Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městská část Královo Pole provedla opravy škol a školek za 18 milionů

 
pondělí, 12. září 2016, 20:35

Prázdninové opravy škol a školek v městské části Brno-Královo Pole stály 18 milionů korun. Novinářům to dnes řekla starostka městské části Karin Karasová (ANO). Opraveny byly především kanalizace, rozvody a vytápění.

Stavebníci ve školách pracovali od závěru června. Některé práce skončily ještě v srpnu, jiné trvaly do půli září. Největší investice - ve výši 6,2 milionu korun - byla do Mateřské školy Purkyňova. "Vyměnili jsme tam rozvody kanalizace, vody, elektřiny a ústředního topení, ale také jsme zmodernizovali sociální zařízení," informovala Karasová.

Stejné práce se uskutečnily v Mateřské škole Dobrovského, kde stály 3,4 milionu korun, a také v Mateřské škole Herčíkova. "Tam jsme také odstranili havarijní část kanalizace," poznamenala starostka. Opravenou kanalizaci mají i v Základní škole Staňkova, kde městská část za 5,2 milionu také zmodernizovala sociální zařízení. "Opravili jsme věci, které navenek nejsou moc vidět, ale chod škol velmi ovlivňují. Většina zařízení byla zastaralá a ve špatném stavu. V ZŠ Staňkova se několikrát protrhla kanalizace a měli jsme obavy, aby nebyla havárie natolik velká, že bychom školu museli zavřít," dodala Karasová. Městská část má podle ní deset školek a pět škol.

Do škol investuje celé město Brno, které za poslední roky zvýšilo výdaje na rekonstrukce školských zařízení. Zatímco v roce 2013 takto vynaložilo 71 milionů, loni už to bylo 156 milionů. Letos dalo od začátku roku do konce srpna už 149 milionů.

Brno má bezmála 140 mateřských škol, kam chodí asi 11.500 dětí, a téměř 70 základních škol, kde se učí skoro 29.000 dětí.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Mladík v Brně vylezl na nádraží na vagon a zasáhl ho proud

pondělí, 12. září 2016, 06:21

Osmnáctiletý mladík včera odpoledne vylezl v Brně na nádraží na vagón vlaku a zasáhl ho elektrický proud, prozradila...

Hasiči likvidovali požár rodinného domu na Brněnsku, škoda se...

neděle, 11. září 2016, 11:33

Hasiči likvidovali v noci na dnešek požár rodinného domu v obci Nelepeč-Žernůvka na Brněnsku. Záchranářům předali dvě...

Chlapce na Brněnsku zavalila zemina, hasiči jej zachraňovali z...

neděle, 11. září 2016, 10:59

Šestnáctiletého chlapce zavalila v sobotu v Oslavanech na Brněnsku při výkopových pracích na kanalizaci zemina. Museli...

Brno poprvé po opravách otevřelo lidem bývalou káznici na Cejlu

neděle, 11. září 2016, 09:48

Brno dnes při příležitosti Dnů evropské kultury poprvé po dokončení sanačních prací otevřelo lidem bývalou káznici v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.