Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městská část Královo Pole provedla opravy škol a školek za 18 milionů

 
pondělí, 12. září 2016, 20:35

Prázdninové opravy škol a školek v městské části Brno-Královo Pole stály 18 milionů korun. Novinářům to dnes řekla starostka městské části Karin Karasová (ANO). Opraveny byly především kanalizace, rozvody a vytápění.

Stavebníci ve školách pracovali od závěru června. Některé práce skončily ještě v srpnu, jiné trvaly do půli září. Největší investice - ve výši 6,2 milionu korun - byla do Mateřské školy Purkyňova. "Vyměnili jsme tam rozvody kanalizace, vody, elektřiny a ústředního topení, ale také jsme zmodernizovali sociální zařízení," informovala Karasová.

Stejné práce se uskutečnily v Mateřské škole Dobrovského, kde stály 3,4 milionu korun, a také v Mateřské škole Herčíkova. "Tam jsme také odstranili havarijní část kanalizace," poznamenala starostka. Opravenou kanalizaci mají i v Základní škole Staňkova, kde městská část za 5,2 milionu také zmodernizovala sociální zařízení. "Opravili jsme věci, které navenek nejsou moc vidět, ale chod škol velmi ovlivňují. Většina zařízení byla zastaralá a ve špatném stavu. V ZŠ Staňkova se několikrát protrhla kanalizace a měli jsme obavy, aby nebyla havárie natolik velká, že bychom školu museli zavřít," dodala Karasová. Městská část má podle ní deset školek a pět škol.

Do škol investuje celé město Brno, které za poslední roky zvýšilo výdaje na rekonstrukce školských zařízení. Zatímco v roce 2013 takto vynaložilo 71 milionů, loni už to bylo 156 milionů. Letos dalo od začátku roku do konce srpna už 149 milionů.

Brno má bezmála 140 mateřských škol, kam chodí asi 11.500 dětí, a téměř 70 základních škol, kde se učí skoro 29.000 dětí.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Mladík v Brně vylezl na nádraží na vagon a zasáhl ho proud

pondělí, 12. září 2016, 06:21

Osmnáctiletý mladík včera odpoledne vylezl v Brně na nádraží na vagón vlaku a zasáhl ho elektrický proud, prozradila...

Hasiči likvidovali požár rodinného domu na Brněnsku, škoda se...

neděle, 11. září 2016, 11:33

Hasiči likvidovali v noci na dnešek požár rodinného domu v obci Nelepeč-Žernůvka na Brněnsku. Záchranářům předali dvě...

Chlapce na Brněnsku zavalila zemina, hasiči jej zachraňovali z...

neděle, 11. září 2016, 10:59

Šestnáctiletého chlapce zavalila v sobotu v Oslavanech na Brněnsku při výkopových pracích na kanalizaci zemina. Museli...

Brno poprvé po opravách otevřelo lidem bývalou káznici na Cejlu

neděle, 11. září 2016, 09:48

Brno dnes při příležitosti Dnů evropské kultury poprvé po dokončení sanačních prací otevřelo lidem bývalou káznici v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Chebsko znovu zasáhlo v noci zemětřesení, lidé ho cítili

Lidé na Chebsku a okolí v noci na dnešek opět zažili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly před půlnocí a přesáhly magnitudo čtyři, vyplývá z údajů automatických měřicích stanic. Zemětřesný roj trvá na Chebsku dva týdny, zemětřesení z noci na dnešek bylo ale pravděpodobně letošní nejsilnější.

Maturitu z češtiny i matematiky zvládlo letos méně studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů.

Vedl Vídeň šestkrát déle než Krnáčová Prahu. Beru občany vážně, říká úspěšný starosta Häupl

Praha není Vídeň. A ani dlouho nebude. Zatímco rakouská metropole byla letos už podeváté v řadě vyhlášena celosvětově nejlepším městem pro život, Praha se umístila na 69. místě. Inspiraci nabízí v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org legendární vídeňský starosta Michael Häupl, který tento týden odejde po 24 letech z úřadu.