Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Historický "Plecháč" rozveze v sobotu po Brně Betlémské světlo

 
pondělí, 12. prosince 2016, 15:05

Jako každoročně i letos vyjede do brněnských ulic Betlémská tramvaj. Historický kousek z roku 1954 přezdívaný plecháč bude rozvážet jeden z tradičních symbolů Vánoc - Betlémské světlo. Zájemci si pro něj se svíčkami či svítilnami můžou přijít v sobotu v odpoledních hodinách.

 

Tramvaj zastaví hned na několik frekventovaných místách. Plamínek z Betléma si mohou zájemci odnést od deseti hodin ráno z Nádražní ulice (před Českou poštou). Ve tři čtvrtě na jedenáct se tramvaj uzavře a přemístí na náměstí Svobody.

Tam bude rozdávat radosti od čtvrt na dvanáct do čtvrt na jednu. O půl jedné pak otevře své prostory na Mendlově náměstí ve´tramvajové smyčce. Ve dvě hodiny odpoledne se opět vrátí na náměstí Svobody, kde zůstane stát do čtyř hodin. Poslední zastávkou pak bude opět ulice Nádražní, a to od půl páté do půl šesté večer.

Zdroj: DPMB

 

 

 


 

Kam dál?

Policisté dnes v Brně převzali sedmdesát šest nových motocyklů, na...

pondělí, 12. prosince 2016, 13:14

Policie získá za 60 milionů korun 135 nových motocyklů. Prvních 76 jich převzala dnes v Brně, zbytek dostane na jaře....

Odbory na České poště vyhlásily na 19. prosince výstražnou stávku

pondělí, 12. prosince 2016, 11:53

Tři menší odborové svazy České pošty vyhlásily na 19. prosince dvouhodinovou výstražnou stávku. Protestu kvůli...

Pět zajímavostí o adventu – ohromte své okolí

neděle, 11. prosince 2016, 15:10

Vánoce se blíží a s nimi tradiční i novodobé zvyky jako zdobení domácností, zapalování svíček na adventním věnci,...

Betlémské světlo dorazilo do Brna

neděle, 11. prosince 2016, 05:44

V sobotu podvečer přijeli do Brna skauti, kteří převzali ve Vídni v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.