Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U soudu s Kratochvílem by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek

 
pondělí, 15. srpna 2016, 09:06

Městský soud v Brně by v případu brněnského zastupitele Tomáše Kratochvíla (zvolen za ANO) obžalovaného z krácení daně měl dnes vyslechnout dalšího svědka. Poté by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek. Záleží ale na tom, zda bude ukončeno dokazování.

Podle obžaloby Kratochvíl vystavoval fiktivní faktury své nábytkářské firmy Toka, a čelí tak podezření, že zkrátil daň o 1,6 milionu korun. Politik vinu odmítá a tvrdí, že byl podveden.

Kratochvílovi hrozí až osmileté vězení za to, že zahrnoval do účetnictví fiktivní faktury. Podle nich mu měly firmy automobilového závodníka Michala Pavlíka zajistit reklamu na autech jezdce, což se ale nestalo. Kratochvíl u soudu řekl, že o tom nevěděl. Podle něj se závodník Pavlík jevil jako korektní člověk a nevzbuzoval žádné podezření.

Když potom finanční úřad upozornil na nesrovnalosti, raději daň i s penále zaplatil. Podle Kratochvíla celá záležitost poškozuje jeho jméno i jméno firmy, která působí na trhu více než 20 let.

Právě Pavlíka by dnes měla soudkyně Barbora Sýkorová vyslechnout. Státní zástupce Jaroslav Paul uvedl, že činnost byla poměrně sofistikovaná, ale že lze zcela jasně prokázat, že auta s reklamou firmy na zahraničních závodech nejezdila. Paul odmítl uvést, jaký trest bude pro Kratochvíla navrhovat, řekl jen, že bude požadovat spíš finanční trest než vězení.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #12

neděle, 14. srpna 2016, 16:00

Třetí srpnový týden přeje koncertům, z nichž si každý vybere ten, který je jeho luchu nejblíže. Bude spokojen milovník...

V zoo utratili žirafího samce. Měl potíže s příjmem potravy

pátek, 12. srpna 2016, 14:12

Dnes dopoledne museli zaměstnanci Zoo Brno po několikatýdenní léčbě utratit sedmiletého samce žirafy síťované. M’Toto...

Odborníci z DPMB pomáhají vybudovat síť MHD v Tádžikistánu

pátek, 12. srpna 2016, 10:37

Odborní pracovníci z dopravního podniku byli osloveni ke spolupráci na projektu, jehož cílem je zřídit městskou...

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vodu vhodnou ke koupání

čtvrtek, 11. srpna 2016, 18:32

Jihomoravská přírodní koupaliště mají stále vodu vhodnou ke koupání, mírně zhoršené vlastnosti vykazují jen...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.