Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O kompostování je zájem. Město pokračuje v prodeji dotovaných kompostérů

 
středa, 14. září 2016, 13:43

Rada města Brna na svém úterním zasedání rozhodla o dalším pokračování projektu MINIWASTE, který má za cíl umožnit obyvatelům Brna jednodušší třídění bioodpadu. K prodeji za dotovanou cenu bude 150 kontejnerů o objemu 400 litrů a dalších 290 velkoobjemových kontejnerů s kapacitou 950 litrů.

„V některých domácnostech tvoří bioodpad až dvě třetiny hmotnosti odpadkových košů. Zbytečně. Kuchyňský odpad totiž nemusí končit ve spalovně, ale dá se snadno zužitkovat v kompostérech. A to nejen u rodinných, ale i bytových domů. Město proto tento způsob snižování množství dopadu podporuje a pro velký zájem Brňanů dává do oběhu dalších 440 kompostérů za poloviční cenu. Takový krok se městu jednoznačně vyplatí, ročně tak ušetří za likvidaci odpadu ve spalovně půl milionu korun,“ řekl náměstek brněnského primátora pro životní prostředí Martin Ander.

Podmínkou zapojení do programu je umístění kompostéru k nemovitosti v Brně a prokázání, že žadatel nemá u města dluh za placení místního poplatku za komunální odpad. Zájemci také musí absolvovat školení o kompostování.

V pilotní fázi projektu město nakoupilo 530 kontejnerů na bioodpad ve dvou velikostech, které následně Brňané mohli odkoupit za dotovanou cenu – poloviční oproti kupní. Pro velký zájem byl minulý rok projekt prodloužen, město dalo do oběhu dalších 200 velkoobjemových kompostérů. Třetí fáze projektu MINIWASTE chce uspokojit jak žadatele z řad majitelů rodinných domů, tak i zájemce o komunitní kompostéry pro bytové domy. Po skončení této fáze bude s podporou města v Brně rozmístěno už 1170 kompostérů.

Pro občany města Brna bude v této fázi projektu k dispozici:
- 150 nádob o objemu 400l za cenu 570 Kč
- 290 nádob o objemu  950l za cenu 1240 Kč

Cena je snížena o dotaci města ve výši 50 %.

Školení o kompostování a prodej kompostérů se konají ve stanovených termínech, a to vždy od 18.00 hodin v ENVIcentru městské odpadové společnosti SAKO, Jedovnická 2, Brno. Prodej kompostérů je realizován následně po školení. Před budovou SAKO je možnost parkování osobních vozidel. Žádat lze prostřednictvím webového formuláře nebo telefonicky prostřednictvím Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna na čísle 542 174 552. Majitel je povinen umístit kompostér u nemovitosti v Brně.

Zdroj: MMB

Kam dál?

V Brně se otevře parkovací dům v Panenské s 361 místy

středa, 14. září 2016, 09:32

Brňanům a návštěvníkům města se za necelé dva týdny v pondělí 26. září otevře nový parkovací dům v Panenské ulici....

V Brně-Černovicích hoří dvě haly s matracemi, na místě zasahovalo 15...

středa, 14. září 2016, 09:11

V Brně-Černovicích hoří výrobní a skladovací hala s matracemi z polyuretanové pěny. Na místě zasahovalo 15 jednotek...

Odboráři znojemského dopravce odložili stávku

úterý, 13. září 2016, 09:51

Odboráři z dopravní společnosti ZDS-Psota ze Znojma zatím odložili stávku za vyšší mzdy. Na schůzce s vedením a...

Jihomoravští poskytovatelé sociálních služeb dostanou 40 milionů

úterý, 13. září 2016, 09:24

Poskytovatelé sociálních služeb v Jihomoravském kraji dostanou dalších více než 40 milionů korun. Celkem 24 milionů...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Chebsko znovu zasáhlo v noci zemětřesení, lidé ho cítili

Lidé na Chebsku a okolí v noci na dnešek opět zažili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly před půlnocí a přesáhly magnitudo čtyři, vyplývá z údajů automatických měřicích stanic. Zemětřesný roj trvá na Chebsku dva týdny, zemětřesení z noci na dnešek bylo ale pravděpodobně letošní nejsilnější.

Maturitu z češtiny i matematiky zvládlo letos méně studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů.

Vedl Vídeň šestkrát déle než Krnáčová Prahu. Beru občany vážně, říká úspěšný starosta Häupl

Praha není Vídeň. A ani dlouho nebude. Zatímco rakouská metropole byla letos už podeváté v řadě vyhlášena celosvětově nejlepším městem pro život, Praha se umístila na 69. místě. Inspiraci nabízí v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org legendární vídeňský starosta Michael Häupl, který tento týden odejde po 24 letech z úřadu.