Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O kompostování je zájem. Město pokračuje v prodeji dotovaných kompostérů

 
středa, 14. září 2016, 13:43

Rada města Brna na svém úterním zasedání rozhodla o dalším pokračování projektu MINIWASTE, který má za cíl umožnit obyvatelům Brna jednodušší třídění bioodpadu. K prodeji za dotovanou cenu bude 150 kontejnerů o objemu 400 litrů a dalších 290 velkoobjemových kontejnerů s kapacitou 950 litrů.

„V některých domácnostech tvoří bioodpad až dvě třetiny hmotnosti odpadkových košů. Zbytečně. Kuchyňský odpad totiž nemusí končit ve spalovně, ale dá se snadno zužitkovat v kompostérech. A to nejen u rodinných, ale i bytových domů. Město proto tento způsob snižování množství dopadu podporuje a pro velký zájem Brňanů dává do oběhu dalších 440 kompostérů za poloviční cenu. Takový krok se městu jednoznačně vyplatí, ročně tak ušetří za likvidaci odpadu ve spalovně půl milionu korun,“ řekl náměstek brněnského primátora pro životní prostředí Martin Ander.

Podmínkou zapojení do programu je umístění kompostéru k nemovitosti v Brně a prokázání, že žadatel nemá u města dluh za placení místního poplatku za komunální odpad. Zájemci také musí absolvovat školení o kompostování.

V pilotní fázi projektu město nakoupilo 530 kontejnerů na bioodpad ve dvou velikostech, které následně Brňané mohli odkoupit za dotovanou cenu – poloviční oproti kupní. Pro velký zájem byl minulý rok projekt prodloužen, město dalo do oběhu dalších 200 velkoobjemových kompostérů. Třetí fáze projektu MINIWASTE chce uspokojit jak žadatele z řad majitelů rodinných domů, tak i zájemce o komunitní kompostéry pro bytové domy. Po skončení této fáze bude s podporou města v Brně rozmístěno už 1170 kompostérů.

Pro občany města Brna bude v této fázi projektu k dispozici:
- 150 nádob o objemu 400l za cenu 570 Kč
- 290 nádob o objemu  950l za cenu 1240 Kč

Cena je snížena o dotaci města ve výši 50 %.

Školení o kompostování a prodej kompostérů se konají ve stanovených termínech, a to vždy od 18.00 hodin v ENVIcentru městské odpadové společnosti SAKO, Jedovnická 2, Brno. Prodej kompostérů je realizován následně po školení. Před budovou SAKO je možnost parkování osobních vozidel. Žádat lze prostřednictvím webového formuláře nebo telefonicky prostřednictvím Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna na čísle 542 174 552. Majitel je povinen umístit kompostér u nemovitosti v Brně.

Zdroj: MMB

 


 

Kam dál?

V Brně se otevře parkovací dům v Panenské s 361 místy

středa, 14. září 2016, 09:32

Brňanům a návštěvníkům města se za necelé dva týdny v pondělí 26. září otevře nový parkovací dům v Panenské ulici....

V Brně-Černovicích hoří dvě haly s matracemi, na místě zasahovalo 15...

středa, 14. září 2016, 09:11

V Brně-Černovicích hoří výrobní a skladovací hala s matracemi z polyuretanové pěny. Na místě zasahovalo 15 jednotek...

Odboráři znojemského dopravce odložili stávku

úterý, 13. září 2016, 09:51

Odboráři z dopravní společnosti ZDS-Psota ze Znojma zatím odložili stávku za vyšší mzdy. Na schůzce s vedením a...

Jihomoravští poskytovatelé sociálních služeb dostanou 40 milionů

úterý, 13. září 2016, 09:24

Poskytovatelé sociálních služeb v Jihomoravském kraji dostanou dalších více než 40 milionů korun. Celkem 24 milionů...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Brněnský strážník zneškodnil zloděje se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa Ministerstva životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina hlasujících chce, aby se tato zvířata v cirkusech neobjevovala.

Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka u motorky je jen prodávání masa, říká mladý fotograf

Nahé ženy jsou u nás foceny buď narvané v latexu u nějaké mašiny, nebo dokonale vyretušované, a to je škoda, říká mladý fotograf David Weinhauer. Už několik let se živí jako fotograf ženských aktů. Na první pohled dokonale uhlazené fotky nahých žen byste ale v jeho portfoliu hledali marně.

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.