Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U soudu s Kratochvílem by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek

 
pondělí, 15. srpna 2016, 09:06

Městský soud v Brně by v případu brněnského zastupitele Tomáše Kratochvíla (zvolen za ANO) obžalovaného z krácení daně měl dnes vyslechnout dalšího svědka. Poté by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek. Záleží ale na tom, zda bude ukončeno dokazování.

Podle obžaloby Kratochvíl vystavoval fiktivní faktury své nábytkářské firmy Toka, a čelí tak podezření, že zkrátil daň o 1,6 milionu korun. Politik vinu odmítá a tvrdí, že byl podveden.

Kratochvílovi hrozí až osmileté vězení za to, že zahrnoval do účetnictví fiktivní faktury. Podle nich mu měly firmy automobilového závodníka Michala Pavlíka zajistit reklamu na autech jezdce, což se ale nestalo. Kratochvíl u soudu řekl, že o tom nevěděl. Podle něj se závodník Pavlík jevil jako korektní člověk a nevzbuzoval žádné podezření.

Když potom finanční úřad upozornil na nesrovnalosti, raději daň i s penále zaplatil. Podle Kratochvíla celá záležitost poškozuje jeho jméno i jméno firmy, která působí na trhu více než 20 let.

Právě Pavlíka by dnes měla soudkyně Barbora Sýkorová vyslechnout. Státní zástupce Jaroslav Paul uvedl, že činnost byla poměrně sofistikovaná, ale že lze zcela jasně prokázat, že auta s reklamou firmy na zahraničních závodech nejezdila. Paul odmítl uvést, jaký trest bude pro Kratochvíla navrhovat, řekl jen, že bude požadovat spíš finanční trest než vězení.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #12

neděle, 14. srpna 2016, 16:00

Třetí srpnový týden přeje koncertům, z nichž si každý vybere ten, který je jeho luchu nejblíže. Bude spokojen milovník...

V zoo utratili žirafího samce. Měl potíže s příjmem potravy

pátek, 12. srpna 2016, 14:12

Dnes dopoledne museli zaměstnanci Zoo Brno po několikatýdenní léčbě utratit sedmiletého samce žirafy síťované. M’Toto...

Odborníci z DPMB pomáhají vybudovat síť MHD v Tádžikistánu

pátek, 12. srpna 2016, 10:37

Odborní pracovníci z dopravního podniku byli osloveni ke spolupráci na projektu, jehož cílem je zřídit městskou...

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vodu vhodnou ke koupání

čtvrtek, 11. srpna 2016, 18:32

Jihomoravská přírodní koupaliště mají stále vodu vhodnou ke koupání, mírně zhoršené vlastnosti vykazují jen...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.