Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Electroswing, Katarzia, Cestou necestou, brněnský Oktoberfest a Slavnosti jídla

 
neděle, 16. října 2016, 17:06

Se změnou počasí se mění i můj hudební vkus, letní energické tóny vyměnily procítěné písně slovenské písničkářky. Ale to neznamená, že jsem na léto úplně zanevřela. Naopak, čerpám inspiraci, především z přednášek zkušenějších cestovatelů, kam vyrazit. Ale do léta je ještě času dost, tak si mohu bez výčitek dopřát něco dobrého na Slavnostech jídla (ne, mrkev chroupat nebudu) a o víkendu zajít na „jedno“.

 

O slovenské písničkářce Katarzii se pochvalně vyjadřují nejedny média, my ji také nemůžeme opomenout. Obzvlášť proto, že ve středu 19. října bude mít koncert v Kabinetu Múz.  Je otázkou jestli Katarzia zpívá pro svou generaci nebo o své generaci, ale jisté je, že její podmanivý hlas vám zůstane dlouho v hlavě.

 

Den na to, ve čtvrtek 20. října vystoupí na Flédě Barbora Poláková se svou kapelou v rámci prvního turné Kdo je tady víc než ty. Hudební týden pak zakončíme horečkou sobotní noci. A tím nemyslím chřipku, ale věhlasnou Electro Swing Fever, jež v sobotu rozhýbe SONO centrum.

 

Slavnosti jídla jsou po roce opět tady. Mezi 18. až 21. říjnem můžete na náměstí Svobody ochutnat tradiční pokrmy od regionálních prodejců a popít dobré víno či pivo. U piva ještě zůstaneme. Na Oktoberfest už nemusíte do Německa. Postačí, když zavítáte v pátek 28. nebo v sobotu 29. října k Vaňkovce na brněnskou verzi. 

 

To nejlepší ze slovenského festivalu Cestou necestou můžete zažít i v Brně. Čtyři slovenští cestovatelé se s vámi podělí o své zážitky v úterý 18. října v sále Břetislava Bakaly. Autorka bestselleru Žitkovské bohyně, Kateřina Tučková, bude ve středu 19. října předčítat ze svého nejnovějšího románu Fabrika. Poslechnout si ji můžete v Moravské zemské knihovně od 18 hodin.

Aneta Krikelová

 


 

Kam dál?

Lodě na Brněnské přehradě letos svezly rekordních 240 tisíc lidí

neděle, 16. října 2016, 15:39

Jubilejní 70. plavební sezona na Brněnské přehradě, která dnes skončila, byla rekordní. Lodě dopravního podniku...

V Brně se otevřelo největší centrum léčby neplodnosti v Česku

sobota, 15. října 2016, 00:03

V Brně Bohunicích je nově otevřené největší centrum zabývající se léčbou neplodnosti v Česku. Klinika REPROMEDA se již...

Moravský Krumlov nechal zpracovat projekt na opravu zámku

pátek, 14. října 2016, 23:45

Moravský Krumlov po červnové koupi zámku zadal zakázku, jejíž vítěz pracuje na projektu jeho oprav. Jiná firma pro...

Na třiadvacetiletého muže na Brněnsku spadl strom, na místě zemřel

pátek, 14. října 2016, 15:27

Na třiadvacetiletého muže spadl dnes před polednem u Skaličky na Brněnsku strom, muž muž na místě zemřel. ČTK o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.