Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rusíni a Vietnamci vysadí dnes v Lužánkách své stromy, začíná Babylonfest

 
úterý, 13. září 2016, 08:55

Od úterý do soboty se v rámci festivalu Babylonfest představí lidé mnoha národů žijících v Brně. Vietnamci, Ukrajinci, Rusíni, Maďaři, Bulhaři a dalších osm národnostních menšin tak vytvoří poutavý mix uměleckých a kulturních zážitků.

Festival ukáže široké veřejnosti tradiční lidovou kulturu, kterou si uchovávají jednotlivé menšiny. Součástí programu je i sázení stromů národů, letos Vietnamců a Rusínů, které se uskuteční dnes od 17 hodin v Lužánkách. Akci bude doprovázet bohatý doprovodný program.

Ve středu se mohou návštěvníci těšit na literární dílnu. Hlavním tématem budou díla laureátů na Nobelovu cenu. Čtvrtek pak nabídne koncert pod širým nebem. V benefičním vystoupení se na nádvoří Staré radnice.představí Jannis Moras a band(a). Pátek se ponese v duchu vážné hudby, na koncert Podoby hudby se návštěvníci mohou těšit od 19 hodin v Křišťálovém sále Staré radnice.

Poslední den festivalu nabídne nabitý program. Novinkou letošního ročníku bude projekce filmů natočených podle předloh autorů oceněných Nobelovou cenou, která se uskuteční v Sále Břetislava Bakaly. Na pořadu dne bude také ochutnávka tradičních jídel, škola lidových tanců nebo průvod krojovaných národních souborů, jež bude k vidění v parku na Moravském náměstí.

„Přínos tohoto projektu spatřujeme zejména ve vzájemné komunikaci, výměně zkušeností a obohacení všech účastníků společného setkání v Brně,“ popisuje festival Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna (TIC), jež akci spolupořádá ve spolupráci s Výborem pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna.

Zdroj: MMB, Babylonfest

Martin Šeda

 


 

Kam dál?

Počet obyvatel jižní Moravy vzrostl za první pololetí o více než dva...

úterý, 13. září 2016, 08:27

V Jihomoravském kraji se za letošní první pololetí zvýšil počet obyvatel o 2097, sdělil dnes v tiskové zprávě Karel...

Městská část Královo Pole provedla opravy škol a školek za 18 milionů

pondělí, 12. září 2016, 20:35

Prázdninové opravy škol a školek v městské části Brno-Královo Pole stály 18 milionů korun. Novinářům to dnes řekla...

Mladík v Brně vylezl na nádraží na vagon a zasáhl ho proud

pondělí, 12. září 2016, 06:21

Osmnáctiletý mladík včera odpoledne vylezl v Brně na nádraží na vagón vlaku a zasáhl ho elektrický proud, prozradila...

Hasiči likvidovali požár rodinného domu na Brněnsku, škoda se...

neděle, 11. září 2016, 11:33

Hasiči likvidovali v noci na dnešek požár rodinného domu v obci Nelepeč-Žernůvka na Brněnsku. Záchranářům předali dvě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.