Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V brněnské hvězdárně se dražily obrazy světoznámého umělce, výtěžek půjde talentům z dětských domovů

 
pátek, 9. září 2016, 15:51

V prostorách Hvězdárny a planetária Brno na Kraví hoře se ve čtvrtek odpoledne konala benefiční vernisáž obrazů světoznámého umělce Heshama Malika z Bahrajnu na podporu talentů z dětských domovů.

Pořadatelem aukce byl evropský nadační fond SUNRISE. Projekt Budoucnost nekonečna má motto Pomáháme dětským talentům! Realizujeme konkrétní dětské sny.

Do dražby bylo nabídnuto osm Malikových obrazů a také obrázky z dětských domovů, které byly vystaveny ve vestibulu hvězdárny. Děti kreslily své představy nekonečna a úvodní obraz vznikl jako kolektivní práce v brněnském Dětském domově Dagmar.

Jako první byl vydražen obraz složený ze dvou částí za 33 tisíc korun. „Sám jsem část svého života prožil v dětském domově, vím, jaké to je, a co děti potřebují k motivaci do života, a tak jsem obraz koupil ve prospěch podpory talentů v těchto zařízeních,“ řekl po aukci Jan Lačňák z Hodonína.

Po něm byla vydražena ještě další čtyři Malikova díla od 18 888 po 24 tisíc, celkem benefiční aukce vynesla 110 888 korun. „Jsem rád, že se aukce povedla, část z jejího výtěžku bude věnována i naší Veronice, která začala navštěvovat baletní školu,“ svěřil se Daniel Kusý, ředitel Dětského domova Dagmar.

Autor obrazů Hesham Malik se narodil v roce 1978 v Bahrajnu, vyrůstal v Indii a později žil také Kanadě, Spojených arabských emirátech nebo v Africe s kmenem Masajů.  V Londýně poznal Češku, svoji budoucí manželku, a poté se přestěhoval do Česka. Jak řekl během vernisáže o své tvorbě, za svou největší inspiraci považuje lidi, jeho díla jsou jakousi oslavou každodenních silných lidských příběhů, které nás obklopují.

Zdroj: TIC

 


 

Kam dál?

Moravské zemské muzeum v Brně dnes zahájí oslavy 200 let

pátek, 9. září 2016, 10:19

Moravské zemské muzeum v Brně dnes zahájí oslavy 200 let od svého založení, které vyvrcholí v příštím roce. Postupně se...

Brno se pokusí o rekord ve sběru použitých baterií

čtvrtek, 8. září 2016, 16:24

V pátek 9. září Češi spolu s celou Evropou oslaví již druhý Evropský den recyklace baterií. Hlavním cílem této...

Jihomoravská přírodní koupaliště jsou stále vhodná ke koupání

čtvrtek, 8. září 2016, 16:15

Voda v přírodních koupalištích Jihomoravského kraje je stále vhodná ke koupání. Vyplývá to z výsledků měření Krajské...

Na brněnské hlavní nádraží se vrací „Sedmikrásky"

čtvrtek, 8. září 2016, 11:50

Dva velké návraty čekají Brno tuto neděli. Do plného provozu se po tříměsíční výluce vrátí brněnské hlavní nádraží. To...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.