Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silničáři chystají letos na jihu Moravy stavět za jeden a půl miliardy

 
úterý, 17. ledna 2017, 01:40

Jihomoravští silničáři letos chystají opravy silnic druhých a třetích tříd zhruba za 1,5 miliardy korun. Některé z nich se mohou protáhnout i do příštího roku. Mezi nejnákladnější patří například oprava silnice z Tišnova do Deblína či první etapa opravy silnice z Tišnova do Drásova.

U všech staveb se počítá se spolufinancováním z Evropské unie. Začátky staveb jsou závislé na rychlosti povolovacích a výběrových řízení. "Do termínů může ještě vstoupit nutná koordinace se stavbami na dálnicích a silnicích prvních tříd při povolování uzavírek," uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka.

Ze staveb započatých loni se ještě letos bude pokračovat v opravách průtahu Březinou na Brněnsku a silnice z Bzence do Strážnice.

V dotačním programu už jsou zaregistrované například opravy silnic z Kyjova do Ratíškovic, z Jedovnic do Kotvrdovic, průtahy Ostrovačicemi a Jamolicemi a také most v Rájci-Jestřebí a mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou, ty by měly začít nejdříve.

V březnu by měly být zaregistrované další stavby, kam patří i dvě opravy silnic z Tišnova. Úsek dlouhý 6,5 kilometru do Deblína bude stát 313 milionů korun. Čtyři opravy přesáhnou 100 milionů korun, další opravy jsou levnější.

Na Brněnsku se má ještě opravovat průtah Moutnicemi a Rakovecká ulice v Brně. Na Vyškovsku se dostane na silnici z okresního města do Tučap a na přeložku v Kojátkách. Na Znojemsku se budou opravovat úseky silnic ze Suchohrdel přes Přímětice k silnici I/38, z Uherčic do Rancířova a průtahy Těšeticemi a Hrádkem. Na Hodonínsku se bude dělat průtah Hrubou Vrbkou a na Břeclavsku téměř devítikilometrový úsek z Terezína do Velkých Pavlovic.

Krajské silnice se daří rychleji opravovat od roku 2015. Ministerstvo dopravy tehdy poslalo krajům další miliardy poprvé od jejich vzniku. Přesto jsou krajské silnice ve stavu, kdy by potřebovaly na opravy peněz výrazně více.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Brňané jedí málo ovoce a zeleniny

úterý, 17. ledna 2017, 01:24

Brňané jedí málo ovoce a zeleninu, vyplývá ze studie Kardiovize Brno 2030 Mezinárodního centra klinického výzkumu...

Skauti a pionýři převzali nově opravené klubovny

úterý, 17. ledna 2017, 01:13

Kompletně zrekonstruovaný objekt ve Slovinské ulici v Králově Poli dostali v pondělí opět do svého užívání skauti...

Veletrh Regiontour nabídne autentickou atmosféru Brna

pondělí, 16. ledna 2017, 17:12

Veletrh turistických možností v regionech Regiontour přivítá od 19. do 22. ledna brněnské výstaviště. Brno se na něm...

U hlavního nádraží zemřel muž, nepomohlo ani intenzivní oživování...

pondělí, 16. ledna 2017, 16:40

V pátek večer zemřel u hlavního nádraží třiašedesátiletý muž. Nezabránili tomu ani strážníci, kteří zahájili srdeční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.