Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Rosicích u Brna staví novou logopedickou školku

 
pátek, 23. září 2016, 09:10

V Rosicích u Brna začala výstavba nové budovy pro logopedickou školku ve Smetanově ulici téměř za osm milionů korun. Podle starosty Jaroslava Světlíka to bylo nezbytné, aby školka, kterou využívají i děti z okolí, mohla dále fungovat. Budova, kterou město převzalo před pěti lety od kraje, je ve špatném stavu a hygienici nařídili, aby byla po tomto školním roce uzavřena, řekl ČTK.

Kraj se rozhodl, že školku zavře, což se Rosicím nelíbilo a převzalo si ji do správy. "Bylo by to špatné, protože dětí s logopedickými potížemi je čím dál víc. Budovu s rozlehlou zahradou jsme dostali darem, ale vzhledem ke stavu budovy to byl spíš danajský dar," řekl Světlík.

Stavba by měla být hotová na jaře příštího roku. Bude pro 50 dětí, což v případě speciálně zaměřené školky znamená čtyři třídy. "Bude stát hned vedle současné budovy, mohli jsme ji umístit v zahradě," uvedl Světlík. Kromě tříd v ní bude i kuchyně a další prostory.

Výhledově chce město opravit i starou budovu, která se může hodit pro rostoucí počet dětí. Aktuálně jich je 250. "Postupně počítáme, že jich bude až 300 a chceme být nachystaní," řekl Světlík. Projekt na opravu staré budovy počítá s náklady 20 milionů korun. "Sami na to nemáme, takže věříme, že se nám podaří část zaplatit z dotací, na kraji ji máme předjednanou," uvedl Světlík.

Rosice jsou jedním ze sídel v širší brněnské aglomeraci, které pociťují trend stěhování z Brna do jeho okolí. Počet obyvatel se ve městě každoročně zvyšuje o několik desítek. Letos na začátku roku jich bylo 6022, zatímco o deset let dříve 5350.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

V Praze se báli, v Brně vše proběhlo klidně. Projekci dokumentu o...

čtvrtek, 22. září 2016, 20:11

Zhruba padesátka lidí se přišla podívat na veřejnou projekci dokumentu o romských fotbalistech z Děčína FC Roma. Přitom...

Široký výběr brýlí nejlepších světových značek, nová brněnská optika...

čtvrtek, 22. září 2016, 18:50

Prostory staré pošty v brněnské Poštovské ulici se dočkaly rekonstrukce. Místo prachu ze stohů novin vás však na místě...

Do festivalu Týden kávy se zapojí 42 brněnských kaváren

čtvrtek, 22. září 2016, 15:59

Oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, v Brně věnují celý týden. Na programu jsou trhy, výstavy,...

Zastupitelé kraje schválili dohodu k výstavbě koncertní síně Brno

čtvrtek, 22. září 2016, 14:34

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes schválili memorandum mezi krajem, Brnem a vládou o výstavbě Janáčkova kulturního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.