Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na koupališti v Riviéře se plánuje zřízení mobilního kluziště

 
čtvrtek, 29. září 2016, 18:31

Brněnské přírodní koupaliště Riviéra by se mělo v budoucnu stát sportovně-relaxačním areálem s celoročním provozem. Městská společnost Starez začala na pokyn města jako vlastníka připravovat projekt, který by umožnil umístění mobilního kluziště, které by bylo společně s kurty pro plážový volejbal zastřešené. Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda představenstva Antonín Crha (KDU-ČSL).

Projekt by měl být hotov zhruba za dva roky, uskutečnění vize závisí na tom, zda město uvolní peníze. Zatím neexistuje ani hrubý odhad, kolik by stavba mohla stát. "Mobilní kluziště za Lužánkami bude za dva až tři roky na konci životnosti a plánuje se stavba fotbalového i hokejového stadionu, proto bude muset pryč. Na Riviéře by se mohla díky střeše i většímu přirozenému zastínění prodloužit sezona," uvedl Crha.

Beach volejbalové kurty nyní slouží pouze v letní sezoně. "Kdybychom je zastřešili, mohly by fungovat celoročně. V létě by se oddělaly boční stěny a zůstala by pouze střecha. V ostatních obdobích by bylo možné zde přitápět, aby se mohlo hrát celoročně," uvedl ředitel Starezu Martin Mikš.

Už příští rok čeká Riviéru dlouho plánovaná oprava betonových bazénů, jejichž údržba je velmi drahá a denně se z napuštěných bazénů prasklinami ztrácí 200 metrů krychlových vody. Za 200 milionů korun se do všech bazénů umístí nerezová vložka a také se postaví tobogán a další drobné relaxační a zábavní prvky.

"Příprava projektu se chýlí k závěru a na začátku roku bychom chtěli získat stavební povolení. Rekonstrukce by měla začít na podzim příštího roku a před letní sezonou 2018 by mělo být hotovo tak, aby se práce nedotkly letního provozu," uvedl Mikš.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Za Lužánkami se bude stavět nový bazén o délce 25 metrů

čtvrtek, 29. září 2016, 17:27

V brněnském sportovním areálu za Lužánkami se chystá stavba nového pětadvacetimetrového bazénu, který bude umístěný v...

Brněnští radní chtějí, aby se lidé mohli podílet na investicích města

čtvrtek, 29. září 2016, 12:36

Lidé v Brně by mohli v roce 2018 rozhodovat o tom, na jaké projekty dá město 20 milionů korun ze svého rozpočtu. Nyní...

Příští zastávka: vesmír

čtvrtek, 29. září 2016, 10:21

Kdo by nechtěl být v mládí kosmonautem či kosmonautkou. Koho by nefascinovala krása hvězdného nebe a myšlenky na...

Před 75 lety začala tragická éra vraždění v Kounicových kolejích

čtvrtek, 29. září 2016, 09:33

Jednou z tragických připomínek německého zběsilého vraždění v českých zemích během druhé světové války jsou brněnské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.