Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

GLOSA: U Poutníka pusto nebude. Nechá se Hollan opět zbičovat?

 
neděle, 4. září 2016, 22:39

Znáte to – pondělky. Otrava, ospalost, nuda. K tomu navíc v Brně, kde se o nudě točí i filmy. MotoGP za námi, Kometa hraje až za pár dní a město v klidu pospává před nadcházející bouřkou začínajícího semestru, jimž každoročně studenti oživí/rozhluční (vyberte si sami) metropoli Moravy. A k tomu navíc to pondělí! Jenže (nejen) pro tyhle účely máme v Brně politiku. Asi. Nebo přesněji – politiky.

Pražák v Brně, a ještě k tomu zelenej

Všechno začalo, když se v pivnici U Poutníka zčistajasna objevili dva politici. (Sice jen) Komunální, oba dva, zato tací, za nimiž se na ulici ohlédnete, přestože není ani jeden z nich dívkou a ani jeden nijak zvlášť krásný. Duhový Hollan se zeleným Stropnickým tehdy zjistili, že zvednout ze židle pár kovaných „vlastenců“ dokážou, aniž by jen vydali hlásku nebo napsali jediný pravdoláskařský status.

A jak to skončilo?

Co se stalo ve skutečnosti, vědí jen oni a pár štamgastů (z toho nejspíš někteří dost uřvaní). Najisto ale víme, že se na nekonečném virtuálním válečném bojišti sociálních sítí strhla menší bitva o tom, kdo kde má právo pít pivo nebo kdo kde uzavírat hranice.

A světe div se, pro jednou neskončilo u slov.

Rozkmotřené strany sporu (na původně „uřvané“ straně se zastoupením v podobě bystrckého zastupitele Lošťáka) si totiž na zítra domluvili dostaveníčko – možná na usmířenou, možná…no, uvidíme - přesně tam, kde to všechno začalo. U škopku.

A tak bych rád pozval všechny, kdo se v pondělí nechtějí nudit (jako se nudí každý pondělí), aby dali na šestou U Poutníka rozhřešení vleklým sporům dneška. A to především podporou toho nebo onoho zástupce lidu v otázkách komu se dneska má nalejvat a komu ne, komu se má „rozbít držka“ a proč by se držky vůbec rozbíjet neměly a tak.

Ať už to dopadne, jak chce 

Doufám, že alespoň Hollan dostojí svému „novému“ osobnímu heslu „I want more“!

Nechat se totiž zbičovat někým, kdo si to už notnou chvíli ze srdce opravdu přeje, by byl o trošku „more“ zážitek než laškovní plácání po zadku kdesi na Ukrajině.

Obzvášť takhle k pondělku.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Speleologové v Moravském krasu odhalili další části jeskyně

neděle, 4. září 2016, 19:47

V jeskyni v Moravském krasu, která dostala jméno Matalova Vymodlená, stále pokračují práce. Jeskyňáři z ní za tři roky...

Na Břeclavsku se dnes zřítil paraglidista

neděle, 4. září 2016, 16:27

U Klentnice na Břeclavsku se dnes krátce po třinácté hodině z výšky 15 metrů zřítil paraglidista, utrpěl těžké zranění...

Hasiči na jihu Moravy v létě likvidovali nejméně požárů za 12 let

neděle, 4. září 2016, 14:47

Hasiči v Jihomoravském kraji letos o prázdninách vyjížděli k nejméně požárům za posledních 12 let, evidují jich 272....

Moravská galerie shání pro výstavu o sídlištích staré televize a...

neděle, 4. září 2016, 14:26

Staré televizory a sektorový nábytek shání Moravská galerie v Brně pro připravovanou výstavu věnovanou panelovým...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.