Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská charita uspořádá sbírku na podporu hospicové péče

 
úterý, 4. října 2016, 10:53

Diecézní charita Brno uspořádá ve středu a ve čtvrtek u příležitosti Světového dne hospicové péče každoroční sbírkovou kampaň na podporu služeb pro nevyléčitelně nemocné s názvem Koláč pro hospic. Uskuteční se v několika městech Jihomoravského kraje a na Vysočině, kde si lidé budou moct koupit koláč za 20 nebo 30 korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí charity Diana Tuyet-Lan Kosinová. Získané peníze půjdou na péči hospice v Rajhradě a pobočkám domácí hospicové péče.

Ve středu budou moct lidé přispět v Brně, Rajhradě, Šlapanicích a Židlochovicích, ale také v Tišnově, Jihlavě a Velké Bíteši. Ve čtvrtek se sbírka přesune do Blanska, Boskovic, Břeclavi a Třebíče. "Výtěžek sbírky podpoří například nákup zdravotnického materiálu, vybavení, léků a pomůcek" vyjmenovala Kosinová.

Loni se podařilo vybrat skoro 270.000 korun. "Charita hospicovou a paliativní péčí usiluje o alternativu a legitimní protiváhu vůči názorům zastávajícím eutanazii. Proto pořádáme kampaně, jakou je i Koláč pro hospic," řekl ředitel brněnské charity Oldřich Haičman.

Tradici sbírky založila před více než deseti lety Okresní charita Rajhrad a její Dům léčby bolesti s hospicem svatého Josefa. Podle Kosinové se charita snaží vedle péče přímo v hospici starat o lidi v terénu pomocí domácí hospicové péče. Loni na ni ke svým penězům dostala sedm milionů korun od kraje a letos ještě o tři miliony více.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Osobní zkušenosti ze života se schizofrenií přináší přednáška...

úterý, 4. října 2016, 10:17

V pořadí třetí přednáška o duševních nemocech se uskuteční dnes večer v Café Práh. S osobními příběhy vystoupí dvě...

Šéf Veletrhů Brno vyzval průmysl k podpoře výstavy 100 let ČSR

úterý, 4. října 2016, 08:39

Generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš dnes navrhl, aby se průmyslníci podíleli společně s výstavní společností za...

Bývalý ředitel brněnských strážníků Přikryl stále není ve vězení

pondělí, 3. října 2016, 20:13

Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl stále není ve vězení, bohunická věznice nemá ani žádné lékařské...

Povodí Moravy opraví korunu hráze Vranovské přehrady za padesát osm...

pondělí, 3. října 2016, 14:55

Povodí Moravy dnes zahájilo rekonstrukci koruny hráze Vranovské přehrady na Znojemsku. Opravy vyjdou na zhruba 58...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.