Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U soudu s Kratochvílem by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek

 
pondělí, 15. srpna 2016, 09:06

Městský soud v Brně by v případu brněnského zastupitele Tomáše Kratochvíla (zvolen za ANO) obžalovaného z krácení daně měl dnes vyslechnout dalšího svědka. Poté by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek. Záleží ale na tom, zda bude ukončeno dokazování.

Podle obžaloby Kratochvíl vystavoval fiktivní faktury své nábytkářské firmy Toka, a čelí tak podezření, že zkrátil daň o 1,6 milionu korun. Politik vinu odmítá a tvrdí, že byl podveden.

Kratochvílovi hrozí až osmileté vězení za to, že zahrnoval do účetnictví fiktivní faktury. Podle nich mu měly firmy automobilového závodníka Michala Pavlíka zajistit reklamu na autech jezdce, což se ale nestalo. Kratochvíl u soudu řekl, že o tom nevěděl. Podle něj se závodník Pavlík jevil jako korektní člověk a nevzbuzoval žádné podezření.

Když potom finanční úřad upozornil na nesrovnalosti, raději daň i s penále zaplatil. Podle Kratochvíla celá záležitost poškozuje jeho jméno i jméno firmy, která působí na trhu více než 20 let.

Právě Pavlíka by dnes měla soudkyně Barbora Sýkorová vyslechnout. Státní zástupce Jaroslav Paul uvedl, že činnost byla poměrně sofistikovaná, ale že lze zcela jasně prokázat, že auta s reklamou firmy na zahraničních závodech nejezdila. Paul odmítl uvést, jaký trest bude pro Kratochvíla navrhovat, řekl jen, že bude požadovat spíš finanční trest než vězení.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #12

neděle, 14. srpna 2016, 16:00

Třetí srpnový týden přeje koncertům, z nichž si každý vybere ten, který je jeho luchu nejblíže. Bude spokojen milovník...

V zoo utratili žirafího samce. Měl potíže s příjmem potravy

pátek, 12. srpna 2016, 14:12

Dnes dopoledne museli zaměstnanci Zoo Brno po několikatýdenní léčbě utratit sedmiletého samce žirafy síťované. M’Toto...

Odborníci z DPMB pomáhají vybudovat síť MHD v Tádžikistánu

pátek, 12. srpna 2016, 10:37

Odborní pracovníci z dopravního podniku byli osloveni ke spolupráci na projektu, jehož cílem je zřídit městskou...

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vodu vhodnou ke koupání

čtvrtek, 11. srpna 2016, 18:32

Jihomoravská přírodní koupaliště mají stále vodu vhodnou ke koupání, mírně zhoršené vlastnosti vykazují jen...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 6 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.