Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Před závodem MS motocyklů v Brně se po letech neřeší ekonomika

 
čtvrtek, 18. srpna 2016, 07:52

Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně po dlouhé době neprovázejí problémy s ekonomikou. Od letoška totiž největší motoristický závod na území republiky zařazený do seriálu mistrovství světa nepořádá přímo brněnský Automotodrom, ale takzvaný Spolekpro Grand Prix založený právě pro tuto akci.

"Oproti jiným ročníkům zde dnes sedíme klidní a vysmátí. To, po čemž jsme léta volali, aby stát převzal závazek a hlavně zodpovědnost za úhradu zalistovacího poplatku, se stalo," řekla předsedkyně představenstva Automotodrom Brno Ivana Ulmanová na tiskové konferenci.

Pořádání Velké ceny v předešlých letech končilo podle majitelů Masarykova okruhu, kteří akci organizovali, ve velké ztrátě. Zejména kvůli nutnosti zaplatit poplatek promotérovi.

Tuto povinnost nyní převzal spolek založený městem Brno, Jihomoravským krajem a regionální centrálou cestovního ruchu. A Automotodrom mu nyní okruh přibližně za 28 milionů korun na akci pronajímá plus zajišťuje některé další specializované služby.

"Před rokem jsme hráli pink pong o tom, jak organizovat a pořádat Grand Prix, a mnoho lidí bylo skeptických. Jsem rád, že jsme se dohodli s promotérem a našel se systém, jak může vše fungovat," uvedl primátor Brna Petr Vokřál.

Spolek podepsal se společností Dorna, promotérem MS, pětiletou smlouvu, na základě které bude průměrná výše zalistovacího poplatku asi 4,1 milionu eur (kolem 110 milionů korun) ročně. A vyřešil tím i předešlé dluhy. "Velkou zásluhu na vyřešení celé situace měla paní ministryně školství Kateřina Valachová," řekl Vokřál.

Organizátoři mohou počítal s podporou ve výši 20 milionů korun od jihomoravského kraje, 10 milionů od města Brno a ministerstvo školství avizovalo uvolnění až 60 milionů korun.

Kdyby tyto finance nestačily, je podle Vokřála předjednáno s vládou, že by pokryla dalších až 30 milionů ztráty. "To však momentálně není aktuální," uvedl. Spolek má navíc letos k dispozici nevyplacených 20 milionů korun odkraje za loňský rok a příslib převedení loňské plánované podpory od MŠMT.

O hospodářském výsledku závodu rozhodne návštěvnost a počet prodaných vstupenek. Ten sice odstartoval až později, letos v lednu, ale s jeho průběhem jsou noví organizátoři akce spokojeni. "Teď se pohybujeme lehce pod 35.000. Kdyby bylo prodáno kolem 50.000, byl by to úspěch," řekl Vokřál. V minulosti si těsně před závody koupilo lístky až 10.000 lidí. "Pokud by se tak stalo i letos, měli bychom dodržet všechny ekonomické předpoklady," dodal Vokřál.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Policie hledá svědky nehody na D1, při které se zranili dva lidé

středa, 17. srpna 2016, 15:15

Policie hledá svědky nehody dvou nákladních vozů a osobního auta, při které se zranili dva lidé. Nehoda 8. srpna...

Špičkoví i nastupující jezdci si zazávodí na malých motorkách na...

středa, 17. srpna 2016, 14:50

Dvě doprovodné akce motocyklové Grand Prix České republiky se uskuteční dnes a ve čtvrtek mimo Masarykův okruh, a to v...

Muž, který v Odrovicích opilý najel do lidí, podal dovolání

středa, 17. srpna 2016, 10:17

Nejvyšší soud (NS) přezkoumá případ Martina Fuchsy, který loni podle obžaloby najel autem do skupiny mladých lidí v...

Soutěž: Elektronické duo Disclosure vystoupí ve čtvrtek v Praze

úterý, 16. srpna 2016, 17:08

Do Prahy přijíždí na přesunutý koncert elektronické duo Disclosure. Koncert se bude konat 18. srpna 2016 ve Foru Karlín...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.