Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U soudu s Kratochvílem by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek

 
pondělí, 15. srpna 2016, 09:06

Městský soud v Brně by v případu brněnského zastupitele Tomáše Kratochvíla (zvolen za ANO) obžalovaného z krácení daně měl dnes vyslechnout dalšího svědka. Poté by měly zaznít závěrečné řeči a rozsudek. Záleží ale na tom, zda bude ukončeno dokazování.

Podle obžaloby Kratochvíl vystavoval fiktivní faktury své nábytkářské firmy Toka, a čelí tak podezření, že zkrátil daň o 1,6 milionu korun. Politik vinu odmítá a tvrdí, že byl podveden.

Kratochvílovi hrozí až osmileté vězení za to, že zahrnoval do účetnictví fiktivní faktury. Podle nich mu měly firmy automobilového závodníka Michala Pavlíka zajistit reklamu na autech jezdce, což se ale nestalo. Kratochvíl u soudu řekl, že o tom nevěděl. Podle něj se závodník Pavlík jevil jako korektní člověk a nevzbuzoval žádné podezření.

Když potom finanční úřad upozornil na nesrovnalosti, raději daň i s penále zaplatil. Podle Kratochvíla celá záležitost poškozuje jeho jméno i jméno firmy, která působí na trhu více než 20 let.

Právě Pavlíka by dnes měla soudkyně Barbora Sýkorová vyslechnout. Státní zástupce Jaroslav Paul uvedl, že činnost byla poměrně sofistikovaná, ale že lze zcela jasně prokázat, že auta s reklamou firmy na zahraničních závodech nejezdila. Paul odmítl uvést, jaký trest bude pro Kratochvíla navrhovat, řekl jen, že bude požadovat spíš finanční trest než vězení.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #12

neděle, 14. srpna 2016, 16:00

Třetí srpnový týden přeje koncertům, z nichž si každý vybere ten, který je jeho luchu nejblíže. Bude spokojen milovník...

V zoo utratili žirafího samce. Měl potíže s příjmem potravy

pátek, 12. srpna 2016, 14:12

Dnes dopoledne museli zaměstnanci Zoo Brno po několikatýdenní léčbě utratit sedmiletého samce žirafy síťované. M’Toto...

Odborníci z DPMB pomáhají vybudovat síť MHD v Tádžikistánu

pátek, 12. srpna 2016, 10:37

Odborní pracovníci z dopravního podniku byli osloveni ke spolupráci na projektu, jehož cílem je zřídit městskou...

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vodu vhodnou ke koupání

čtvrtek, 11. srpna 2016, 18:32

Jihomoravská přírodní koupaliště mají stále vodu vhodnou ke koupání, mírně zhoršené vlastnosti vykazují jen...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Přestavba Zvonařky začne už v létě. Za rok...

  • Na jižní Moravě se pohybují komáři...

  • FOTOGALERIE: Riviéra prošla parádní...

  • Devětadvacetiletý muž v Mariánském údolí...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

Olomoucký vrchní soud dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů a distributorů nelegálního lihu podnikatele Radka Březiny, kteří byli spjati s Likérkou Drak. Z deseti na 11 let zvýšil soud trest jednateli distribuční firmy Verdana Robertu Sedlaříkovi, o 1,5 roku na 9,5 roku zvýšil trest tehdejšímu jednateli další distribuční firmy Dominikovi Nagymu. Majiteli likérky Pavlu Čanigovi soud potvrdil 11,5 roku, žalobce dnes stáhl odvolání v jeho neprospěch. Důvodem je Čanigova spolupráce při odkrývání této trestné činnosti.

V ČR se objevil nový škůdce tújí brouk krasec

Na území České republiky se začíná objevovat brouk krasec, který likviduje některé druhy okrasných dřevin, především túje nebo jalovce. Právě dovozem tújí se brouk začal šířit, přitom v minulosti nikdy v Česku nežil, řekl entomolog z Biologického centra Akademie věd ČR v Českých Budějovicích Lukáš Čížek.

Sedm zásad populistů. Referendum se hodí jen někdy a výsledek voleb zpochybní „mlčící většina“

Populismus není jen nálepka. Dá se definovat a má svoje pevné znaky. Základní mantra populistů o tom, že „jen oni reprezentují skutečný lid a nikdo jiný nemá legitimitu“, předurčuje, jak se v politice budou chovat – vytvoří klientelistické prostředí, korupci a možná i přepíšou ústavu, aby si pojistili moc.