Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté dnes v Brně převzali sedmdesát šest nových motocyklů, na jaře dostanou dalších šedesát

 
pondělí, 12. prosince 2016, 13:14

Policie získá za 60 milionů korun 135 nových motocyklů. Prvních 76 jich převzala dnes v Brně, zbytek dostane na jaře. Stroje financoval Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Policie chce být díky novým motorkám více dostupná a viditelná, řekl dnes v Brně policejní prezident Tomáš Tuhý.

Motorky značky BMW budou jezdit po dálnici i v regionech. Policejní řidiči absolvují školení nejpozději do jara. "Slabší verze budou primárně pro okresní dopravní inspektoráty, silnější budou na krajských družstvech nebo policejním prezidiu. Budou sloužit také mimo jiné při přepravě nadměrných materiálů u kolon, konvojů," uvedl Tuhý.

Podle něj policie motocykly dlouhodobě potřebovala. Tuhý uvedl, že práce zhruba 25 tisíc policistů nějak souvisí se silničním provozem. „Nové policejní motocykly umožní dopravním policistům efektivněji reagovat na aktuální situaci v silničním provozu, zejména ve vztahu k rychlejšímu řešení mimořádných situací na pozemních komunikacích či komplikací v plynulosti silničního provozu,“ doplnil ředitel dopravní policie plk. Tomáš Lerch.

Motorky jsou vybavené například speciálním výstražným značením, které motoristy upozorní, aby zastavili. Radary na měření rychlosti ve výbavě nejsou, policie ale o nich do budoucna uvažuje. 

Nákup motocyklů byl jedním z největších tendrů tohoto typu v zemích střední Evropy. Většina peněz šla ze zákonem zřízeného fondu zábrany škod, který spravuje Česká kancelář pojistitelů. Do profesní organizace pojišťovny odvádějí tři procenta z přijatého pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Fond peníze přerozděluje především složkám integrovaného záchranného systému. Letos fond například nakoupil za 174 milionů korun 25 nových cisteren pro hasiče.

Zdroj: PČR, ČTK
 

 


 

Kam dál?

Odbory na České poště vyhlásily na 19. prosince výstražnou stávku

pondělí, 12. prosince 2016, 11:53

Tři menší odborové svazy České pošty vyhlásily na 19. prosince dvouhodinovou výstražnou stávku. Protestu kvůli...

Pět zajímavostí o adventu – ohromte své okolí

neděle, 11. prosince 2016, 15:10

Vánoce se blíží a s nimi tradiční i novodobé zvyky jako zdobení domácností, zapalování svíček na adventním věnci,...

Betlémské světlo dorazilo do Brna

neděle, 11. prosince 2016, 05:44

V sobotu podvečer přijeli do Brna skauti, kteří převzali ve Vídni v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem na...

Ze základní umělecké školy v Brně-Žebětíně bude školka s 50 místy

sobota, 10. prosince 2016, 12:01

Brno bude rekonstruovat budovu žebětínské základní umělecké školy, vznikne zde 50 míst pro předškoláky. Objekt v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.