Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jižní Moravě začala Tříkrálová sbírka, zapojí se do ní zhruba čtrnáct tisíc dobrovolníků

 
úterý, 3. ledna 2017, 08:46

Slavnostní mší na Petrově v Brně začala včera odpoledne v Jihomoravském kraji dvoutýdenní Tříkrálová sbírka. Zapojí se do ní zhruba 14.000 dobrovolníků. Asi 300 koledníkům požehnal pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul. Loni se na jihu Moravy a v části Vysočiny vybralo víc než 22 milionů korun, v celé zemi pak 96 milionů Kč.

Peníze budou vybírat děti s dospělým doprovodem. Lidem popřejí vše dobré a požádají je o dar na pomoc potřebným. Lidé také mohou poslat dárcovskou textovou zprávu DMS KOLEDA na telefonní číslo 87777. Cena je 30 korun.

Spolu se sbírkou se uskuteční několik doprovodných akcí, na nichž mohou zájemci přispět další peníze. Ve středu bude v Hodoníně ve 14:00 průvod s velbloudy, ve stejný den chystá Brno ve 13:00 koledování před rektorátem Masarykovy univerzity, o den později v 8:00 na Biskupství brněnském, od 11:00 na krajském úřadě ve 14:00 v sídle ombudsmanky. V 16:00 pak vyjde od Petrova průvod na koních i s velbloudy. Průvod se uskuteční i v Břeclavi 6. ledna v 15:30. Další akce jsou v plánu ve Znojmě, Blansku, Tišnově, ale i v Třebíči nebo Novém Městě na Moravě.

Peníze poputují na služby, které Diecézní charita Brno nabízí. Poslouží například na domácí hospicovou péči pro nevyléčitelně nemocné, na pomoc bezdomovcům, na vybudování noclehárny nebo denního centra pro lidi bez přístřeší v Hodoníně, ale i na nové zázemí pro matky s dětmi v tísni v Jihlavě nebo na nový domov pro rodiny s dětmi s postižením v Třebíči.

Peníze vybrané loni pomohly k instalaci požárních hlásičů v domově pro seniory, ke zkvalitnění ošetřovatelských služeb, ale sloužily i na nákup osobních aut různým službám, na právní pomoc obětem trestných činů nebo na nákup pozemku pro stavbu noclehárny a denního centra.

Zdroj: ČTK

Foto: Richard Bouda, zdroj: Charita Brno
 

 


 

Kam dál?

Na Priglu se podle strážníků může bruslit, nejideálnější podmínky má...

pondělí, 2. ledna 2017, 16:51

Strážníci měřili dnes odpoledne tloušťku ledu na několika brněnských vodních plochách. Z dat vyplývá, že pro trávení...

Brno může mít do roku 2020 všechny trolejbusy a autobusy nízkopodlažní

neděle, 1. ledna 2017, 19:19

Rok 2020 odhadl generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek jako mezník, kdy by mohly být všechny...

Na tržnici ve Veselí nad Moravou našli mrtvého muže

neděle, 1. ledna 2017, 18:21

Na tržnici ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku našli dnes dopoledne tělo čtyřiapadesátiletého mrtvého muže. Policie...

Brno vybuduje víc než sedmdesát míst ve školkách ve Slatině a Žebětíně

neděle, 1. ledna 2017, 16:12

Ve školkách v brněnských městských částech Slatina a Žebětín vznikne díky rekonstrukcím 75 nových míst. Ve Slatině se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.