Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městská část Královo Pole provedla opravy škol a školek za 18 milionů

 
pondělí, 12. září 2016, 20:35

Prázdninové opravy škol a školek v městské části Brno-Královo Pole stály 18 milionů korun. Novinářům to dnes řekla starostka městské části Karin Karasová (ANO). Opraveny byly především kanalizace, rozvody a vytápění.

Stavebníci ve školách pracovali od závěru června. Některé práce skončily ještě v srpnu, jiné trvaly do půli září. Největší investice - ve výši 6,2 milionu korun - byla do Mateřské školy Purkyňova. "Vyměnili jsme tam rozvody kanalizace, vody, elektřiny a ústředního topení, ale také jsme zmodernizovali sociální zařízení," informovala Karasová.

Stejné práce se uskutečnily v Mateřské škole Dobrovského, kde stály 3,4 milionu korun, a také v Mateřské škole Herčíkova. "Tam jsme také odstranili havarijní část kanalizace," poznamenala starostka. Opravenou kanalizaci mají i v Základní škole Staňkova, kde městská část za 5,2 milionu také zmodernizovala sociální zařízení. "Opravili jsme věci, které navenek nejsou moc vidět, ale chod škol velmi ovlivňují. Většina zařízení byla zastaralá a ve špatném stavu. V ZŠ Staňkova se několikrát protrhla kanalizace a měli jsme obavy, aby nebyla havárie natolik velká, že bychom školu museli zavřít," dodala Karasová. Městská část má podle ní deset školek a pět škol.

Do škol investuje celé město Brno, které za poslední roky zvýšilo výdaje na rekonstrukce školských zařízení. Zatímco v roce 2013 takto vynaložilo 71 milionů, loni už to bylo 156 milionů. Letos dalo od začátku roku do konce srpna už 149 milionů.

Brno má bezmála 140 mateřských škol, kam chodí asi 11.500 dětí, a téměř 70 základních škol, kde se učí skoro 29.000 dětí.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Mladík v Brně vylezl na nádraží na vagon a zasáhl ho proud

pondělí, 12. září 2016, 06:21

Osmnáctiletý mladík včera odpoledne vylezl v Brně na nádraží na vagón vlaku a zasáhl ho elektrický proud, prozradila...

Hasiči likvidovali požár rodinného domu na Brněnsku, škoda se...

neděle, 11. září 2016, 11:33

Hasiči likvidovali v noci na dnešek požár rodinného domu v obci Nelepeč-Žernůvka na Brněnsku. Záchranářům předali dvě...

Chlapce na Brněnsku zavalila zemina, hasiči jej zachraňovali z...

neděle, 11. září 2016, 10:59

Šestnáctiletého chlapce zavalila v sobotu v Oslavanech na Brněnsku při výkopových pracích na kanalizaci zemina. Museli...

Brno poprvé po opravách otevřelo lidem bývalou káznici na Cejlu

neděle, 11. září 2016, 09:48

Brno dnes při příležitosti Dnů evropské kultury poprvé po dokončení sanačních prací otevřelo lidem bývalou káznici v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.