Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Před závodem MS motocyklů v Brně se po letech neřeší ekonomika

 
čtvrtek, 18. srpna 2016, 07:52

Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně po dlouhé době neprovázejí problémy s ekonomikou. Od letoška totiž největší motoristický závod na území republiky zařazený do seriálu mistrovství světa nepořádá přímo brněnský Automotodrom, ale takzvaný Spolekpro Grand Prix založený právě pro tuto akci.

"Oproti jiným ročníkům zde dnes sedíme klidní a vysmátí. To, po čemž jsme léta volali, aby stát převzal závazek a hlavně zodpovědnost za úhradu zalistovacího poplatku, se stalo," řekla předsedkyně představenstva Automotodrom Brno Ivana Ulmanová na tiskové konferenci.

Pořádání Velké ceny v předešlých letech končilo podle majitelů Masarykova okruhu, kteří akci organizovali, ve velké ztrátě. Zejména kvůli nutnosti zaplatit poplatek promotérovi.

Tuto povinnost nyní převzal spolek založený městem Brno, Jihomoravským krajem a regionální centrálou cestovního ruchu. A Automotodrom mu nyní okruh přibližně za 28 milionů korun na akci pronajímá plus zajišťuje některé další specializované služby.

"Před rokem jsme hráli pink pong o tom, jak organizovat a pořádat Grand Prix, a mnoho lidí bylo skeptických. Jsem rád, že jsme se dohodli s promotérem a našel se systém, jak může vše fungovat," uvedl primátor Brna Petr Vokřál.

Spolek podepsal se společností Dorna, promotérem MS, pětiletou smlouvu, na základě které bude průměrná výše zalistovacího poplatku asi 4,1 milionu eur (kolem 110 milionů korun) ročně. A vyřešil tím i předešlé dluhy. "Velkou zásluhu na vyřešení celé situace měla paní ministryně školství Kateřina Valachová," řekl Vokřál.

Organizátoři mohou počítal s podporou ve výši 20 milionů korun od jihomoravského kraje, 10 milionů od města Brno a ministerstvo školství avizovalo uvolnění až 60 milionů korun.

Kdyby tyto finance nestačily, je podle Vokřála předjednáno s vládou, že by pokryla dalších až 30 milionů ztráty. "To však momentálně není aktuální," uvedl. Spolek má navíc letos k dispozici nevyplacených 20 milionů korun odkraje za loňský rok a příslib převedení loňské plánované podpory od MŠMT.

O hospodářském výsledku závodu rozhodne návštěvnost a počet prodaných vstupenek. Ten sice odstartoval až později, letos v lednu, ale s jeho průběhem jsou noví organizátoři akce spokojeni. "Teď se pohybujeme lehce pod 35.000. Kdyby bylo prodáno kolem 50.000, byl by to úspěch," řekl Vokřál. V minulosti si těsně před závody koupilo lístky až 10.000 lidí. "Pokud by se tak stalo i letos, měli bychom dodržet všechny ekonomické předpoklady," dodal Vokřál.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Policie hledá svědky nehody na D1, při které se zranili dva lidé

středa, 17. srpna 2016, 15:15

Policie hledá svědky nehody dvou nákladních vozů a osobního auta, při které se zranili dva lidé. Nehoda 8. srpna...

Špičkoví i nastupující jezdci si zazávodí na malých motorkách na...

středa, 17. srpna 2016, 14:50

Dvě doprovodné akce motocyklové Grand Prix České republiky se uskuteční dnes a ve čtvrtek mimo Masarykův okruh, a to v...

Muž, který v Odrovicích opilý najel do lidí, podal dovolání

středa, 17. srpna 2016, 10:17

Nejvyšší soud (NS) přezkoumá případ Martina Fuchsy, který loni podle obžaloby najel autem do skupiny mladých lidí v...

Soutěž: Elektronické duo Disclosure vystoupí ve čtvrtek v Praze

úterý, 16. srpna 2016, 17:08

Do Prahy přijíždí na přesunutý koncert elektronické duo Disclosure. Koncert se bude konat 18. srpna 2016 ve Foru Karlín...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?