Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravská přírodní koupaliště jsou stále vhodná ke koupání

 
čtvrtek, 8. září 2016, 16:15

Voda v přírodních koupalištích Jihomoravského kraje je stále vhodná ke koupání. Vyplývá to z výsledků měření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. Hygienici zaznamenali mírně zhoršenou kvalitu vody pouze v rybníku Suchý na Blanensku a ve Vranovské přehradě na Znojemsku. I na těchto místech se ale dá koupat.

Mírně zhoršené podmínky vody zaznamenali hygienici o prázdninách na více přírodních koupalištích, mezi které patřila i Brněnská přehrada. Nikde však nemuseli vydávat upozornění na vodu nevhodnou ke koupání nebo dokonce nebezpečnou.

Hygienici vodu analyzují nejméně jednou za měsíc a poté nechávají rekreantům informace na tabulích. Sledují asi dvacítku nenavštěvovanějších přírodních koupališť v kraji.

Patří mezi ně kromě rybníku Suchý a Vranovské přehrady i vodní nádrže Letovice a Palava na Blanensku, Brněnská přehrada s pěti koupališti Osada, Rokle, Rakovec, Sokolské koupaliště a Kozí horka, ale i přírodní biotop v Brně-jihu nebo jezírko Wellness Infinit Maximus v Brně, koupaliště v Kovalovicích na Brněnsku, Nové Mlýny na Břeclavsku, Lučina a Bohuslavice na Hodonínsku, Luleč na Vyškovsku i Výrovice, Vémyslice a Bantice na Znojemsku

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Na brněnské hlavní nádraží se vrací „Sedmikrásky"

čtvrtek, 8. září 2016, 11:50

Dva velké návraty čekají Brno tuto neděli. Do plného provozu se po tříměsíční výluce vrátí brněnské hlavní nádraží. To...

Brňané darovali do potravinové sbírky více než sto kilo jídla

středa, 7. září 2016, 17:53

Velkorysost, jakou projevili občané v souvislosti se sbírkou pro Foodbox, kdy lidem nebyl lhostejný život těch, kteří...

"Nebeská šalina" vyjela poprvé do ulic

středa, 7. září 2016, 17:39

Brňané se od středečního poledne mohou nově svézt unikátní soupravou, která je odveze rovnou do jiných světů. Hvězdárna...

Soudní spor brněnského muzea s uznávanou vědkyní skončil dohodou

středa, 7. září 2016, 17:18

Soudní spor Moravského zemského muzea s vědkyní Martinou Galetovou skončil dohodou. Galetová, která před dvěma lety...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO: Koupili si v Brně rodinné auto. Za půl...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Tisíce dětí potřebují pomoc zemí jako Česko. Nápad s 50 sirotky ale poškodily chyby organizátorů

Mediální jiskření kolem přijetí či nepřijetí „50 syrských sirotků“ v posledních dnech pomíjelo podstatný fakt: V první fázi mělo jít především o politické gesto, ne o propracovaný plán. Europoslankyně Michaela Šojdrová chtěla, aby český parlament projednal usnesení k přijetí omezeného počtu dětí zasažených válečnými konflikty. Iniciativa ale utrpěla už na začátku komunikačními chybami těch, co ji vymysleli.

Tisícům uživatelů Androidu z ČR hrozí napadení bankovního účtu

Desítkám tisíc tuzemských uživatelů mobilních zařízení s platformou Android hrozí napadení internetového bankovnictví. Stáhli si totiž aplikaci pro nahrávání hovorů QRecorder, která může být po aktualizaci zavirovaná. Obsažený škodlivý program Spy.Banker.AIX útočníkům umožňuje vzdálený přístup do bankovního účtu napadeného uživatele. Aplikace je běžně dostupná v oficiálním obchodě Google Play. Uvedla to antivirová firma Eset, která škodlivý program odhalila.