Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Síť společnost UPC v Brně a okolí je mimo provoz

 
pondělí, 5. prosince 2016, 23:06

Síť společnosti UPC v Brně a okolí je od 15:20 mimo provoz. Celkově jde zhruba o 50.000 zákazníků. Důvodem je přerušení optického kabelu, řekl tiskový mluvčí společnosti Jaroslav Kolár. Výpadek se týká jak mobilních služeb, tak internetu a televize. Podle společnosti by služby měly být obnoveny do úterních 20 hodin.

 

„Příčina je překopnutý nebo jinak přerušený hlavní optický kabel zřejmě během nějakých stavebních nebo výkopových prací,“ vysvětlil Kolár. „Zatím neznáme konkrétního viníka, ale do osmi hodin večer by měly všechny služby běžet,“ dodal Kolár. 

Podle informací z facebookových stránek UPC problém stále trvá. Na  facebooku firma slibuje nový předpokládaný termín opravy dnes do 20:00. „Technici jsou celou noc na místě a optiku svařují,“ vysvětluje  společnost zákazníkům.

Technici podle něj už svařují optická vlákna a snaží se elektronické služby obnovit. "Po zprovoznění budou naše služby nabíhat postupně. Do konce dnešního dne by mělo být poskytování všech služeb v provozu," uvedl Kolár. Firma bude aktuální informace zveřejňovat na sociální síti.

Výpadek se podle firmy týká oblastí Brno-Bohunice, Brno-Bosonohy, Brno-Bystrc, Brno-Husovice, Brno-Jundrov, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Královo Pole, Brno-Žabovřesky, Brno-Lesná, Brno-Líšeň, Brno-Medlánky, Brno-Město, Brno-Nový Lískovec, Brno-Pisárky, Brno-Ponava, Brno-Staré Brno. 

Zdroj: Lupa.czČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • FOTO: Do brněnských ulic vyjela slavnostní...

  • TIPY NA TÝDEN: Rozsvícení vánočního stromku,...

  • Na Brněnsku tragicky zemřel mladý traktorista

 
 

Kam dál?

Brno vypsalo architektonickou soutěž na úpravy nábřeží Svratky

pondělí, 5. prosince 2016, 15:48

Brno vypsalo architektonickou soutěž na úpravy nábřeží Svratky. V budoucnu se bude měnit úsek od Uhelné ulice od...

Mikulášská tramvaj sveze dnes cestující zdarma centrem města

pondělí, 5. prosince 2016, 13:28

Historická tramvaj s Mikulášem, anděly a čerty bude jezdit centrem Brna v pondělí od 16 do 19 hodin. Výchozím bodem...

FOTOGALERIE: Napoleonská bitevní ukázka optikou Petra Olši

pondělí, 5. prosince 2016, 13:16

Bitevní scéně u Tvarožné na Brněnsku, která včera připomněla 211. výročí bitvy tří císařů u Slavkova u Brna, přihlíželo...