Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Masarykův onkologický ústav nabízí bezplatné poradenství

 
pondělí, 9. ledna 2017, 16:25

Masarykův onkologický ústav (MOÚ) nabízí veřejnosti bezplatné poradenství v oblasti léčby onkologických onemocnění, prevence nebo výživy. Informační centrum, které je jediné svého druhu v České republice, funguje už 15 let. Lidem pomáhá zorientovat se v množství informací. Služeb centra využilo už přes 74.000 lidí.

Na dotazy odpovídají tazatelům zdravotní sestry, případně otázky přepošlou konkrétním lékařům. "Centrum komunikuje s veřejností třemi způsoby. Pacienti buď mohou přijít osobně, zatelefonovat nebo s námi mohou komunikovat prostřednictvím internetových dotazů," uvedla pracovnice centra Helena Sedláčková.

Lidé se nejčastěji ptají na možnost léčby v MOÚ, chtějí konzultovat léčbu s pracovníky ústavu nebo se dotazují na výživu onkologického pacienta. Kromě toho poskytuje centrum informační materiály. Jsou k dispozici v centru i na stránkách ústavu. Otevřeno je každý všední den od 8:00 do 15:00.

Služby informačního centra využilo loni přes 5200 pacientů. "Centrum mi pomohlo zorientovat se v informacích a odpověděli mi v něm na dotazy, které mě nenapadly přímo v ordinaci," řekla dnes novinářům jedna z pacientek.

Mezi nadstandardní služby, které MOÚ poskytuje, patří i skupinové vzdělávání pacientů například o vedlejších účincích léčby. Určeno je nejen pacientům, ale i jejich blízkým. Lidé mohou komunikovat také s nutričním terapeutem, a to pomocí pomocí aplikace Skype, čehož mohou využít například Češi v zahraničí.

Veřejnosti jsou také učeny akce se zaměřením na prevenci onkologických onemocnění či kulturní akce, které se konají v Galerii Žlutý kopec. Pro hospitované pacienty MOÚ nabízí výtvarné dílny. Pacientům zpříjemňují volný čas dobrovolníci. Všechny aktivity, které ústav nabízí, jsou zdarma.

Ročně je v ústavu hospitalizováno téměř 10.000 pacientů a v ambulancích ošetří až 200.000 lidí. Nejčastější diagnózami v MOÚ jsou rakovina prsu, tlustého střeva nebo kůže. Dlouhodobě ústav patří k nejlépe hodnoceným zdravotnickým zařízením v Česku jak z hlediska odborníků, tak pacientů. Založen byl v roce 1935.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Pod hradem Veveří vzniká nové přístaviště, otevřít se má v dubnu

pondělí, 9. ledna 2017, 16:11

Dopravní podnik staví na Brněnské přehradě pod hradem Veveří nové přístaviště pro své lodě. Výhodou bude bezbariérový...

Na jihu Moravy se zvýšil počet lůžek pro nemocné seniory

pondělí, 9. ledna 2017, 11:38

V domovech se zvláštním režimem v Jihomoravském kraji se za posledních šest let zvýšil počet lůžek pro nemocné seniory...

Mobilní operátoři O2 a Vodafone dostali pokutu téměř sto milionů korun

pondělí, 9. ledna 2017, 11:12

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) udělil nepravomocně pokutu mobilním operátorům Vodafone a O2 ve výši 99,1...

Policisté varují: jízda s namrzlými skly může mít tragické následky,...

pondělí, 9. ledna 2017, 10:13

S nástupem zimy se dopravní policie jak při pravidelných silničních kontrolách, tak v rámci preventivních akcích budou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Za měsíc se v Brně otevřou brány...

  • Mladá dívka z Uherského Hradiště pašovala...

  • Konečné rozhodnutí o nádraží se rýsuje. Kraj...

  • Žárlivému muži vadilo, že se mladík bavil se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Opozice po neúspěchu vlády ve Sněmovně kritizuje Babiše

Jednobarevná menšinová vláda předsedy hnutí ANO Andreje Babiše dnes nedostala důvěru Sněmovny a...

Analýza prvního kola prezidentských voleb

Prvního kola voleb se zúčastnilo jen o trochu více lidí než v prezidentských volbách před pěti...

Horáček Drahošovi nabídl své bigboardy nebo kontaktní...

Neúspěšný kandidát Michal Horáček nabízí svému úspěšnějšímu protikandidátovi Jiřímu Drahošovi do...