Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do brněnských ulic vyjíždí nová šalina. Nese jméno architekta Bohumila Fuchse

 
pátek, 7. října 2016, 12:57

Nová tramvaj Škoda 13T nese od čtvrtka jméno Bohuslav Fuchs. Je tak první z chystané série dvaceti tramvají, které ponesou jméno, jež vyberou zástupci jednotlivých městských částí. Představitelé města a dopravního podniku nízkopodlažní soupravu uvedli slavnostně do provozu ve čtvrtek.

Profesor Bohuslav Fuchs (1895-1972) působil jako architekt Stavebního úřadu města Brna, vedl vlastní projekční kancelář a byl vysokoškolským pedagogem a děkanem Fakulty architektury a pozemního stavitelství VUT v Brně.

Realizoval více než 150 staveb, z nichž některé jako hotel Avion, Zemanova kavárna, banka na náměstí Svobody, Masarykův studentský domov na Cihlářské ulici, pošta na Nádražní ulici a lázně Zábrdovice se staly jedněmi ze stěžejních děl moderní epochy. Ovlivnil vývoj české i mezinárodní architektury.

Dopravní podnik nabídl městu a jeho 19 městským částem s tramvajovou dopravou, aby navrhly jména osobností, po kterých by nové soupravy měly být pojmenovány. První z těchto tramvají má jméno, připomíná profesora Fuchse.

Zdroj: MMB

 


 

Kam dál?

Pod Špilberkem bude odhalena socha básníka Jana Skácela

pátek, 7. října 2016, 10:17

Osobnost brněnského básníka, spisovatele a překladatele Jana Skácela bude připomínat socha umístěná v parku na...

Na Hodonínsku spadl na dva mladíky betonový strop, jeden zahynul

čtvrtek, 6. října 2016, 18:38

V Dubňanech na Hodonínsku spadl betonový strop v opuštěném domě na dva mladíky. Jeden zahynul, druhý je těžce zraněný....

Skupina architektů a urbanistů podpořila nádraží v centru Brna

čtvrtek, 6. října 2016, 17:09

Skupina architektů, urbanistů a dopravních inženýrů dnes v memorandu podpořila přestavbu brněnské železniční stanice v...

Lidovci, komunisté a ODS doporučují lidem nechodit k referendu o...

čtvrtek, 6. října 2016, 16:37

Městský výbor KDU-ČSL v Brně doporučuje lidem neúčastnit se hlasování v referendu o poloze brněnského nádraží. Podle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Případ gurua Járy bude opět řešit soud. Slavný 'nadsamec' v minulosti znásilnil řadu žen

Rozsudek nad Jaroslavem Dobešem, zakladatelem esoterické školy Poetrie známým jako guru Jára, přezkoumá Nejvyšší soud. Dobeš podal dovolání, stejně jako jeho blízká spolupracovnice Barbora Plášková. Oba byli odsouzeni za znásilnění.

Týraný pes Marley našel nový domov

Dnes už roční labradorský retrívr Marley, kterého v březnu loňského roku brutálně týral 24letý muž z Prachatic, má novou rodinu.

VIDEO: Brankář Čech po sezoně ukončí fotbalovou kariéru

Brankář Arsenalu Petr Čech oznámil, že po této sezoně ukončí fotbalovou kariéru, během které chytal také za Chelsea, Rennes nebo Spartu. Šestatřicetiletému bývalému reprezentantovi v létě vyprší v londýnském klubu smlouva a novou už nepodepíše.