Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kam za sobotní kulturou: krmení zvířat v hantecu, chillibraní pro náročné, ochutnávka piva a fotbal

 
sobota, 3. září 2016, 09:40

Chcete se dozvědět, kdo je to "tébichové plazoň" nebo "fógl fajrák"? Nebo máte chuť na trochu ostřejší sobotu? A co byste řekli několika pivečkům na osvěžení sobotního odpoledne? V Brně se dnes rozhodně nudit nebudete!

Krmení zvířat v hantecu

Jestli stále ještě nevíte, kdo je "tébichové plazoň" a "fógl fajrák", neváhejte a jděte si dnes pro odpověď do brněnské zoologické zahrady, kde budete mít v rámci Dne hantezoo jedinečnou možnost poprvé slyšet komentované krmení ledních medvědů v hantecu a přečíst si sedm hantecových popisků zvířat.

Chillimánie zaplaví Riviéru

Areál koupaliště Riviéra hostí další ročník festivalu Chillibraní, které začíná v 11 hodin a potrvá až do noci. Nosnou částí bohatého programu je soutěž Chilližrout 2016 a přehlídka nejrůznějších specialit. Pálivou sobotu můžete zchladit ve vodě - bazén zůstává otevřený, takže plavky s sebou!

Zelňák nabídne minipivovary 

Zajímá vás, jak se vaří pivo? A co vše je k tomu potřeba? Ukázku vaření či ochutnávku málo známých, leč o nic méně dobrých piv, si můžete užít od jedenácti hodin na Zelném trhu. K pivu budou připraveny i náležité dobroty a příjemný kulturní program. 

Lužánky ožijí mezinárodním fotbalovým turnajem

Na legendární stadion se opět vrací fotbal. Sobotním ránem startuje nultý ročník Starobrno Lužánky Cupu, ve kterém změří síly fankluby brněnské Komety, nizozemského Heerenveenu, "domácí" mužstvo Lužánky United nebo celek složený ze zahraničních studentů a pracujích The Immigrant. Turnaj potrvá do podvečerních hodin.

Zdroj: TIC

Martin Šeda

 

 


 

Kam dál?

Tip na víkend: Kroužkobraní zvedne ze židle každé dítě v Brně

pátek, 2. září 2016, 18:09

Na začátku školního roku od 3. do 4. září se v AVION Shopping Parku Brno uskuteční 3. ročník Kroužkobraní. Pestrá...

Policisté v Brně zadrželi 53letou ženu s heroinem v podprsence

pátek, 2. září 2016, 12:22

Za mřížemi policejních cel skončili výrobci pervitinu i dealerka heroinu. Policisté z Bystrce v těchto dnech odhalili...

Na jihu Moravy stále narůstá počet nakažených žloutenkou, je jich 215

pátek, 2. září 2016, 12:18

V Jihomoravském kraji stále přibývá lidí nakažených žloutenkou typu A. Za poslední týden jejich počet vzrostl o 25 a...

Finalistky soutěže Úsměv HappyFoto 2016 rozzářily jižní Čechy

pátek, 2. září 2016, 10:47

Krásné slunečné počasí, nádherné dívky plné úsměvů, příjemné zámecké prostředí a fotografie jako malované. Tak vypadaly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.