Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejsympatičtější sestřička působí v Brně a je to muž

 
pondělí, 10. října 2016, 13:28

Ocenění Nejsestřička sympatie roku 2016 získal zdravotní bratr Jakub Šesták z Fakultní nemocnice Brno. Ocenění převzal na sobotním slavnostním večeru. Zdravotní bratr z kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny chtěl být v dětství pyrotechnikem. Když mu ale v době jeho dospívání onemocněl dědeček, volba povolání byla jasná. Stal se zdravotním bratrem, chtěl totiž pomáhat lidem nejen ve svém okolí.

Do soutěže jej přihlásila náměstkyně ředitele nemocnice. "Já sám bych se nikdy nepřihlásil. Jsem ale rád, že jsem tam mohl být. Poznal jsem super holky a stala se z nás fajn parta, takže toho určitě nelituji," řekl dnes ČTK Šesták.

Cílem soutěže o Nejsestřičku je vyzdvihnout podstatu poslání zdravotních sester a bratrů, jejich profesionalitu, a poděkovat jim. Šesták se stal nejsympatičtějším účastníkem s největším počtem hlasů od veřejnosti. Uspěl v konkurenci několika set lidí z různých nemocnic a sociálních zařízení z celé republiky. S ostatními se ve finále utkal v několika disciplínách.

Kromě úvodního představení a zodpovězení otázek poroty, také v módní přehlídce sesterských uniforem i  společenských šatů a v úkolu z ošetřování.

"Nejvíc jsem si užil závěrečné defilé. Byl jsem rád, že je konec, těšil jsem se za manželkou a rodinou. Ocenění Nejsestřička sympatie mě sice potěšilo, ale jsem rád, že hlavní výhru získaly holky. Přál jsem jim to a myslím, že si to zasloužily," popisuje slavnostní večer Šesták. "Všichni kolem mě se radovali víc než já a já měl radost právě z toho," doplnil.

Ačkoli na pozicích sester působí zpravidla ženy, Šesták se jako muž s předsudky nesetkal. "Ne že bychom to my muži měli ve zdravotnictví lehčí, ale zastáváme techničtější a fyzicky náročnější práci, jako je přenášení pacientů. Většina z nás také pracuje na intenzivních lůžkách," uvedl Šesták.

Muži ve zdravotnictví podle něj mají svoje místo, a to nejen v záchranných službách, ale právě také v nemocnicích. Jakub doufá, že svou účastí v soutěži motivuje ostatní. Těm, kdo uvažují o působení ve zdravotnictví, vzkazuje, že nejde jenom o práci, ale také o legraci.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

O anticenu Sexistické prasátečko letos soutěží 88 reklam

neděle, 9. října 2016, 12:33

O anticenu Sexistické prasátečko letos v osmém ročníku soutěží 88 reklam, což je méně než loni. Organizátoři z...

Brno odkoupí sokolský sportovní areál v Maloměřicích

neděle, 9. října 2016, 10:12

Pozemky včetně staveb v areálu sokolského volnočasového centra v brněnských Maloměřicích mezi Obřanskou a Franzovou...

Referendum je neplatné! Nehlasoval dostatečný počet Brňanů

sobota, 8. října 2016, 20:57

Hlasy brněnského referenda o poloze hlavního nádraží jsou sečteny! Díky nízké volební účasti je referendum neplatné....

Strážníci posbírali při celorepublikové akci Jehla v Brně 168...

sobota, 8. října 2016, 09:31

Ve čtvrtek se uskutečnila rozsáhlá akce zaměřená na sběr nebezpečných použitých jehel, kterou Česká republika doposud...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kulturní akce na Svoboďáku nesmí být hlučné....

  • Spíte s oknem otevřeným na ventilačku? Na...

  • Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně...

  • Nezaplatil nájem, tak letí. Naštvaný...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha 1 omezí kola v centru do začátku letní turistické sezony

Radnice Prahy 1 do začátku hlavní prázdninové turistické sezony omezí jízdu na kole v centru metropole. Impulzem je fakt, že soud zamítl návrh na předběžné opatření, které by platnost omezení pozastavilo. Soud bude ještě rozhodovat o návrhu úplného zrušení omezení, na to však podle radnice není nutné čekat. Zákaz pohybu na kolech se má mezi 10:00 a 17:00 týkat pěších zón zejména kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.