Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V brněnské hvězdárně se dražily obrazy světoznámého umělce, výtěžek půjde talentům z dětských domovů

 
pátek, 9. září 2016, 15:51

V prostorách Hvězdárny a planetária Brno na Kraví hoře se ve čtvrtek odpoledne konala benefiční vernisáž obrazů světoznámého umělce Heshama Malika z Bahrajnu na podporu talentů z dětských domovů.

Pořadatelem aukce byl evropský nadační fond SUNRISE. Projekt Budoucnost nekonečna má motto Pomáháme dětským talentům! Realizujeme konkrétní dětské sny.

Do dražby bylo nabídnuto osm Malikových obrazů a také obrázky z dětských domovů, které byly vystaveny ve vestibulu hvězdárny. Děti kreslily své představy nekonečna a úvodní obraz vznikl jako kolektivní práce v brněnském Dětském domově Dagmar.

Jako první byl vydražen obraz složený ze dvou částí za 33 tisíc korun. „Sám jsem část svého života prožil v dětském domově, vím, jaké to je, a co děti potřebují k motivaci do života, a tak jsem obraz koupil ve prospěch podpory talentů v těchto zařízeních,“ řekl po aukci Jan Lačňák z Hodonína.

Po něm byla vydražena ještě další čtyři Malikova díla od 18 888 po 24 tisíc, celkem benefiční aukce vynesla 110 888 korun. „Jsem rád, že se aukce povedla, část z jejího výtěžku bude věnována i naší Veronice, která začala navštěvovat baletní školu,“ svěřil se Daniel Kusý, ředitel Dětského domova Dagmar.

Autor obrazů Hesham Malik se narodil v roce 1978 v Bahrajnu, vyrůstal v Indii a později žil také Kanadě, Spojených arabských emirátech nebo v Africe s kmenem Masajů.  V Londýně poznal Češku, svoji budoucí manželku, a poté se přestěhoval do Česka. Jak řekl během vernisáže o své tvorbě, za svou největší inspiraci považuje lidi, jeho díla jsou jakousi oslavou každodenních silných lidských příběhů, které nás obklopují.

Zdroj: TIC

 


 

Kam dál?

Moravské zemské muzeum v Brně dnes zahájí oslavy 200 let

pátek, 9. září 2016, 10:19

Moravské zemské muzeum v Brně dnes zahájí oslavy 200 let od svého založení, které vyvrcholí v příštím roce. Postupně se...

Brno se pokusí o rekord ve sběru použitých baterií

čtvrtek, 8. září 2016, 16:24

V pátek 9. září Češi spolu s celou Evropou oslaví již druhý Evropský den recyklace baterií. Hlavním cílem této...

Jihomoravská přírodní koupaliště jsou stále vhodná ke koupání

čtvrtek, 8. září 2016, 16:15

Voda v přírodních koupalištích Jihomoravského kraje je stále vhodná ke koupání. Vyplývá to z výsledků měření Krajské...

Na brněnské hlavní nádraží se vrací „Sedmikrásky"

čtvrtek, 8. září 2016, 11:50

Dva velké návraty čekají Brno tuto neděli. Do plného provozu se po tříměsíční výluce vrátí brněnské hlavní nádraží. To...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné...

  • Oslava narozenin se zvrhla v technopárty pro...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na boj proti šikaně. Využívá ho už tisícovka škol

Přes dva tisíce nahlášení rizikového chování za poslední rok prošlo systémem Nenech to být. Platforma vytvořená brněnskými studenty funguje již na více než tisícovce škol po celé České Republice. Ty se do ní mohou zdarma registrovat a aplikace jim pak pomáhá s odhalováním šikany či jejího rizika.

Gott se postavil za Slavíka, podle Ortela ztratil svou podstatu

Zpěvák Karel Gott označil hudební anketu Český slavík, jejíž letošní zrušení oznámil Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, za nedílnou součást české populární hudby. Zpráva, že si anketa dá roční pauzu, vyvolala velký ohlas na hudební scéně. Má-li být podle Těšínského Český slavík skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. "Není to záležitost nejbližší doby, více oznámíme ke konci roku," řekl Těšínský.

Chcete k nám dostat teroristy, pomáhejte v Sýrii, vezměte si je sami… Jak lidé z Česka volají do Bruselu

"Zrovna před chvílí jsem měl telefonát od pána, který trval na tom, že ho prostě musím přepojit na paní Šojdrovou, že jí musí říct, co si o tom plánu na přijetí padesáti dětí ze Sýrie myslí. Není problém s lidmi diskutovat, jde ale o styl komunikace i její množství,“ říká pravá ruka europoslankyně Michaely Šojdrové Lukáš Pachta.