Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tipy na víkend: Kaleidoskop, Janáček, Vokolo Priglu, víno a dýně

 
pátek, 7. října 2016, 18:49

Nedáte se vylekat chladným počasím? To je dobře! Venku nás totiž o víkendu čeká spousta zábavy. Ti nejotrlejší si například mohou oběhnout přehradu kolem dokola. Šílenství? Raději něco v teplíčku, nejlépe s kouskem kultury k tomu? A co takhle jeviště pokryté patnácti tisíc litrů vody v Janáčkově divadle? A jak na neděli zabavit děti? Ideálně barvičkami. Kaleidoskop ve VIDA! centru udělá divy.

Bazén pokrývající celé jeviště a v něm patnáct tisíc litrů vody – tak velkolepá bude premiéra Káti Kabanové, která 7.10. zahájí 5. mezinárodní hudební a divadelní festival Janáček Brno. Ponořte se do tónů tohoto hudebního génia až do 18.10. 

I podzim je možno si zamilovat. Díky dýním to půjde hned lépe – jsou barevné, buclaté a navíc dobré. Dýňovou polévku, dýňový chléb a mnoho dalšího připraví 7. a 8. 10. Slavnost dýní a brambor na Zelném trhu.

Letošní teplý průběh září slibuje, že se můžeme těšit na opravdu zajímavý ročník vína. Popíjet více než 300 druhů vín i oblíbený burčák můžete na náměstí Svobody. Vychutnejte si Slavnosti vína do 8.10.

"Jediný způsob, jak objevit své limity je jít za ně" – otestujte se, nebo přijďte fandit 8.10. na běžecký závod Triexpert Vokolo Priglu. Závod obohatí i držitelka světového rekordu na 800 m. Jana Kratochvílová, která se bude podílet na doprovodném programu.

Podzimní příroda kolem nás hraje všemi barvami. Chcete si také hrát s různými barevnými odstíny a vyzkoušet si, jak vznikají? A poodhalit tajemství bílého světla, které nás obklopuje?  Navštivte nedělní říjnové dílny ve VIDA! centru, kde se naučíte vykouzlit barevnou duhu v obyčejném mléce nebo si vyrobit svůj vlastní funkční kaleidoskop

Zdroj: TIC, MMB, VIDA!

 

 


 

Kam dál?

Skončil Mezinárodní strojírenský veletrh. Nejúspěšnější ročník za...

pátek, 7. října 2016, 18:07

58. ročníku MSV se zúčastnilo 1711 firem – nejvíce od roku 2012 - na obsazené čisté výstavní ploše přesahující 44 000...

Začaly volby do krajských zastupitelstev. Brněnští strážníci už...

pátek, 7. října 2016, 14:57

Přesně ve 14 hodin se otevřely dveře volebních místností v Jihomoravském kraji. Brněnští strážníci museli už krátce po...

Prohlášení Asociace brněnských architektů a stavitelů o referendu:...

pátek, 7. října 2016, 14:22

V plném znění vám přinášíme společné prohlášení Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Jihomoravského stavebního...

Do brněnských ulic vyjíždí nová šalina. Nese jméno architekta...

pátek, 7. října 2016, 12:57

Nová tramvaj Škoda 13T nese od čtvrtka jméno Bohuslav Fuchs. Je tak první z chystané série dvaceti tramvají, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.