Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Urologické oddělení Masarykova onkologického ústavu slaví 10 let od založení

 
úterý, 27. září 2016, 13:11

Oddělení urologické onkologie Masarykova ústavu v Brně letos slaví desetileté výročí. Za dobu existence ošetřila ambulance téměř 14 tisíc pacientů, řekl dnes novinářům primář oddělení Jan Doležel. Podle něj bylo na hospitalizaci přes devět a půl tisíc pacientů a přes devět tisíc jich lékaři operovali. Za desetiletou historii zemřelo na oddělení 15 lidí.

Oddělení, které řeší pacienty s rakovinou prostaty, varlat, ledvin,  močového měchýře, močových cest a podobně, vzniklo v roce 2006 z iniciativy současného ředitele Jana Žaloudíka a bývalého ředitele Rostislava Vyzuly v reakci na rostoucí nároky na urologickou péči. "Tým oddělení se postupně ze čtyř lékařů rozrostl na 7. Dále ho tvoří tři ambulantní sestry, sanitárka a sestry oddělení, které působí současně na gynekologickém oddělení," uvedl Doležel.

Oddělení urologické onkologie má ambulantní trakt v prvním patře Švejdova pavilonu. "Disponujeme dvěma ambulancemi, ultrazvukovou vyšetřovnou se třemi sonografickými přístroji, endoskopickým sálkem, operačním sálem a ambulantními lůžky," vyjmenoval Doležel. Lůžkové urologické oddělení je umístěné ve druhém patře Masarykova pavilonu a disponuje 12 standardními lůžky s možností sdílení dalších lůžek s oddělením  gynekologickým. Oddělení využívá i lůžek na centrálním ARO a JIP umístěnými v nově vybudovaném Wernerově pavilonu. "Průměrná délka hospitalizace našich pacientů činila pět dnů," poznamenal Doležel.

Podle něj se oddělení opírá o multioborovou spolupráci. "Spolupracujeme jak s chirurgickými obory, tak s  klinickými onkology, patology, radiodiagnostiky, radioterapeuty a v neposlední řadě i s výzkumnými týmy
ústavu,"
dodal Doležel.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Na Panenské otevřeli nový parkovací dům, v provozu bude od úterý

pondělí, 26. září 2016, 17:57

Nový parkovací dům v centru Brna začne od úterý sloužit veřejnosti. Vzhledem k těsné blízkosti Dominikánského náměstí...

Improvizační kouzelník en.dru: Atmosféra na Szigetu byla skvělá....

pondělí, 26. září 2016, 17:43

Bicí, saxofon, trumpeta či baskytara. Tohle všechno zní z pódia, na kterém stojí jediný člověk. Sympatický rodák z...

Tipy na týden: Noc vědců, Gamer Pie, Burgerfest nebo Trhy kávy

pondělí, 26. září 2016, 09:23

Večery jsou čím dál chladnější, burčák začíná docházet a většina akcí se přesouvá z všedních dnů na víkendy, které jsou...

Exponáty starých parních strojů, rozmanitost jídla a piva, koncerty,...

neděle, 25. září 2016, 18:35

Ačkoliv se v sobotu nad brněnským centrem vznášel díky avizovanému Zombie walku příslib mrtvolně děsivého dne, nábřeží...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Maturitu z češtiny i matematiky zvládlo letos méně studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů.

Vedl Vídeň šestkrát déle než Krnáčová Prahu. Beru občany vážně, říká úspěšný starosta Häupl

Praha není Vídeň. A ani dlouho nebude. Zatímco rakouská metropole byla letos už podeváté v řadě vyhlášena celosvětově nejlepším městem pro život, Praha se umístila na 69. místě. Inspiraci nabízí v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org legendární vídeňský starosta Michael Häupl, který tento týden odejde po 24 letech z úřadu.

FOTO: Škůdci, plíseň a nepořádek. Tržnice SAPA pod drobnohledem inspektorů neprošla

Inspektoři státní zemědělské a potravinářské inspekce se při nedávné návštěvě tržnice SAPA v Praze nestačili divit. Není něčím neobvyklým, že nachází nedostatky. Při poslední kontrole ale nejspíš nevěřili vlastním očím.