Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Válečným veteránům bude sloužit komunitní centrum, vůbec první v Česku

 
pátek, 25. listopadu 2016, 17:48

Centrum pro válečné veterány slavnostně otevřeli ve čtvrtek 24. listopadu v prostorách brněnské vojenské ubytovny ministr obrany Martin Stropnický, brněnský primátor Petr Vokřál a další významní hosté.

 

 

Vytvoření centra sálo více než osm milionů korun. Většinu hradilo ministerstvo obrany. "Necelý milion také pokryla výstava a prodej fotografií s názvem Ten druhý život. Čtvrt milionem přispěla i brněnská Kometa," uvedl Martin Stropnický.

„Mám hlubokou úctu k vám vojákům. Abychom mohli žít v klidu, riskujete to nejcennější co člověk má, tedy život. Proto činnost komunitního centra město Brno podporuje,“ zdůraznil Petr Vokřál.

Centrum je zřízeno při Vojenské nemocnici v Brně a nachází se v prostorách vojenské ubytovny na ulici Dobrovského 27c. Je zaměřeno především na potřeby novodobých veteránů a účastníků zahraničních misí, kterých je v současnosti 13 tisíc. 

Nabídne služby i veteránům z druhé světové války a odbojářům. Bude jim a jejich rodinám zajišťovat psychologickou a sociální podporu a nabídne také vzdělávací či sportovní aktivity a společenský program. Jedná se o vůbec první zařízení tohoto druhu na území České republiky.

Zdroj: MMB

Foto:  Tomáš Hrivňák

 


 

Kam dál?

Dnes je Černý pátek, řada obchodníků nabídne slevy

pátek, 25. listopadu 2016, 14:36

Řada obchodníků v Česku se dnes připojí k nákupnímu svátku Black Friday. Slevy na Černý pátek letos poprvé nabídnou...

Státní inspekce varuje před plesnivým jahodovým kompotem

pátek, 25. listopadu 2016, 11:59

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před plesnivými jahodovými kompoty, které se...

Kompletní program Vánoc na Svoboďáku, Zelňáku a Moraváku

čtvrtek, 24. listopadu 2016, 17:33

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

České dráhy otevřely na hlavním nádraží novou čekárnu, nese jméno po...

čtvrtek, 24. listopadu 2016, 16:34

 České dráhy (ČD) na brněnském hlavním nádraží otevřely renovovanou čekárnu pro cestující, kteří jezdí první třídou či...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Křivé jezero pod Pálavou se výjimečně otevře...

  • Řidiči pozor! Zítra si policisté došlápnou...

  • Devatenáctiletý zloděj přepadl v Brně dívku...

  • VIDEO: Zfetovaný řidič v Brně ujížděl...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mynář: Ovčáček se za své tweety k Sýrii postihu obávat nemusí

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se nemusí obávat postihu za své vyjadřování na sociálních sítích v souvislosti s útokem západních zemí proti Sýrii. Jeho výroky podle kancléře Vratislava Mynáře odpovídají názoru prezidenta Miloše Zemana.

Aritmetika spojenectví ANO, SPD a KSČM

ANO se po poradě svého poslaneckého klubu rozhodlo pokusit se o obnovení vyjednávání s ČSSD pro silný odpor části poslanců proti dohodě s SPD. Kolik poslanců se muselo postavit proti, aby tato možnost padla?

Křetínský se svou firmou kupuje rádia včetně Frekvence 1 a Evropy 2

Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský, kupuje od Lagardére rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. K těm patří třeba Frekvence 1 a Evropa 2. Prodejní cena činí 73 milionů eur (zhruba 1,8 miliardy Kč).