Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejsympatičtější sestřička působí v Brně a je to muž

 
pondělí, 10. října 2016, 13:28

Ocenění Nejsestřička sympatie roku 2016 získal zdravotní bratr Jakub Šesták z Fakultní nemocnice Brno. Ocenění převzal na sobotním slavnostním večeru. Zdravotní bratr z kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny chtěl být v dětství pyrotechnikem. Když mu ale v době jeho dospívání onemocněl dědeček, volba povolání byla jasná. Stal se zdravotním bratrem, chtěl totiž pomáhat lidem nejen ve svém okolí.

Do soutěže jej přihlásila náměstkyně ředitele nemocnice. "Já sám bych se nikdy nepřihlásil. Jsem ale rád, že jsem tam mohl být. Poznal jsem super holky a stala se z nás fajn parta, takže toho určitě nelituji," řekl dnes ČTK Šesták.

Cílem soutěže o Nejsestřičku je vyzdvihnout podstatu poslání zdravotních sester a bratrů, jejich profesionalitu, a poděkovat jim. Šesták se stal nejsympatičtějším účastníkem s největším počtem hlasů od veřejnosti. Uspěl v konkurenci několika set lidí z různých nemocnic a sociálních zařízení z celé republiky. S ostatními se ve finále utkal v několika disciplínách.

Kromě úvodního představení a zodpovězení otázek poroty, také v módní přehlídce sesterských uniforem i  společenských šatů a v úkolu z ošetřování.

"Nejvíc jsem si užil závěrečné defilé. Byl jsem rád, že je konec, těšil jsem se za manželkou a rodinou. Ocenění Nejsestřička sympatie mě sice potěšilo, ale jsem rád, že hlavní výhru získaly holky. Přál jsem jim to a myslím, že si to zasloužily," popisuje slavnostní večer Šesták. "Všichni kolem mě se radovali víc než já a já měl radost právě z toho," doplnil.

Ačkoli na pozicích sester působí zpravidla ženy, Šesták se jako muž s předsudky nesetkal. "Ne že bychom to my muži měli ve zdravotnictví lehčí, ale zastáváme techničtější a fyzicky náročnější práci, jako je přenášení pacientů. Většina z nás také pracuje na intenzivních lůžkách," uvedl Šesták.

Muži ve zdravotnictví podle něj mají svoje místo, a to nejen v záchranných službách, ale právě také v nemocnicích. Jakub doufá, že svou účastí v soutěži motivuje ostatní. Těm, kdo uvažují o působení ve zdravotnictví, vzkazuje, že nejde jenom o práci, ale také o legraci.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

O anticenu Sexistické prasátečko letos soutěží 88 reklam

neděle, 9. října 2016, 12:33

O anticenu Sexistické prasátečko letos v osmém ročníku soutěží 88 reklam, což je méně než loni. Organizátoři z...

Brno odkoupí sokolský sportovní areál v Maloměřicích

neděle, 9. října 2016, 10:12

Pozemky včetně staveb v areálu sokolského volnočasového centra v brněnských Maloměřicích mezi Obřanskou a Franzovou...

Referendum je neplatné! Nehlasoval dostatečný počet Brňanů

sobota, 8. října 2016, 20:57

Hlasy brněnského referenda o poloze hlavního nádraží jsou sečteny! Díky nízké volební účasti je referendum neplatné....

Strážníci posbírali při celorepublikové akci Jehla v Brně 168...

sobota, 8. října 2016, 09:31

Ve čtvrtek se uskutečnila rozsáhlá akce zaměřená na sběr nebezpečných použitých jehel, kterou Česká republika doposud...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Opilý řidič vezl v autě pět velkých kytek...

  • ANO v Brně vyšachováno! ODS uzavřela koalici...

  • Moldávec přepadl a okradl v Brně ženu,...

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Německá média píší o zemětřesení a debaklu pro CSU a SPD

O politickém zemětřesení, debaklu nebo těžké porážce pro Křesťanskosociální unii (CSU) a sociální demokracii (SPD) píší po nedělních zemských volbách v Bavorsku německá média. Řada komentátorů je přesvědčena o tom, že dopad silně pocítí i Berlín, podle některých dokonce může padnout německá vláda velké koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou.

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.

Ceny přezutí na zimní pneu jsou letos o desetinu vyšší

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16 palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.