Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

GLOSA: U Poutníka pusto nebude. Nechá se Hollan opět zbičovat?

 
neděle, 4. září 2016, 22:39

Znáte to – pondělky. Otrava, ospalost, nuda. K tomu navíc v Brně, kde se o nudě točí i filmy. MotoGP za námi, Kometa hraje až za pár dní a město v klidu pospává před nadcházející bouřkou začínajícího semestru, jimž každoročně studenti oživí/rozhluční (vyberte si sami) metropoli Moravy. A k tomu navíc to pondělí! Jenže (nejen) pro tyhle účely máme v Brně politiku. Asi. Nebo přesněji – politiky.

Pražák v Brně, a ještě k tomu zelenej

Všechno začalo, když se v pivnici U Poutníka zčistajasna objevili dva politici. (Sice jen) Komunální, oba dva, zato tací, za nimiž se na ulici ohlédnete, přestože není ani jeden z nich dívkou a ani jeden nijak zvlášť krásný. Duhový Hollan se zeleným Stropnickým tehdy zjistili, že zvednout ze židle pár kovaných „vlastenců“ dokážou, aniž by jen vydali hlásku nebo napsali jediný pravdoláskařský status.

A jak to skončilo?

Co se stalo ve skutečnosti, vědí jen oni a pár štamgastů (z toho nejspíš někteří dost uřvaní). Najisto ale víme, že se na nekonečném virtuálním válečném bojišti sociálních sítí strhla menší bitva o tom, kdo kde má právo pít pivo nebo kdo kde uzavírat hranice.

A světe div se, pro jednou neskončilo u slov.

Rozkmotřené strany sporu (na původně „uřvané“ straně se zastoupením v podobě bystrckého zastupitele Lošťáka) si totiž na zítra domluvili dostaveníčko – možná na usmířenou, možná…no, uvidíme - přesně tam, kde to všechno začalo. U škopku.

A tak bych rád pozval všechny, kdo se v pondělí nechtějí nudit (jako se nudí každý pondělí), aby dali na šestou U Poutníka rozhřešení vleklým sporům dneška. A to především podporou toho nebo onoho zástupce lidu v otázkách komu se dneska má nalejvat a komu ne, komu se má „rozbít držka“ a proč by se držky vůbec rozbíjet neměly a tak.

Ať už to dopadne, jak chce 

Doufám, že alespoň Hollan dostojí svému „novému“ osobnímu heslu „I want more“!

Nechat se totiž zbičovat někým, kdo si to už notnou chvíli ze srdce opravdu přeje, by byl o trošku „more“ zážitek než laškovní plácání po zadku kdesi na Ukrajině.

Obzvášť takhle k pondělku.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Speleologové v Moravském krasu odhalili další části jeskyně

neděle, 4. září 2016, 19:47

V jeskyni v Moravském krasu, která dostala jméno Matalova Vymodlená, stále pokračují práce. Jeskyňáři z ní za tři roky...

Na Břeclavsku se dnes zřítil paraglidista

neděle, 4. září 2016, 16:27

U Klentnice na Břeclavsku se dnes krátce po třinácté hodině z výšky 15 metrů zřítil paraglidista, utrpěl těžké zranění...

Hasiči na jihu Moravy v létě likvidovali nejméně požárů za 12 let

neděle, 4. září 2016, 14:47

Hasiči v Jihomoravském kraji letos o prázdninách vyjížděli k nejméně požárům za posledních 12 let, evidují jich 272....

Moravská galerie shání pro výstavu o sídlištích staré televize a...

neděle, 4. září 2016, 14:26

Staré televizory a sektorový nábytek shání Moravská galerie v Brně pro připravovanou výstavu věnovanou panelovým...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • ANO v Brně vyšachováno! ODS uzavřela koalici...

  • Moldávec přepadl a okradl v Brně ženu,...

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • V Brně začne oprava Zábrdovické a mostu přes...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Německá média píší o zemětřesení a debaklu pro CSU a SPD

O politickém zemětřesení, debaklu nebo těžké porážce pro Křesťanskosociální unii (CSU) a sociální demokracii (SPD) píší po nedělních zemských volbách v Bavorsku německá média. Řada komentátorů je přesvědčena o tom, že dopad silně pocítí i Berlín, podle některých dokonce může padnout německá vláda velké koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou.

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.

Ceny přezutí na zimní pneu jsou letos o desetinu vyšší

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16 palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.