Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Partnerská polská Poznaň má nyní Brněnskou ulici

 
čtvrtek, 20. října 2016, 10:45

V polské Poznani mají nyní i Brněnskou ulici. Třídu s novým pojmenováním slavnostně otevřeli 14. října předseda Rady města Poznaně Grzegorz Ganowicz a brněnská zastupitelka Karla Hofmannová.

 

 

Významné polské město pojmenovalo ulici v roce 50. výročí od navázání partnerských vztahů mezi Brnem a Poznaní. Srovnalo tak krok s Brnem, ve kterém ulice Poznaňská existuje již od roku 1968. 

V rámci již půl století trvajících partnerských vztahů se každoročně koná v obou městech řada společenských, kulturních, vzdělávacích i sportovních akcí.

Poznaň se například letos v lednu prezentovala v expozici Brna na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, v dubnu se představila při festivalu Dnů polské kultury, v květnu juniorští veslaři z klubů AZS-AWF Poznań a KS Posnania startovali na 45. Brněnské mezinárodní regatě. 

V červnu skupina poznaňských tanečníků a instruktorů hip-hopu navštívila jihomoravskou metropoli během projektu výměny mládeže a na folklórním festivalu F SCÉNA se představil folklórní soubor Poligrodzianie.

Recipročně se v Poznani prezentovalo i Brno. Nejvýznamnějšími byly letos ve dnech 12. až 14. října Dny české kultury, v rámci kterých se uskutečnila vernisáž výstavy o brněnském funkcionalistickém architektovi Bohuslavu Fuchsovi v tamní Technické univerzitě.

Zdroj: MMB

 


 

Kam dál?

Na Nové radnici v Brně zavlála v 11:55 tibetská vlajka

středa, 19. října 2016, 18:29

Pět minut před polednem zavlála na Nové radnici v Brně tibetská vlajka. Statutární město Brno se připojilo k akci...

Longboardingem žijí; jezdí, závodí,organizují. A dávají do něj kus...

středa, 19. října 2016, 17:15

Když jsem minulý měsíc během své pravidelné odpolední cesty centrem Brna přemýšlela nad tématem nového článku,...

Brno plánuje na příští rok vyrovnaný rozpočet 12,2 miliardy korun

středa, 19. října 2016, 16:32

Brno má první návrh rozpočtu na příští rok, který pro město i jeho 29 městských částí počítá s příjmy i výdaji ve výši...

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek vyvěsil vlajku Tibetu,...

středa, 19. října 2016, 12:40

Úterní prohlášení ústavních činitelů o oficiální politice vůči Číně se podle rektora Masarykovy univerzity Mikuláše...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.