Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tipy na víkend: Kaleidoskop, Janáček, Vokolo Priglu, víno a dýně

 
pátek, 7. října 2016, 18:49

Nedáte se vylekat chladným počasím? To je dobře! Venku nás totiž o víkendu čeká spousta zábavy. Ti nejotrlejší si například mohou oběhnout přehradu kolem dokola. Šílenství? Raději něco v teplíčku, nejlépe s kouskem kultury k tomu? A co takhle jeviště pokryté patnácti tisíc litrů vody v Janáčkově divadle? A jak na neděli zabavit děti? Ideálně barvičkami. Kaleidoskop ve VIDA! centru udělá divy.

Bazén pokrývající celé jeviště a v něm patnáct tisíc litrů vody – tak velkolepá bude premiéra Káti Kabanové, která 7.10. zahájí 5. mezinárodní hudební a divadelní festival Janáček Brno. Ponořte se do tónů tohoto hudebního génia až do 18.10. 

I podzim je možno si zamilovat. Díky dýním to půjde hned lépe – jsou barevné, buclaté a navíc dobré. Dýňovou polévku, dýňový chléb a mnoho dalšího připraví 7. a 8. 10. Slavnost dýní a brambor na Zelném trhu.

Letošní teplý průběh září slibuje, že se můžeme těšit na opravdu zajímavý ročník vína. Popíjet více než 300 druhů vín i oblíbený burčák můžete na náměstí Svobody. Vychutnejte si Slavnosti vína do 8.10.

"Jediný způsob, jak objevit své limity je jít za ně" – otestujte se, nebo přijďte fandit 8.10. na běžecký závod Triexpert Vokolo Priglu. Závod obohatí i držitelka světového rekordu na 800 m. Jana Kratochvílová, která se bude podílet na doprovodném programu.

Podzimní příroda kolem nás hraje všemi barvami. Chcete si také hrát s různými barevnými odstíny a vyzkoušet si, jak vznikají? A poodhalit tajemství bílého světla, které nás obklopuje?  Navštivte nedělní říjnové dílny ve VIDA! centru, kde se naučíte vykouzlit barevnou duhu v obyčejném mléce nebo si vyrobit svůj vlastní funkční kaleidoskop

Zdroj: TIC, MMB, VIDA!

 

 


 

Kam dál?

Skončil Mezinárodní strojírenský veletrh. Nejúspěšnější ročník za...

pátek, 7. října 2016, 18:07

58. ročníku MSV se zúčastnilo 1711 firem – nejvíce od roku 2012 - na obsazené čisté výstavní ploše přesahující 44 000...

Začaly volby do krajských zastupitelstev. Brněnští strážníci už...

pátek, 7. října 2016, 14:57

Přesně ve 14 hodin se otevřely dveře volebních místností v Jihomoravském kraji. Brněnští strážníci museli už krátce po...

Prohlášení Asociace brněnských architektů a stavitelů o referendu:...

pátek, 7. října 2016, 14:22

V plném znění vám přinášíme společné prohlášení Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Jihomoravského stavebního...

Do brněnských ulic vyjíždí nová šalina. Nese jméno architekta...

pátek, 7. října 2016, 12:57

Nová tramvaj Škoda 13T nese od čtvrtka jméno Bohuslav Fuchs. Je tak první z chystané série dvaceti tramvají, které...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Žít Brno chce pozvat do města několik...

  • Zfetovaný muž lezl na hlavním nádraží po...

  • VIDEO: Na Svoboďáku hrál světoznámý...

  • VIDEO: Muž unesl mladou ženu od vchodu domu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Indonésii kvůli fotbalu prudce vzrostla cena vajec

Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale. V zemi o více než pětinu stoupla cena vajec, která tak byla nejdražší za poslední dva roky. Mistrovství výrazně podpořilo spotřebu, neboť lidé během sledování zápasů doma konzumovali oblíbené nudle s vejci.

Zajímá vás přítomnost úředníků na krajském úřadě? Teď už se ji na internetu nedozvíte

Telefonní seznam Krajského úřadu Kraje Vysočina už zhruba týden nenabízí aktuální přehled přítomností označených barevnými symboly u konkrétních jmen jednotlivých pracovníků. V praxi to znamená, že na internetu i nadále najdete u jmen kolegyň a kolegů jejich pracovní kontaktní informace, nikoli však aktuální informaci o jejich přítomnosti na pracovišti, popisuje změnu ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Afričan, kterého v tramvaji zmlátili fanoušci Sigmy Olomouc, utrpěl trauma. Nepřijde k soudu

Sedmatřicetiletý Afričan, kterého v pražské MHD napadli fotbaloví chuligáni podporující tým SK Sigma Olomouc, trpí posttraumatickou stresovou poruchou, depresemi a komplikacemi v práci. Podle serveru Lidovky.cz to plyne z obžaloby. Tři agresoři předstoupí před soud počátkem září. Napadený se soudu pravděpodobně zúčastní přes video.