Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejsympatičtější sestřička působí v Brně a je to muž

 
pondělí, 10. října 2016, 13:28

Ocenění Nejsestřička sympatie roku 2016 získal zdravotní bratr Jakub Šesták z Fakultní nemocnice Brno. Ocenění převzal na sobotním slavnostním večeru. Zdravotní bratr z kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny chtěl být v dětství pyrotechnikem. Když mu ale v době jeho dospívání onemocněl dědeček, volba povolání byla jasná. Stal se zdravotním bratrem, chtěl totiž pomáhat lidem nejen ve svém okolí.

Do soutěže jej přihlásila náměstkyně ředitele nemocnice. "Já sám bych se nikdy nepřihlásil. Jsem ale rád, že jsem tam mohl být. Poznal jsem super holky a stala se z nás fajn parta, takže toho určitě nelituji," řekl dnes ČTK Šesták.

Cílem soutěže o Nejsestřičku je vyzdvihnout podstatu poslání zdravotních sester a bratrů, jejich profesionalitu, a poděkovat jim. Šesták se stal nejsympatičtějším účastníkem s největším počtem hlasů od veřejnosti. Uspěl v konkurenci několika set lidí z různých nemocnic a sociálních zařízení z celé republiky. S ostatními se ve finále utkal v několika disciplínách.

Kromě úvodního představení a zodpovězení otázek poroty, také v módní přehlídce sesterských uniforem i  společenských šatů a v úkolu z ošetřování.

"Nejvíc jsem si užil závěrečné defilé. Byl jsem rád, že je konec, těšil jsem se za manželkou a rodinou. Ocenění Nejsestřička sympatie mě sice potěšilo, ale jsem rád, že hlavní výhru získaly holky. Přál jsem jim to a myslím, že si to zasloužily," popisuje slavnostní večer Šesták. "Všichni kolem mě se radovali víc než já a já měl radost právě z toho," doplnil.

Ačkoli na pozicích sester působí zpravidla ženy, Šesták se jako muž s předsudky nesetkal. "Ne že bychom to my muži měli ve zdravotnictví lehčí, ale zastáváme techničtější a fyzicky náročnější práci, jako je přenášení pacientů. Většina z nás také pracuje na intenzivních lůžkách," uvedl Šesták.

Muži ve zdravotnictví podle něj mají svoje místo, a to nejen v záchranných službách, ale právě také v nemocnicích. Jakub doufá, že svou účastí v soutěži motivuje ostatní. Těm, kdo uvažují o působení ve zdravotnictví, vzkazuje, že nejde jenom o práci, ale také o legraci.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

O anticenu Sexistické prasátečko letos soutěží 88 reklam

neděle, 9. října 2016, 12:33

O anticenu Sexistické prasátečko letos v osmém ročníku soutěží 88 reklam, což je méně než loni. Organizátoři z...

Brno odkoupí sokolský sportovní areál v Maloměřicích

neděle, 9. října 2016, 10:12

Pozemky včetně staveb v areálu sokolského volnočasového centra v brněnských Maloměřicích mezi Obřanskou a Franzovou...

Referendum je neplatné! Nehlasoval dostatečný počet Brňanů

sobota, 8. října 2016, 20:57

Hlasy brněnského referenda o poloze hlavního nádraží jsou sečteny! Díky nízké volební účasti je referendum neplatné....

Strážníci posbírali při celorepublikové akci Jehla v Brně 168...

sobota, 8. října 2016, 09:31

Ve čtvrtek se uskutečnila rozsáhlá akce zaměřená na sběr nebezpečných použitých jehel, kterou Česká republika doposud...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.