Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Válečným veteránům bude sloužit komunitní centrum, vůbec první v Česku

 
pátek, 25. listopadu 2016, 17:48

Centrum pro válečné veterány slavnostně otevřeli ve čtvrtek 24. listopadu v prostorách brněnské vojenské ubytovny ministr obrany Martin Stropnický, brněnský primátor Petr Vokřál a další významní hosté.

 

 

Vytvoření centra sálo více než osm milionů korun. Většinu hradilo ministerstvo obrany. "Necelý milion také pokryla výstava a prodej fotografií s názvem Ten druhý život. Čtvrt milionem přispěla i brněnská Kometa," uvedl Martin Stropnický.

„Mám hlubokou úctu k vám vojákům. Abychom mohli žít v klidu, riskujete to nejcennější co člověk má, tedy život. Proto činnost komunitního centra město Brno podporuje,“ zdůraznil Petr Vokřál.

Centrum je zřízeno při Vojenské nemocnici v Brně a nachází se v prostorách vojenské ubytovny na ulici Dobrovského 27c. Je zaměřeno především na potřeby novodobých veteránů a účastníků zahraničních misí, kterých je v současnosti 13 tisíc. 

Nabídne služby i veteránům z druhé světové války a odbojářům. Bude jim a jejich rodinám zajišťovat psychologickou a sociální podporu a nabídne také vzdělávací či sportovní aktivity a společenský program. Jedná se o vůbec první zařízení tohoto druhu na území České republiky.

Zdroj: MMB

Foto:  Tomáš Hrivňák

 


 

Kam dál?

Dnes je Černý pátek, řada obchodníků nabídne slevy

pátek, 25. listopadu 2016, 14:36

Řada obchodníků v Česku se dnes připojí k nákupnímu svátku Black Friday. Slevy na Černý pátek letos poprvé nabídnou...

Státní inspekce varuje před plesnivým jahodovým kompotem

pátek, 25. listopadu 2016, 11:59

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před plesnivými jahodovými kompoty, které se...

Kompletní program Vánoc na Svoboďáku, Zelňáku a Moraváku

čtvrtek, 24. listopadu 2016, 17:33

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

České dráhy otevřely na hlavním nádraží novou čekárnu, nese jméno po...

čtvrtek, 24. listopadu 2016, 16:34

 České dráhy (ČD) na brněnském hlavním nádraží otevřely renovovanou čekárnu pro cestující, kteří jezdí první třídou či...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.