Plesu jako Brno vynesla v noci na dnešek rekordní milion korun na pomoc nemocným dětem. Peníze dostal nadační fond Pro dětský smích. Dražilo se pět věcí, mezi nimi uměleckkká díla, šperk i postel. Hvězdami akce v brněnské Fait Gallery byly britská zpěvačka Samantha Atkinson a její česká kolegyně Ewa Farna.

V loňském roce vynesla charitativní dražba skoro 700.000 korun, které i tehdy dostal nadační fond Pro dětský smích. "S fondem a Alicí Tobiášovou spolupracujeme každoročně," doplnil jeden z organizátorů plesu Bedřich Snášel.

Nejprve se dražila série pěti grafik Jiřího Lamela, poté obraz Karla Buriana, prsten ze čtrnáctikarátového bílého zlata, luxusní postel z přírodních materiálů a plastika z unikátního mramoru. Za grafiky dali zájemci přes 100.000 korun, za obraz kolem 150.000, prsten vynesl 200.000, postel okolo čtvrt milionu a plastika téměř 300.000 korun.

Peníze pomohou pěti nemocným dětem. Mezi nimi je popálený chlapec, dívka s rozštěpem páteře a vadou sluchu, dva chlapci s nádory na mozku a páteře, přičemž u jednoho z nich se objevila i epilepsie, a poslední je mentálně retardovaná dívka s úzkostnou depresivní poruchou.

Ples jako Brno se letos konal pošesté. Podle Snášela na něm vystoupila více než stovka účinkujících. Kromě Atkinsonové známé z talentové soutěže X Factor a Farné to byla zpěvačka Lenny, dcera písničkářky Lenky Filipové, ale taky Orchestr Karla Vlacha. Nejlevnější vstupenka na ples stála 6000 korun, nejdražší dvojnásobek.

Zdroj: ČTK
  

 


 

Kam dál?

Káva se v Brně pije už víc než tři sta let, nyní to potvrdily i...

sobota, 21. ledna 2017, 14:50

Archeologické výzkumy ve Veselé ulici v centru Brna vydaly nové svědectví, tentokrát o tradici pití kávy ve městě....

Na jižní Moravě trvá kvůli polétavému prachu smogová situace

sobota, 21. ledna 2017, 13:49

V Jihomoravském kraji dnes ráno nadále platí smogová situace, kterou vyhlásili meteorologové v pátek. Důvodem je vysoká...

Na jižní Moravě po půl roce slábne intenzita nákazy žloutenkou

sobota, 21. ledna 2017, 11:50

ntenzita žloutenky v Jihomoravském kraji po více než půl roce začíná slábnout. Riziko nákazy ale trvá. Od začátku ledna...

V kraji výrazně roste počet nemocných chřipkové epidemie, nejvíce...

pátek, 20. ledna 2017, 15:57

V kraji za poslední týden vzrostl o 3000 počet nemocných akutními respiračními nemocemi a chřipkou. Nárůst je při tom...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.