Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno odkoupí sokolský sportovní areál v Maloměřicích

 
neděle, 9. října 2016, 10:12

Pozemky včetně staveb v areálu sokolského volnočasového centra v brněnských Maloměřicích mezi Obřanskou a Franzovou ulicí budou nově patřit Brnu. Odkoupí je od sokolské jednoty za 24 milionů korun. Město tak pomůže sokolům, aby o sportoviště kvůli problému s dotací nepřišli.

Schválení odkupu sportovního areálu TJ Sokol Brno-Obřany-Maloměřice doporučila zastupitelstvu Rada města Brna. Cílem je zachovat fungování sportovního a společenského komplexu. 

Sokolská jednota se dostala do skluzu kvůli neočekávaným potížím při stavbě. Následně nestihla včas podat potřebné podklady k proplacení části dotace.

"Bez pomoci města Brna by sokolská jednota nebyla schopná dodržet podmínky udržitelnosti projektu a dotaci by musela celou vrátit. Brno by tak přišlo o hojně využívané sportoviště," uvedl náměstek primátora pro majetkovou oblast Richard Mrázek (ANO).

Na tom, že město areál odkoupí a sokolské jednotě ho bude pronajímat, se shodly orgány města Brna, městské části i poskytovatel dotace - Regionální operační program Jihovýchod.

Obvyklá cena nemovitosti je 35 milionů korun. Po nabytí do vlastnictví město následně pronajme celý areál tělovýchovné jednotě, a to na 15 let s výpovědní lhůtou tři měsíce. Poté se nájem změní na dobu neurčitou s výpovědní dobou půl roku. Roční nájemné bude činit 200.000 korun.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Referendum je neplatné! Nehlasoval dostatečný počet Brňanů

sobota, 8. října 2016, 20:57

Hlasy brněnského referenda o poloze hlavního nádraží jsou sečteny! Díky nízké volební účasti je referendum neplatné....

Strážníci posbírali při celorepublikové akci Jehla v Brně 168...

sobota, 8. října 2016, 09:31

Ve čtvrtek se uskutečnila rozsáhlá akce zaměřená na sběr nebezpečných použitých jehel, kterou Česká republika doposud...

Tipy na víkend: Kaleidoskop, Janáček, Vokolo Priglu, víno a dýně

pátek, 7. října 2016, 18:49

Nedáte se vylekat chladným počasím? To je dobře! Venku nás totiž o víkendu čeká spousta zábavy. Ti nejotrlejší si...

Skončil Mezinárodní strojírenský veletrh. Nejúspěšnější ročník za...

pátek, 7. října 2016, 18:07

58. ročníku MSV se zúčastnilo 1711 firem – nejvíce od roku 2012 - na obsazené čisté výstavní ploše přesahující 44 000...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.