Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Rosicích u Brna staví novou logopedickou školku

 
pátek, 23. září 2016, 09:10

V Rosicích u Brna začala výstavba nové budovy pro logopedickou školku ve Smetanově ulici téměř za osm milionů korun. Podle starosty Jaroslava Světlíka to bylo nezbytné, aby školka, kterou využívají i děti z okolí, mohla dále fungovat. Budova, kterou město převzalo před pěti lety od kraje, je ve špatném stavu a hygienici nařídili, aby byla po tomto školním roce uzavřena, řekl ČTK.

Kraj se rozhodl, že školku zavře, což se Rosicím nelíbilo a převzalo si ji do správy. "Bylo by to špatné, protože dětí s logopedickými potížemi je čím dál víc. Budovu s rozlehlou zahradou jsme dostali darem, ale vzhledem ke stavu budovy to byl spíš danajský dar," řekl Světlík.

Stavba by měla být hotová na jaře příštího roku. Bude pro 50 dětí, což v případě speciálně zaměřené školky znamená čtyři třídy. "Bude stát hned vedle současné budovy, mohli jsme ji umístit v zahradě," uvedl Světlík. Kromě tříd v ní bude i kuchyně a další prostory.

Výhledově chce město opravit i starou budovu, která se může hodit pro rostoucí počet dětí. Aktuálně jich je 250. "Postupně počítáme, že jich bude až 300 a chceme být nachystaní," řekl Světlík. Projekt na opravu staré budovy počítá s náklady 20 milionů korun. "Sami na to nemáme, takže věříme, že se nám podaří část zaplatit z dotací, na kraji ji máme předjednanou," uvedl Světlík.

Rosice jsou jedním ze sídel v širší brněnské aglomeraci, které pociťují trend stěhování z Brna do jeho okolí. Počet obyvatel se ve městě každoročně zvyšuje o několik desítek. Letos na začátku roku jich bylo 6022, zatímco o deset let dříve 5350.

Zdroj: ČTK
 

Kam dál?

V Praze se báli, v Brně vše proběhlo klidně. Projekci dokumentu o...

čtvrtek, 22. září 2016, 20:11

Zhruba padesátka lidí se přišla podívat na veřejnou projekci dokumentu o romských fotbalistech z Děčína FC Roma. Přitom...

Široký výběr brýlí nejlepších světových značek, nová brněnská optika...

čtvrtek, 22. září 2016, 18:50

Prostory staré pošty v brněnské Poštovské ulici se dočkaly rekonstrukce. Místo prachu ze stohů novin vás však na místě...

Do festivalu Týden kávy se zapojí 42 brněnských kaváren

čtvrtek, 22. září 2016, 15:59

Oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, v Brně věnují celý týden. Na programu jsou trhy, výstavy,...

Zastupitelé kraje schválili dohodu k výstavbě koncertní síně Brno

čtvrtek, 22. září 2016, 14:34

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes schválili memorandum mezi krajem, Brnem a vládou o výstavbě Janáčkova kulturního...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?