Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ODS v Brně vyzve náměstka Hollana k rezignaci, našla 10 důvodů

 
úterý, 8. listopadu 2016, 08:49

Brněnská ODS příští týden na zasedání zastupitelstva města vyzve k rezignaci primátorova náměstka Matěje Hollana (Žít Brno). Našla k tomu nejméně deset důvodů, řekl novinářům opoziční zastupitel Libor Šťástka (ODS). Podle něj je to mimo jiné nedávná Hollanova jízda načerno v MHD, ale i údajně předražené cesty služebním vozem.

Hollan vzal návrh s humorem. "Mám za dva dny 32. narozeniny a takový dárek jsem si snad ani nezasloužil," napsal ČTK v textové zprávě. Proti se postavilo hnutí Žít Brno, které v reakci na výzvu ODS vydalo prohlášení.

ODS chce prodiskutovat návrh na Hollanovu rezignaci s opozičními, ale i koaličními stranami. "Víme, že se některým koaličním členům jeho chování nelíbí, ale v zájmu udržení koalice to nekomentují. Pokud by náměstek Hollan z funkce neodstoupil a nebyl odvolaný, chceme alespoň vyvolat debatu, která by pro něj měla být zvednutým prstem," uvedl Šťástka.

První náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL) nechtěl věc komentovat."Máme koaliční smlouvu s Žít Brno, nikoliv Matějem Hollanem," uvedl.

ODS sepsala deset důvodů, proč by měl Hollan odstoupit. Mezi nimi je například nedávný případ, kdy jel Hollan v MHD bez platného lístku a odhalili ho revizoři. Hollan řekl, že si lístky na MHD kupuje, ale tentokrát ho neměl označený, protože když byl v autobusu, uvědomil si, že nemá klíče, a vyběhl je proto hledat. "Kdyby se omluvil a řekl, že udělal chybu, koupil by si roční 'šalinkartu', bylo by to jiné, než když přišel se lživou historkou o ztracených klíčích," uvedl Šťástka. Podle něj tak nemůže jít náměstek pro dopravu lidem příkladem.

Za ostudu Šťástka označil aféru, když se na internetu objevilo video, jak Hollana v ukrajinském baru bičuje tamní žena, nebo Hollanova slova o tom, že v minulosti "bylo v Brně vícero národností, které jsme si dílem zplynovali". Za tato slova se Hollan omluvil. Za další problém Šťástka označil kauzu dlouholetého ředitele Divadla Radost Vlastimila Pešky. "Přestože vyhrál výběrové řízení, Hollan oznámil, že ho za rok vymění jeho známý Tomáš Pavčík. Na nátlak divadla a veřejnosti od toho ustoupil," řekl Šťástka.

Prohlásil také, že díky Žít Brno mohou od města dostat sociální byty lidé, kteří dluží na nájemném statisíce korun. Dalším důvodem jsou podle Šťástky velké výdaje na služební cesty. "Jsou za peníze daňových poplatníků do zahraničí a často až s bizarními účely. Zatímco běžný člověk projede ročně kolem 20.000 kilometrů, on má ročně 80.000 s náklady kolem milionu korun," dodal Šťástka. Hollan s kompetencemi v kultuře absolvoval cesty do zahraničí například proto, aby se inspiroval pro stavbu Janáčkova kulturního centra. V minulosti se o koncertním sále mluvilo, ale nebyly na něj peníze. Nyní se staví podzemní garáže a Brno podepsalo se státem i krajem memorandum o jeho výstavbě a podílu na financování stavby.

Žít Brno v prohlášení uvádí, že údaje ODS nejsou pravdivé a že 80 tisíc najetých kilometrů je za rok a půl a náklady se pohybují okolo 40 tisíc korun. "Považujeme za bizarní, že prakticky všechny důvody členů ODS jsou postavené na jejich vlastních satirických textech z humoristické stránky Žít z Brna. Uvádí naprosté nepravdy a fabulace," stojí v prohlášení.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Na sjezdu z D1 hořel náklaďák, škoda je podle prvních odhadů sto tisíc

pondělí, 7. listopadu 2016, 19:14

Technická závada dnes stála za příčinou vzniku požáru nákladního automobilu na sjezdu z D1 ve směru na Prahu na 168....

LED žárovky šetří vaše peníze

pondělí, 7. listopadu 2016, 17:55

Pokud hledáte úsporný světelný zdroj do domácnosti, sáhněte po LED žárovkách. Oproti běžným žárovkám spotřebují téměř...

Moravský kras mimořádně otevře Amatérskou jeskyni

pondělí, 7. listopadu 2016, 13:53

Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Moravský kras mimořádně zpřístupní o dvou listopadových víkendech malou část...

Strážníci převzali ocenění za záchranu lidských životů i za...

pondělí, 7. listopadu 2016, 13:21

Medaile za záchrany životů i dlouholetou věrnost přebírali v pátek dopoledne brněnští strážníci při slavnostním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.