Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Před závodem MS motocyklů v Brně se po letech neřeší ekonomika

 
čtvrtek, 18. srpna 2016, 07:52

Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně po dlouhé době neprovázejí problémy s ekonomikou. Od letoška totiž největší motoristický závod na území republiky zařazený do seriálu mistrovství světa nepořádá přímo brněnský Automotodrom, ale takzvaný Spolekpro Grand Prix založený právě pro tuto akci.

"Oproti jiným ročníkům zde dnes sedíme klidní a vysmátí. To, po čemž jsme léta volali, aby stát převzal závazek a hlavně zodpovědnost za úhradu zalistovacího poplatku, se stalo," řekla předsedkyně představenstva Automotodrom Brno Ivana Ulmanová na tiskové konferenci.

Pořádání Velké ceny v předešlých letech končilo podle majitelů Masarykova okruhu, kteří akci organizovali, ve velké ztrátě. Zejména kvůli nutnosti zaplatit poplatek promotérovi.

Tuto povinnost nyní převzal spolek založený městem Brno, Jihomoravským krajem a regionální centrálou cestovního ruchu. A Automotodrom mu nyní okruh přibližně za 28 milionů korun na akci pronajímá plus zajišťuje některé další specializované služby.

"Před rokem jsme hráli pink pong o tom, jak organizovat a pořádat Grand Prix, a mnoho lidí bylo skeptických. Jsem rád, že jsme se dohodli s promotérem a našel se systém, jak může vše fungovat," uvedl primátor Brna Petr Vokřál.

Spolek podepsal se společností Dorna, promotérem MS, pětiletou smlouvu, na základě které bude průměrná výše zalistovacího poplatku asi 4,1 milionu eur (kolem 110 milionů korun) ročně. A vyřešil tím i předešlé dluhy. "Velkou zásluhu na vyřešení celé situace měla paní ministryně školství Kateřina Valachová," řekl Vokřál.

Organizátoři mohou počítal s podporou ve výši 20 milionů korun od jihomoravského kraje, 10 milionů od města Brno a ministerstvo školství avizovalo uvolnění až 60 milionů korun.

Kdyby tyto finance nestačily, je podle Vokřála předjednáno s vládou, že by pokryla dalších až 30 milionů ztráty. "To však momentálně není aktuální," uvedl. Spolek má navíc letos k dispozici nevyplacených 20 milionů korun odkraje za loňský rok a příslib převedení loňské plánované podpory od MŠMT.

O hospodářském výsledku závodu rozhodne návštěvnost a počet prodaných vstupenek. Ten sice odstartoval až později, letos v lednu, ale s jeho průběhem jsou noví organizátoři akce spokojeni. "Teď se pohybujeme lehce pod 35.000. Kdyby bylo prodáno kolem 50.000, byl by to úspěch," řekl Vokřál. V minulosti si těsně před závody koupilo lístky až 10.000 lidí. "Pokud by se tak stalo i letos, měli bychom dodržet všechny ekonomické předpoklady," dodal Vokřál.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Policie hledá svědky nehody na D1, při které se zranili dva lidé

středa, 17. srpna 2016, 15:15

Policie hledá svědky nehody dvou nákladních vozů a osobního auta, při které se zranili dva lidé. Nehoda 8. srpna...

Špičkoví i nastupující jezdci si zazávodí na malých motorkách na...

středa, 17. srpna 2016, 14:50

Dvě doprovodné akce motocyklové Grand Prix České republiky se uskuteční dnes a ve čtvrtek mimo Masarykův okruh, a to v...

Muž, který v Odrovicích opilý najel do lidí, podal dovolání

středa, 17. srpna 2016, 10:17

Nejvyšší soud (NS) přezkoumá případ Martina Fuchsy, který loni podle obžaloby najel autem do skupiny mladých lidí v...

Soutěž: Elektronické duo Disclosure vystoupí ve čtvrtek v Praze

úterý, 16. srpna 2016, 17:08

Do Prahy přijíždí na přesunutý koncert elektronické duo Disclosure. Koncert se bude konat 18. srpna 2016 ve Foru Karlín...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Brněnský policista odmítl úplatek v...

  • V autě už nebudou povinné náhradní žárovky a...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Norský protiimigrační politik má vztah s o 30 let mladší Íránkou

Norsko žije skandálem kolem bývalého ministra za protiimigrační a populistickou Pokrokovou stranu Pera Sandberga, který má poměr s o 30 let mladší íránskou přistěhovalkyní. Politik, který před třemi dny odstoupil z čela ministerstva pro rybolov, přitom doposud hlásal, že míšení ras, kultur a náboženství je v Norsku nepřípustné, pokud se má v zemi zachovat mír.

Elektřina načerno? Může se stát, že kradete energii, i když o tom nevíte

Krást se nemá. Za neoprávněný neboli černý odběr energií však můžete nést odpovědnost, i když elektřinu nebo plyn odeberete bez zaplacení zcela neúmyslně, nevědomě a bez vlastního zavinění. Co všechno se považuje za neoprávněný odběr? 
A co vám v takové situaci hrozí?

VIDEO: Brňance se do obýváku nastěhovalo více než 160 netopýrů

Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se včera odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli. Podle telefonátu na linku 156 se v bytě sedmaosmdesátileté ženy usídlili netopýři a nově objevený úkryt nechtěli za žádnou cenu opustit. Přivolaná hlídka nevěřila svým očím. Do ložnice v nejvyšším patře panelového domu se nastěhovalo víc než 160 netopýrů hvízdavých.