Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šéf Veletrhů Brno vyzval průmysl k podpoře výstavy 100 let ČSR

 
úterý, 4. října 2016, 08:39

Generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš dnes navrhl, aby se průmyslníci podíleli společně s výstavní společností za dva roky na výstavě ke 100. výročí vzniku Československa. Loni přišel s ideou velkolepé výstavy v Brně předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD), aktuálně se však uvažuje o Praze a Bratislavě. Podle Kuliše se vládě do výstavy v Brně nechce.

"Nevím, jaké to má důvody, ale asi nějaké budou," poznamenal Kuliš a připomněl, že návrh uspořádat výstavu v Praze a Bratislavě padl před týdnem na společném jednání české a slovenské vlády. Český kabinet oslovil s návrhem i brněnský primátor Petr Vokřál (ANO), avšak odpovědi se nedočkal. "Věřím, že kolem toho ještě bude jednat a pořád doufám, že si to vláda rozmyslí," řekl Kuliš.

Jeho současná idea, pokud vláda svůj nynější postoj nezmění, je taková, že by se organizování výstavy ujalo Brno s Jihomoravským krajem a s průmyslovými svazy. "Mohlo by to být ve třech čtyřech pavilonech. Představuju si to tak, že by šlo o průřez nejdůležitějších průmyslových oborů a třeba by se kultura přidala," uvedl Kuliš. Výstava by tak podle něj mohla evokovat jakési "československé expo".

Zároveň by byla také oslavou 90 let založení brněnských veletrhů. Jejich provoz začal v roce 1928 výstavou soudobé kultury v tehdejším Československu.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Bývalý ředitel brněnských strážníků Přikryl stále není ve vězení

pondělí, 3. října 2016, 20:13

Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl stále není ve vězení, bohunická věznice nemá ani žádné lékařské...

Povodí Moravy opraví korunu hráze Vranovské přehrady za padesát osm...

pondělí, 3. října 2016, 14:55

Povodí Moravy dnes zahájilo rekonstrukci koruny hráze Vranovské přehrady na Znojemsku. Opravy vyjdou na zhruba 58...

Česká televize otevřela v Líšni nové studio za 350 milionů

pondělí, 3. října 2016, 12:41

Česká televize dnes slavnostně otevřela nové studio v Brně-Líšni. Investice do budovy v bývalém areálu Zetoru a do...

Na výstavišti dnes začíná Mezinárodní strojírenský veletrh, má být...

pondělí, 3. října 2016, 12:25

V Brně dnes začíná Mezinárodní strojírenský veletrh, který je tradičně největší výstavní akcí v Česku. Na letošním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.