Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #13

 
pondělí, 22. srpna 2016, 12:42

S končícími prázdninami se do Brna nevrací jen studenti, ale i život. Proto je zbytečné smutnit, že je jejich konec, ale spíše si užívat akcí, které se chystají. Rozhodování jakou akci navštívit zastíní i smutek z konce prázdnin, protože události tohoto týdne jsou opravdu zajímavé.

Do toho nám předpověď slibuje tropické teploty, takže si můžete užívat plnými doušky poslechu hudby na jednom z mnoha koncertů pod noční oblohou.

V úterý 23. srpna navštíví Brno Karel Hynek, aby spojil síly z kluky z brněnské show NaMikrofon. Toto silné spojení si rozhodně nebude brát servítky, takže otrlejší jedinci jsou vítáni na večer toho nejlepšího ze stand up comedy v Café Práh. Aby toho testosteronu nebylo příliš, večerem bude provádět Adéla Elbel.

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk zahraje i Ondřej Havelka se svými Melody Makers. V úterý 23. srpna se na Špilberku rozehrají swingové tóny z třicátých až čtyřicátých let. Show mají doladěnou do posledního detailu, chvílemi nebudete vědět, jestli jste se vážně nepřenesli o několik desetiletí zpátky.

Mariánské léto se doslova nabízí jako ideální akce na poslední srpnový víkend. Brňákům i všem ostatním tvůrci festivalu slibují pohodovou sobotu v Lišni, přesněji v kouzelném Mariánském údolí. Vystoupí zde Richard Mulller, Barbora Poláková, Marek Ztracený či skupina Wohnouti. Předpověď slibuje opravdu letní teploty, tak si budeme moct hudby a přátel užívat až do pozdních nočních hodin. Což na podzim prostě není ono, když musí být člověk navlečený do pěti svetrů…

Pokud si chcete zamlsat bez výčitek, doporučuji Dance street food festival. Můžete se těšit na kombinaci skvělého jídla a tance. Můžete zde zdarma navštívit taneční workshopy, kde se naučíte kubánskou salsu, bachatu či neywyorský New Styl Hustle, který si rychle získává oblinu. Mezi lekcemi se můžete posilnit na stáncích, kde nejdete výběr toho nejlepšího z posledních food festivalů. Taneční kroky hned využijete večer při závěrečné party za účasti skvělých DJs a tanečních show.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Leadership budoucnosti, aneb jak na vedení lidí pohlížejí úspěšní...

pondělí, 22. srpna 2016, 11:05

Leadership, aneb schopnost vést a inspirovat druhé už dávno není pouze výsadou manažerů. Inspirativním leaderem může...

Parkoviště v turisticky atraktivních místech jižní Moravy nestačí

pondělí, 22. srpna 2016, 09:05

V nejnavštěvovanějších místech jižní Moravy přibývá motorizovaných turistů, kteří obtížně hledají místo k zaparkování....

V Blansku srazil vlak ženu, podlehla zraněním

neděle, 21. srpna 2016, 13:37

Vlak srazil dnes v Blansku člověka. Podle informací Drážní inspekce to byla žena, která střet nepřežila, řekl mluvčí...

Marquez posunul absolutní rekord brněnského okruhu

sobota, 20. srpna 2016, 20:05

Hned třikrát se během soboty přepisovaly historické tabulky Masarykova okruhu. Jezdci MotoGP Jorge Lorenzo a Marc...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.