Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dražba Plesu jako Brno vynesla rekordní milion korun, pomůže nemocným dětem

 
neděle, 22. ledna 2017, 11:00

Dražba na Plesu jako Brno vynesla v noci na dnešek rekordní milion korun na pomoc nemocným dětem. Peníze dostal nadační fond Pro dětský smích. Dražilo se pět věcí, mezi nimi uměleckkká díla, šperk i postel. Hvězdami akce v brněnské Fait Gallery byly britská zpěvačka Samantha Atkinson a její česká kolegyně Ewa Farna.

V loňském roce vynesla charitativní dražba skoro 700.000 korun, které i tehdy dostal nadační fond Pro dětský smích. "S fondem a Alicí Tobiášovou spolupracujeme každoročně," doplnil jeden z organizátorů plesu Bedřich Snášel.

Nejprve se dražila série pěti grafik Jiřího Lamela, poté obraz Karla Buriana, prsten ze čtrnáctikarátového bílého zlata, luxusní postel z přírodních materiálů a plastika z unikátního mramoru. Za grafiky dali zájemci přes 100.000 korun, za obraz kolem 150.000, prsten vynesl 200.000, postel okolo čtvrt milionu a plastika téměř 300.000 korun.

Peníze pomohou pěti nemocným dětem. Mezi nimi je popálený chlapec, dívka s rozštěpem páteře a vadou sluchu, dva chlapci s nádory na mozku a páteře, přičemž u jednoho z nich se objevila i epilepsie, a poslední je mentálně retardovaná dívka s úzkostnou depresivní poruchou.

Ples jako Brno se letos konal pošesté. Podle Snášela na něm vystoupila více než stovka účinkujících. Kromě Atkinsonové známé z talentové soutěže X Factor a Farné to byla zpěvačka Lenny, dcera písničkářky Lenky Filipové, ale taky Orchestr Karla Vlacha. Nejlevnější vstupenka na ples stála 6000 korun, nejdražší dvojnásobek.

Zdroj: ČTK
  

 


 

Kam dál?

Káva se v Brně pije už víc než tři sta let, nyní to potvrdily i...

sobota, 21. ledna 2017, 14:50

Archeologické výzkumy ve Veselé ulici v centru Brna vydaly nové svědectví, tentokrát o tradici pití kávy ve městě....

Na jižní Moravě trvá kvůli polétavému prachu smogová situace

sobota, 21. ledna 2017, 13:49

V Jihomoravském kraji dnes ráno nadále platí smogová situace, kterou vyhlásili meteorologové v pátek. Důvodem je vysoká...

Na jižní Moravě po půl roce slábne intenzita nákazy žloutenkou

sobota, 21. ledna 2017, 11:50

ntenzita žloutenky v Jihomoravském kraji po více než půl roce začíná slábnout. Riziko nákazy ale trvá. Od začátku ledna...

V kraji výrazně roste počet nemocných chřipkové epidemie, nejvíce...

pátek, 20. ledna 2017, 15:57

V kraji za poslední týden vzrostl o 3000 počet nemocných akutními respiračními nemocemi a chřipkou. Nárůst je při tom...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V celém Německu se ráno zastavila dálková železniční doprava

V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který by měl mít dopady i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení jsou i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbal. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s talentovanou tvůrkyní Michaelou Loveckou a výsledkem je vtipem nadupané dílo, které má potenciál stát se dalším celorepublikovým virálem.

Čeští hokejisté si zahráli proti Tatarstánu, do zápasu nastoupil i prezident

Česká veteránská reprezentace se koncem prvního adventního týdne vypravila do Kazaně, více než milionové metropole Tatarstánu a jednoho z největších měst v evropské části Ruska. Tam odehrála přátelský zápas proti domácímu výběru, který byl sportovní kulisou k rusko – českému ekonomickému fóru.