Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Rosicích u Brna staví novou logopedickou školku

 
pátek, 23. září 2016, 09:10

V Rosicích u Brna začala výstavba nové budovy pro logopedickou školku ve Smetanově ulici téměř za osm milionů korun. Podle starosty Jaroslava Světlíka to bylo nezbytné, aby školka, kterou využívají i děti z okolí, mohla dále fungovat. Budova, kterou město převzalo před pěti lety od kraje, je ve špatném stavu a hygienici nařídili, aby byla po tomto školním roce uzavřena, řekl ČTK.

Kraj se rozhodl, že školku zavře, což se Rosicím nelíbilo a převzalo si ji do správy. "Bylo by to špatné, protože dětí s logopedickými potížemi je čím dál víc. Budovu s rozlehlou zahradou jsme dostali darem, ale vzhledem ke stavu budovy to byl spíš danajský dar," řekl Světlík.

Stavba by měla být hotová na jaře příštího roku. Bude pro 50 dětí, což v případě speciálně zaměřené školky znamená čtyři třídy. "Bude stát hned vedle současné budovy, mohli jsme ji umístit v zahradě," uvedl Světlík. Kromě tříd v ní bude i kuchyně a další prostory.

Výhledově chce město opravit i starou budovu, která se může hodit pro rostoucí počet dětí. Aktuálně jich je 250. "Postupně počítáme, že jich bude až 300 a chceme být nachystaní," řekl Světlík. Projekt na opravu staré budovy počítá s náklady 20 milionů korun. "Sami na to nemáme, takže věříme, že se nám podaří část zaplatit z dotací, na kraji ji máme předjednanou," uvedl Světlík.

Rosice jsou jedním ze sídel v širší brněnské aglomeraci, které pociťují trend stěhování z Brna do jeho okolí. Počet obyvatel se ve městě každoročně zvyšuje o několik desítek. Letos na začátku roku jich bylo 6022, zatímco o deset let dříve 5350.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

V Praze se báli, v Brně vše proběhlo klidně. Projekci dokumentu o...

čtvrtek, 22. září 2016, 20:11

Zhruba padesátka lidí se přišla podívat na veřejnou projekci dokumentu o romských fotbalistech z Děčína FC Roma. Přitom...

Široký výběr brýlí nejlepších světových značek, nová brněnská optika...

čtvrtek, 22. září 2016, 18:50

Prostory staré pošty v brněnské Poštovské ulici se dočkaly rekonstrukce. Místo prachu ze stohů novin vás však na místě...

Do festivalu Týden kávy se zapojí 42 brněnských kaváren

čtvrtek, 22. září 2016, 15:59

Oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, v Brně věnují celý týden. Na programu jsou trhy, výstavy,...

Zastupitelé kraje schválili dohodu k výstavbě koncertní síně Brno

čtvrtek, 22. září 2016, 14:34

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes schválili memorandum mezi krajem, Brnem a vládou o výstavbě Janáčkova kulturního...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragédie na oblíbeném koupališti. Muž při...

  • VIDEO: V rybníku na Brněnsku umírají ryby ve...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Lidská strava může daňky klidně i zabít,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Řidič s naloženým návěsem měl co dělat, aby kolos udržel na silnici. Jízdu ukončil výbuch pneumatiky

Ohrozil sebe, ale především další účastníky silničního provozu. Tak by se dalo shrnout chování řidiče tahače převážející další automobily na silnici mezi Jihlavou a Želetavou. Za volantem evidentně přetížené soupravy měl co dělat, aby ji udržel na silnici. Video, které natočil Tomáš Máca a umístil jej na Facebook, končí chvíli poté, co návěsu bouchne pneumatika.

Nehoda na dálnici? Policie, záchranka a hasiči mají mít stejný průjezd jako v okolních zemích

Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Změnu dnes schválil Senát v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ulička se tak bude tvořit stejně jako v okolních evropských zemích. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moct použít kombinaci modrého a červeného majáčku.

Janoušek nedosáhl na prominutí zbytku trestu za úmyslnou nehodu

Lobbista Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku svého trestu, který si má odpykat za dopravní nehodu. Zamítnutí žádosti potvrdil pražský vrchní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Do vězení se lobbista zatím vrátit nemusí, protože Krajský soud v Brně v květnu rozhodl o dvouletém odkladu lobbistova návratu za mříže kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu.