Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za Lužánkami se bude stavět nový bazén o délce 25 metrů

 
čtvrtek, 29. září 2016, 17:27

V brněnském sportovním areálu za Lužánkami se chystá stavba nového pětadvacetimetrového bazénu, který bude umístěný v suterénu pod současným padesátimetrovým bazénem. V minulosti už na tomto místě býval šestnáctimetrový bazén, porevoluční majitel areálu Zdeněk Valc jej však nechal zalít betonem a zřídil zde mobilní kluziště s hokejovým trenažerem.

Počítá se s investicí mezi 40 a 60 miliony korun a optimistický odhad hovoří o otevření ve druhém pololetí roku 2018, řekl na tiskové konferenci předseda představenstva městské společnosti Starez Antonín Crha (KDU-ČSL).

Pány města lze uskutečnit díky tomu, že se Brno dohodlo na odkupu poslední padesátiny areálu, kterou dosud vlastnil právě Valc. Nyní už je tak stoprocentním vlastníkem město. Za 20 milionů koupilo i posilovnu a cvičební sál. "Nechtěli jsme investovat do jeho majetku, když bylo zřejmé, že k odkupu dojde. Nyní je možné začít investovat více než dosud," uvedl Crha.

Nový bazén umožní například pořádání mezinárodních závodů, které vyžadujíckromě soutěžního i bazén pro rozplavání. Zároveň se sníží zatížení velkého bazénu, pro rodiny s dětmi je navíc kratší bazén vhodnější. "Od příštího školního roku bude povinná výuka plavání ve školách a možností v Brně tolik není," uvedl ředitel Starezu Martin Mikš.

Historicky jsou technologická zařízení připravená na obsluhu dalšího bazénu. "Stačí jenom obnovit rozvody, které Valc nechal uřezat, když bazén zalíval betonem," vysvětlil Mikš.

Pod tribunami velkého bazénu se také postaví wellness zóna. "Řada lidí už si nejde jen zaplavat, ale požaduje i navazující služby, které se nám tak podaří i s posilovnou propojit," řekl Crha.

Vedle menších školních bazénů tak bude v Brně k dispozici šestý pětadvacetimetrový bazén, díky čemuž se opět uvolní více prostoru pro veřejnost. Zájem o pronájmy bazénů ze strany škol, oddílů či jiných institucí zůstává velký.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Brněnští radní chtějí, aby se lidé mohli podílet na investicích města

čtvrtek, 29. září 2016, 12:36

Lidé v Brně by mohli v roce 2018 rozhodovat o tom, na jaké projekty dá město 20 milionů korun ze svého rozpočtu. Nyní...

Příští zastávka: vesmír

čtvrtek, 29. září 2016, 10:21

Kdo by nechtěl být v mládí kosmonautem či kosmonautkou. Koho by nefascinovala krása hvězdného nebe a myšlenky na...

Před 75 lety začala tragická éra vraždění v Kounicových kolejích

čtvrtek, 29. září 2016, 09:33

Jednou z tragických připomínek německého zběsilého vraždění v českých zemích během druhé světové války jsou brněnské...

Městská policie oslavila 150 let od svého založení

středa, 28. září 2016, 20:13

V Areálu dopravní výchovy Brno se dnes odehrála akce Retro – Neretro, která oslavila výročí 150 let od založení Městské...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Brněnský policista odmítl úplatek v...

  • V autě už nebudou povinné náhradní žárovky a...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Norský protiimigrační politik má vztah s o 30 let mladší Íránkou

Norsko žije skandálem kolem bývalého ministra za protiimigrační a populistickou Pokrokovou stranu Pera Sandberga, který má poměr s o 30 let mladší íránskou přistěhovalkyní. Politik, který před třemi dny odstoupil z čela ministerstva pro rybolov, přitom doposud hlásal, že míšení ras, kultur a náboženství je v Norsku nepřípustné, pokud se má v zemi zachovat mír.

Elektřina načerno? Může se stát, že kradete energii, i když o tom nevíte

Krást se nemá. Za neoprávněný neboli černý odběr energií však můžete nést odpovědnost, i když elektřinu nebo plyn odeberete bez zaplacení zcela neúmyslně, nevědomě a bez vlastního zavinění. Co všechno se považuje za neoprávněný odběr? 
A co vám v takové situaci hrozí?

VIDEO: Brňance se do obýváku nastěhovalo více než 160 netopýrů

Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se včera odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli. Podle telefonátu na linku 156 se v bytě sedmaosmdesátileté ženy usídlili netopýři a nově objevený úkryt nechtěli za žádnou cenu opustit. Přivolaná hlídka nevěřila svým očím. Do ložnice v nejvyšším patře panelového domu se nastěhovalo víc než 160 netopýrů hvízdavých.