Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnští strážníci zachránili na poslední chvíli život muži, který chtěl skočit z hráze přehrady

 
úterý, 27. prosince 2016, 15:23

Za minutu dvanáct dorazili strážníci k muži, který stál na okraji hráze Brněnské přehrady. Ve chvíli, kdy se pustil zídky, chystal se odstrčit a skočit, ho strážníci zachytili. Muž je naštěstí v pořádku. Strážníkům se svěřil, že si chtěl vzít život kvůli problémům s přítelkyní.

 

Včera v poledne upozornil strážníky přes tísňovou linku náhodný svědek, že na hrázi Brněnské přehrady sedí muž, jež má zřejmě sebevražedné úmysly. Za okamžik už hlídka spatřila na uvedeném místě osmačtyřicetiletého muže, sedícího na zídce nad hrází a nebezpečně se naklánějícího nad hlubokým prázdným prostorem.

Právě ve chvíli, kdy se muž přestal přidržovat zídky a odstrčil se, ho zachytili strážníci, kterým se podařilo rychle a nepozorovaně přiblížit. Hlídka muže odvedla na bezpečné místo, kde se posadil na lavičku a po chvíli začal strážníkům vyprávět, že chtěl skoncovat se životem kvůli osobním problémům s přítelkyní. Strážníci přivolali zdravotníky a státní policisty a rozrušeného muže jim předali. 

Zdroj: MP Brno

 


 

Kam dál?

VZP příští rok výrazně rozšíří počet mobilních hospiců, v nichž bude...

úterý, 27. prosince 2016, 12:42

VZP v roce 2017 výrazně rozšíří pilotní projekt, v němž jako doposud jediná zdravotní pojišťovna hradí péči takzvaných...

Jaké to je přistát přímo na jádru vesmírné komety?

úterý, 27. prosince 2016, 11:15

Vesmír je obrovský a ukrývá nekonečné množství tajemství. Abychom poznali alespoň některá z nich, vyrábíme důmyslné...

Hoteliéři na jižní Moravě hlásí plno. Brno je oblíbenou...

úterý, 27. prosince 2016, 10:24

Hotely či penziony na jižní Moravě jsou zpravidla vyprodané už několik týdnů dopředu. Zatímco do horských středisek...

Jihomoravští záchranáři měli perné vánoční svátky, vyjeli k sedmi...

pondělí, 26. prosince 2016, 17:53

Perné vánoční svátky měli jihomoravští záchranáři. Za tři dny od toho Štědrého po dnešek vyjeli ke zhruba 700 případům,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.