Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Urologické oddělení Masarykova onkologického ústavu slaví 10 let od založení

 
úterý, 27. září 2016, 13:11

Oddělení urologické onkologie Masarykova ústavu v Brně letos slaví desetileté výročí. Za dobu existence ošetřila ambulance téměř 14 tisíc pacientů, řekl dnes novinářům primář oddělení Jan Doležel. Podle něj bylo na hospitalizaci přes devět a půl tisíc pacientů a přes devět tisíc jich lékaři operovali. Za desetiletou historii zemřelo na oddělení 15 lidí.

Oddělení, které řeší pacienty s rakovinou prostaty, varlat, ledvin,  močového měchýře, močových cest a podobně, vzniklo v roce 2006 z iniciativy současného ředitele Jana Žaloudíka a bývalého ředitele Rostislava Vyzuly v reakci na rostoucí nároky na urologickou péči. "Tým oddělení se postupně ze čtyř lékařů rozrostl na 7. Dále ho tvoří tři ambulantní sestry, sanitárka a sestry oddělení, které působí současně na gynekologickém oddělení," uvedl Doležel.

Oddělení urologické onkologie má ambulantní trakt v prvním patře Švejdova pavilonu. "Disponujeme dvěma ambulancemi, ultrazvukovou vyšetřovnou se třemi sonografickými přístroji, endoskopickým sálkem, operačním sálem a ambulantními lůžky," vyjmenoval Doležel. Lůžkové urologické oddělení je umístěné ve druhém patře Masarykova pavilonu a disponuje 12 standardními lůžky s možností sdílení dalších lůžek s oddělením  gynekologickým. Oddělení využívá i lůžek na centrálním ARO a JIP umístěnými v nově vybudovaném Wernerově pavilonu. "Průměrná délka hospitalizace našich pacientů činila pět dnů," poznamenal Doležel.

Podle něj se oddělení opírá o multioborovou spolupráci. "Spolupracujeme jak s chirurgickými obory, tak s  klinickými onkology, patology, radiodiagnostiky, radioterapeuty a v neposlední řadě i s výzkumnými týmy
ústavu,"
dodal Doležel.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Na Panenské otevřeli nový parkovací dům, v provozu bude od úterý

pondělí, 26. září 2016, 17:57

Nový parkovací dům v centru Brna začne od úterý sloužit veřejnosti. Vzhledem k těsné blízkosti Dominikánského náměstí...

Improvizační kouzelník en.dru: Atmosféra na Szigetu byla skvělá....

pondělí, 26. září 2016, 17:43

Bicí, saxofon, trumpeta či baskytara. Tohle všechno zní z pódia, na kterém stojí jediný člověk. Sympatický rodák z...

Tipy na týden: Noc vědců, Gamer Pie, Burgerfest nebo Trhy kávy

pondělí, 26. září 2016, 09:23

Večery jsou čím dál chladnější, burčák začíná docházet a většina akcí se přesouvá z všedních dnů na víkendy, které jsou...

Exponáty starých parních strojů, rozmanitost jídla a piva, koncerty,...

neděle, 25. září 2016, 18:35

Ačkoliv se v sobotu nad brněnským centrem vznášel díky avizovanému Zombie walku příslib mrtvolně děsivého dne, nábřeží...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.