Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravský kraj za necelých dvacet čtyři milionů prodává račický zámek

 
úterý, 20. září 2016, 10:25

Jihomoravský kraj chce znovu zkusit prodat zámek v Račicích na Vyškovsku, kde dříve sídlilo speciální učiliště a dětský domov. Po sloučení s jinou školou je objekt prázdný a kraj pro něj nemá využití. Minimální cena prodeje je 23,7 milionu korun, řekl dnes ČTK hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD). Kraj se snažil zámek prodat letos už jednou, ale neúspěšně.

Opětovný záměr prodeje schválili krajští radní. "Zkusili jsme zámek prodat už dříve, ale do elektronické dražby se nikdo nepřihlásil. Hledali jsme nějaké využití, ale žádné nemáme," řekl Hanák.

Podle něj zámek navíc vyžaduje opravy. "Budova má své stáří, navíc je památkově chráněná, takže kdybychom tam chtěli něco umístit, vyžaduje to značné investice," poznamenal náměstek.

V zámku dříve bylo speciální odborné učiliště a dětský domov. Kvůli klesajícímu počtu dětí ve speciálních školách se učiliště ale sloučilo s vyškovskou mateřskou, základní a praktickou školou a zámek se vyprázdnil. Račická škola měla kapacitu téměř 200 žáků, před sloučením ji navštěvovalo kolem 50 dětí. Ubylo i dětí na internátu, který měl 20 lůžek, ale obsazen byl jen několika jedinci. Obdobně na tom byl dětský domov, měl kapacitu přes 30 dětí, bylo jich v něm ale jenom pár. Kraj sloučením škol ušetřil. Jak už dříve řekl ČTK hejtmanův náměstek Stanislav Juránek (KDU-ČSL), provozní náklady byly přes tři miliony korun ročně. Jihomoravský kraj v posledních letech sloučil více škol.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Zastupitelé Brna schválili memorandum o stavbě koncertního sálu

pondělí, 19. září 2016, 17:22

Zastupitelé Brna dnes schválili návrh memoranda mezi městem, vládou a Jihomoravským krajem na výstavbu Janáčkova...

Strážníci oslaví stopadesátileté jubileum velkou akcí pro všechny,...

pondělí, 19. září 2016, 17:01

Dosud největší akci s nejrozsáhlejším programem uspořádají brněnští strážníci v areálu dopravního hřiště na Riviéře. V...

Nový díl Harryho Pottera míří na pulty. V půlnočním předprodeji ho v...

pondělí, 19. září 2016, 12:39

Už za pár dní přinese nakladatelství Albatros na pulty knihkupectví jednu z nejočekávanějších knih letošního roku –...

Jihomoravský kraj představil novou aplikaci "V bezpečí", která v...

pondělí, 19. září 2016, 11:09

Jihomoravský kraj představuje novou mobilní aplikaci, která v případě ohrožení kontaktuje uživatelovy blízké. Navazuje...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vnitro poskytne součinnost při hledání syrských sirotků

Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová.

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.