Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Urologické oddělení Masarykova onkologického ústavu slaví 10 let od založení

 
úterý, 27. září 2016, 13:11

Oddělení urologické onkologie Masarykova ústavu v Brně letos slaví desetileté výročí. Za dobu existence ošetřila ambulance téměř 14 tisíc pacientů, řekl dnes novinářům primář oddělení Jan Doležel. Podle něj bylo na hospitalizaci přes devět a půl tisíc pacientů a přes devět tisíc jich lékaři operovali. Za desetiletou historii zemřelo na oddělení 15 lidí.

Oddělení, které řeší pacienty s rakovinou prostaty, varlat, ledvin,  močového měchýře, močových cest a podobně, vzniklo v roce 2006 z iniciativy současného ředitele Jana Žaloudíka a bývalého ředitele Rostislava Vyzuly v reakci na rostoucí nároky na urologickou péči. "Tým oddělení se postupně ze čtyř lékařů rozrostl na 7. Dále ho tvoří tři ambulantní sestry, sanitárka a sestry oddělení, které působí současně na gynekologickém oddělení," uvedl Doležel.

Oddělení urologické onkologie má ambulantní trakt v prvním patře Švejdova pavilonu. "Disponujeme dvěma ambulancemi, ultrazvukovou vyšetřovnou se třemi sonografickými přístroji, endoskopickým sálkem, operačním sálem a ambulantními lůžky," vyjmenoval Doležel. Lůžkové urologické oddělení je umístěné ve druhém patře Masarykova pavilonu a disponuje 12 standardními lůžky s možností sdílení dalších lůžek s oddělením  gynekologickým. Oddělení využívá i lůžek na centrálním ARO a JIP umístěnými v nově vybudovaném Wernerově pavilonu. "Průměrná délka hospitalizace našich pacientů činila pět dnů," poznamenal Doležel.

Podle něj se oddělení opírá o multioborovou spolupráci. "Spolupracujeme jak s chirurgickými obory, tak s  klinickými onkology, patology, radiodiagnostiky, radioterapeuty a v neposlední řadě i s výzkumnými týmy
ústavu,"
dodal Doležel.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Na Panenské otevřeli nový parkovací dům, v provozu bude od úterý

pondělí, 26. září 2016, 17:57

Nový parkovací dům v centru Brna začne od úterý sloužit veřejnosti. Vzhledem k těsné blízkosti Dominikánského náměstí...

Improvizační kouzelník en.dru: Atmosféra na Szigetu byla skvělá....

pondělí, 26. září 2016, 17:43

Bicí, saxofon, trumpeta či baskytara. Tohle všechno zní z pódia, na kterém stojí jediný člověk. Sympatický rodák z...

Tipy na týden: Noc vědců, Gamer Pie, Burgerfest nebo Trhy kávy

pondělí, 26. září 2016, 09:23

Večery jsou čím dál chladnější, burčák začíná docházet a většina akcí se přesouvá z všedních dnů na víkendy, které jsou...

Exponáty starých parních strojů, rozmanitost jídla a piva, koncerty,...

neděle, 25. září 2016, 18:35

Ačkoliv se v sobotu nad brněnským centrem vznášel díky avizovanému Zombie walku příslib mrtvolně děsivého dne, nábřeží...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.