Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Husovicích zbourají staré unimobuňky, vyroste hřiště a pobočka knihovny

 
úterý, 6. září 2016, 09:37

V rámci vyloučené lokality na Brno-severu působí kulturní středisko OMEGA v objektu Musilova 2. Na druhé straně dvora se nacházejí 30 let staré unimo buňky, které kdysi sloužily jako kanceláře. Tyto prostory chce radnice druhé největší městské části zbourat. Místo nich se rozšíření dočká dětské hřiště a měla by vzniknout i pobočka knihovny.

 „V dnešní době jsou již stavebně a především z pohledu tepelněizolačních vlastností nevyhovující. Chceme je zbourat a místo nich rozšířit dvůr včetně zbudování hřiště tak, aby se zde daly lépe dělat akce pro děti“, popsala místostarostka Mgr. Miriam Kolářová. „V současné době vyčlenila městská část 450 tis. Kč  na projektovou dokumentaci“, doplnila.

Na unimo buňky navazuje zděná část budovy, která je v současné době prázdná. „Cílem je zrekonstruovat tuto budovu, aby v přízemí vzniklo sociální zázemí a nahoře pobočka knihovny, která v Husovicích chybí. Město Brno se zavázalo, že na rekonstrukci zděné části poskytne prostředky,“  popsal situaci první náměstek primátora Petr Hladík.

Ač je celý projekt ve fázi vzniku, dostává již reálné obrysy. V následujícím týdnu bude vybrán projektant a také proběhnou jednání o vytvoření nové pobočky. Pokud by vše šlo ideální cestou, mohl by celý areál začít fungovat v jarních měsících roku 2018.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Skatepark na Nových sadech je opět v provozu, vstup je zdarma

pondělí, 5. září 2016, 15:48

Od pondělí 5. září je znovu v provozu skatepark na Nových sadech, který je umístěn za křižovatkou s ulicí Hybešovou a...

Břeclav čeká při volbách první referendum, je spojené s obchvatem

pondělí, 5. září 2016, 14:47

V Břeclavi se současně s říjnovými krajskými volbami uskuteční první referendum, řekl dnes novinářům místostarosta...

Jihomoravský kraj zvažuje, zda provoz vlaků zadá napřímo

pondělí, 5. září 2016, 13:45

Jihomoravský kraj zatím stále neví, jakým způsobem zajistí provoz regionální železniční dopravy po roce 2019, kdy mu...

Masarykova univerzita získala ochrannou známku Muni

pondělí, 5. září 2016, 10:38

Masarykova univerzita získala ochrannou známku pro zkratkové slovo Muni, které v posledních letech používá při vnější...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.