Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravský kraj představil novou aplikaci "V bezpečí", která v případě nouze kontaktuje blízké

 
pondělí, 19. září 2016, 11:09

Jihomoravský kraj představuje novou mobilní aplikaci, která v případě ohrožení kontaktuje uživatelovy blízké. Navazuje tak na úspěšnou aplikaci „Záchranka“, která má k dnešnímu dni přes 220 000 registrovaných uživatelů a pomohla u stovek volání na linku 155. Nová aplikace s názvem „V bezpečí“ zastává osobního asistenta bezpečnosti. Umožňuje sdílet aktuální polohu s nastavenými kontakty v případě nouze. Simuluje příchozí hovor, nebo si uživatel může nastavit automatické odeslání polohy v daný čas.

„Myšlenka na tuto aplikaci vznikla před prázdninami a v podstatě využívá již osvědčených parametrů aplikace „Záchranka“, akorát s tím rozdílem, že aplikace „V bezpečí“ je propojena s Vašimi blízkými. A proč vznikla? Kdokoliv z nás se může ocitnout v situaci, kdy potřebuje rychle kontaktovat své blízké. Například při večerní cestě temnou uličkou či parkem. I když tato představa není příjemná, vždy je lepší být připravený, než úplně bezmocný, “ říká Ing. Roman Celý, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje.

Mobilní aplikace prostým stisknutím tlačítka odesílá polohu uživatele nastaveným nouzovým kontaktům. Zároveň je aktivována svítilna a hlasitá siréna, která může vystrašit případného útočníka. „Celý systém funguje bez připojení k internetu a nouzová zpráva je odeslána cestou standardní SMS. Vaši blízcí tak obdrží informaci o Vaší poloze a naléhavé potřebě pomoci. Součástí zprávy je také informace o přesnosti polohy, stanovené především pomocí systému GPS,“ uvedl Filip Maleňák, autor aplikace.

Ne vždy je v krizové situaci čas na hledání mobilního telefonu a případnou aktivaci tlačítka ALARM. Pro tyto případy nabízí aplikace možnost nastavení odpočtu času, za který dojde k automatické aktivaci alarmu. „Uvítala jsem tento nápad, protože směřuje hlavně na dvě věkové kategorie, a to jsou děti a senioři. Tito lidé, když se dostanou do stresu a jsou pod tlakem, tak velmi špatně dokáží popsat, kde jsou,“ dodala Jarmila Bisomová, vedoucí Oddělení rodinné politiky KrÚ JMK.

„Stále více seniorů dnes používá chytrý mobilní telefon. Rozhodli jsme se pomáhat jim i touto cestou a kromě osvětové činnosti v rámci kontaktních míst Senior Point přispět k jejich bezpečí i na cestách a v neznámém prostředí. Mobilní aplikace „V bezpečí“ je prvním ze střípků celé mozaiky aktivit, které chceme nabídnout nejen seniorům v našem kraji“ doplnil Lukáš Vaculík z obecně prospěšné společnosti Společně, o.p.s.

„Od začátku vývoje této aplikace jsme chtěli, aby se dala jednoduše ovládat a byla v první fázi dobrým pomocníkem při rychlém předání informací těm nejbližším. Například, když procházíte nebezpečným místem, či jste na cestě a chcete dát svým blízkým vědět, že jste dorazili v pořádku, pak vás aplikace upozorní na to, že je potřeba zaslat potvrzení. V opačném případě sama aktivuje alarm a zašle poslední známou polohu nastaveným kontaktům. Někdy zase jen stačí předstírat, že jsme s někým v kontaktu. Aplikace proto umožňuje i nastavení příchozího simulovaného hovoru v daný čas,“ dodal náměstek Celý.

 Na neznámém místě pak uživatelé ocení funkci “Jsem zde“, která umožňuje jednoduché odeslání polohy nastaveným kontaktům. „Každý z nás se dostal do situace, kdy potřeboval popsat, kde se právě nachází, například na koncertě či v přírodě. Jednoduchým stisknutím tlačítka tak v SMS odešlete přesné GPS souřadnice i odkaz na zobrazení polohy v mapových podkladech,“ doplnil Filip Maleňák.

Mobilní aplikace je dostupná zdarma na www.vbezpeciapp.cz, a to pro telefony s operačními systémy Apple iOS a Google Android. Pořízení aplikace přišlo celkem na 440 tis. korun, z toho částkou 200 tis ji podpořil Jihomoravský kraj. Projekt však představením současné podoby aplikace zdaleka nekončí. Především na základě podnětu samotných uživatelů se budou do aplikace přidávat nové zajímavé funkce.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Mladí se zajímají o sport. Na Sporťáček přišlo sedm a půl tisíc...

neděle, 18. září 2016, 15:16

Sporťáček se vydařil. Na sportovní náborový festival přišlo v sobotu 7 500 návštěvníků. Ve sportovním areálu...

Při havárii na Brněnsku zahynul dnes brzy ráno motocyklista

neděle, 18. září 2016, 12:31

Šestadvacetiletý motocyklista zahynul dnes brzy ráno při havárii mezi obcí Sokolnice a Újezdem u Brna. Příčinu havárie...

Mistrovství v lovu kaprů u Nových Mlýnů vyhrál český tým

sobota, 17. září 2016, 13:55

Český tým vyhrál mistrovství světa v lovu kaprů, které se poprvé uskutečnilo u Novomlýnských nádrží na jižní Moravě....

Doporučení převařovat vodu dnes v Brně nejspíš skončí

sobota, 17. září 2016, 13:39

Průběžné výsledky analýz brněnské vody jsou dobré, bakterie ve vzorcích nejsou. Doporučení převařovat vodu nejspíš...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • ANO v Brně vyšachováno! ODS uzavřela koalici...

  • Moldávec přepadl a okradl v Brně ženu,...

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • V Brně začne oprava Zábrdovické a mostu přes...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Německá média píší o zemětřesení a debaklu pro CSU a SPD

O politickém zemětřesení, debaklu nebo těžké porážce pro Křesťanskosociální unii (CSU) a sociální demokracii (SPD) píší po nedělních zemských volbách v Bavorsku německá média. Řada komentátorů je přesvědčena o tom, že dopad silně pocítí i Berlín, podle některých dokonce může padnout německá vláda velké koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou.

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.

Ceny přezutí na zimní pneu jsou letos o desetinu vyšší

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16 palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.