Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #14

 
pondělí, 29. srpna 2016, 14:59

Konec prázdnin? Nesmutněte. Pár teplých dnů i večerů nám ještě zbývá a byla by škoda je promrhat doma u televize. Tento týden můžete vyrazit na koncert či potěšit vaše chuťové buňky.

Vytáhnout v pátek chlapa do centra na nákupy nebude těžké, pokud mu ovšem slíbíte, že se půjde přes Zelný trh. A v sobotu zakončíme tento týden pořádně zostra.  

Aby nás první zářijový den nevytrhl z prázdninové pohody příliš drsně, večer ve čtvrtek 1. září bude v Metro Music Baru hrát česká kapela TataBojs. Snad to, že během prázdninových měsíců stačí před prací pár hodin spánku, platí ještě i na první zářijový den. Spoléhám na to.

V pátek 2. září můžeme si udržet hladinku díky festivalu malých pivovarů. Na Zelném trhu se představí osm značek piva, kterého mohou návštěvníci ochutnat. Mohou se těšit i na ukázku vaření piva a prohlédnout si zařízení potřebná k přípravě naší národní pýchy. Bude zde i něco k zakousnutí, což je na pivním festivalu podle mě nutností. Budou utopenci? Pivní sláma? Kdo ví…

Týden zakončíme pořádně zostra, na festivalu Chillibraní. Pátý ročník vychází na sobotu 3. září, milovníci pálivého jídla se setkají znova na koupališti Riviéra. V soutěži Chilližrout se ukáže, kdo má opravdu plechový čumák, dále se můžete těšit na kuchařské show a pro děti je také přichystaný program. Na Riviéře večer odehraje koncert písničkář XavierBaumax. A pokud by vám bylo pálivého málo, tak rozhodně nevynechejte ohňovou show. Slabší kusy si mohou chladit jazyk u stánku s pivem některého z pivovarů.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Kam volat a jak komunikovat se záchrannou službou?

pondělí, 29. srpna 2016, 09:02

Včasné přivolání odborné pomoci po vážné nehodě může rozhodnout o lidském životě. Celých 11 procent evropských řidičů...

Brněnské muzeum digitalizuje a zpřístupní Mendelovy spisy

pondělí, 29. srpna 2016, 08:57

Digitalizaci a následné zpřístupnění spisů zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela chystá v příštích letech...

Oprava vnitřku Janáčkova divadla si vyžádá 600 milionů korun

pondělí, 29. srpna 2016, 08:52

Další etapa rekonstrukce Janáčkova divadla v Brně si vyžádá v příštích dvou letech přibližně 600 milionů korun. Projekt...

Brno jedná o napojení na lesní cyklostezku SingleTrail

pátek, 26. srpna 2016, 16:46

V pondělí 29. srpna se v rámci návštěvy ministra zemědělství Mariana Jurečky uskuteční v Mariánském údolí setkání s...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.