Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VZP příští rok výrazně rozšíří počet mobilních hospiců, v nichž bude hradit péči

 
úterý, 27. prosince 2016, 12:42

VZP v roce 2017 výrazně rozšíří pilotní projekt, v němž jako doposud jediná zdravotní pojišťovna hradí péči takzvaných mobilních hospiců. Do projektu, který začal na jaře roku 2015, se zapojilo devět zařízení. Pomoci se tak dostalo sedmi stovkám pacientů. VZP hospicům uhradila 10 milionů korun. Příští rok má být částka až třikrát vyšší.

V příštím roce stoupne počet zařízení zapojených do projektu na 20 na celém území České republiky, VZP uvolní částku 35 milionů korun a za tyto peníze bude možné poskytnout péči dvěma tisícovkám klientů.

První fáze pilotního projektu trvala od dubna 2015 do února 2016. V tomto období se dostalo péče 327 pacientům v terminálním stádiu, za což pojišťovna zaplatila přes 5 milionl korun. Průměrná úhrada za jednoho pacienta byla 15 800 korun, průměrné náklady na den péče mobilního hospice o jednoho klienta činily 1 400 korun, v případě kamenného hospice činily náklady zhruba stejnou částku.Druhá fáze projektu trvá doposud, její výsledky budeou vyhodnoceny v prvním čtvrtletí příštího roku.

Podle opakovaných průzkumů veřejného mínění by více než 80 % obyvatel České republiky zemřelo raději doma než v nemocnici či podobném zařízení. Skutečnost je ale přesně opačná, jen zhruba 20 % lidí se toto přání skutečně vyplní. Pilotní projekt VZP je jedním z kroků ke změně tohoto stavu.

Zdroj: VZP

 

 

 

 


 

Kam dál?

Jaké to je přistát přímo na jádru vesmírné komety?

úterý, 27. prosince 2016, 11:15

Vesmír je obrovský a ukrývá nekonečné množství tajemství. Abychom poznali alespoň některá z nich, vyrábíme důmyslné...

Hoteliéři na jižní Moravě hlásí plno. Brno je oblíbenou...

úterý, 27. prosince 2016, 10:24

Hotely či penziony na jižní Moravě jsou zpravidla vyprodané už několik týdnů dopředu. Zatímco do horských středisek...

Jihomoravští záchranáři měli perné vánoční svátky, vyjeli k sedmi...

pondělí, 26. prosince 2016, 17:53

Perné vánoční svátky měli jihomoravští záchranáři. Za tři dny od toho Štědrého po dnešek vyjeli ke zhruba 700 případům,...

Jihomoravští hasiči si pořídili nový zásahový automobil

pondělí, 26. prosince 2016, 16:06

V okolí Brna bude nově operovat rychlý zásahový automobil (RZA). Své místo má na požární stanici v Rosicích. Zasahovat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.