Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Electroswing, Katarzia, Cestou necestou, brněnský Oktoberfest a Slavnosti jídla

 
neděle, 16. října 2016, 17:06

Se změnou počasí se mění i můj hudební vkus, letní energické tóny vyměnily procítěné písně slovenské písničkářky. Ale to neznamená, že jsem na léto úplně zanevřela. Naopak, čerpám inspiraci, především z přednášek zkušenějších cestovatelů, kam vyrazit. Ale do léta je ještě času dost, tak si mohu bez výčitek dopřát něco dobrého na Slavnostech jídla (ne, mrkev chroupat nebudu) a o víkendu zajít na „jedno“.

 

O slovenské písničkářce Katarzii se pochvalně vyjadřují nejedny média, my ji také nemůžeme opomenout. Obzvlášť proto, že ve středu 19. října bude mít koncert v Kabinetu Múz.  Je otázkou jestli Katarzia zpívá pro svou generaci nebo o své generaci, ale jisté je, že její podmanivý hlas vám zůstane dlouho v hlavě.

 

Den na to, ve čtvrtek 20. října vystoupí na Flédě Barbora Poláková se svou kapelou v rámci prvního turné Kdo je tady víc než ty. Hudební týden pak zakončíme horečkou sobotní noci. A tím nemyslím chřipku, ale věhlasnou Electro Swing Fever, jež v sobotu rozhýbe SONO centrum.

 

Slavnosti jídla jsou po roce opět tady. Mezi 18. až 21. říjnem můžete na náměstí Svobody ochutnat tradiční pokrmy od regionálních prodejců a popít dobré víno či pivo. U piva ještě zůstaneme. Na Oktoberfest už nemusíte do Německa. Postačí, když zavítáte v pátek 28. nebo v sobotu 29. října k Vaňkovce na brněnskou verzi. 

 

To nejlepší ze slovenského festivalu Cestou necestou můžete zažít i v Brně. Čtyři slovenští cestovatelé se s vámi podělí o své zážitky v úterý 18. října v sále Břetislava Bakaly. Autorka bestselleru Žitkovské bohyně, Kateřina Tučková, bude ve středu 19. října předčítat ze svého nejnovějšího románu Fabrika. Poslechnout si ji můžete v Moravské zemské knihovně od 18 hodin.

Aneta Krikelová

 


 

Kam dál?

Lodě na Brněnské přehradě letos svezly rekordních 240 tisíc lidí

neděle, 16. října 2016, 15:39

Jubilejní 70. plavební sezona na Brněnské přehradě, která dnes skončila, byla rekordní. Lodě dopravního podniku...

V Brně se otevřelo největší centrum léčby neplodnosti v Česku

sobota, 15. října 2016, 00:03

V Brně Bohunicích je nově otevřené největší centrum zabývající se léčbou neplodnosti v Česku. Klinika REPROMEDA se již...

Moravský Krumlov nechal zpracovat projekt na opravu zámku

pátek, 14. října 2016, 23:45

Moravský Krumlov po červnové koupi zámku zadal zakázku, jejíž vítěz pracuje na projektu jeho oprav. Jiná firma pro...

Na třiadvacetiletého muže na Brněnsku spadl strom, na místě zemřel

pátek, 14. října 2016, 15:27

Na třiadvacetiletého muže spadl dnes před polednem u Skaličky na Brněnsku strom, muž muž na místě zemřel. ČTK o...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.