Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce Cejlu pokračuje. Cílem je i snížit hluk

 
úterý, 9. srpna 2016, 07:45

Práce na rekonstrukci ulice Cejl pokračují. Položeny už jsou antivibrační prvky, panely a v téměř celém úseku i kolejnice.

Na některých místech už byly instalovány i pryžové bokovnice,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Lukšová. Oprava tramvajových kolejí začala 1. července. Ulice Cejl byla uzavřena od Koliště po křižovatku se Soudní.

Cílem je komplexní rekonstrukce tramvajové trati. Po jejím dokončení budou tramvaje při průjezdu opraveným úsekem méně hlučné a zastávky budou bez bariér. Úpravy za čtyřicet milionů korun skončí v závěru měsíce. Informace o objízdných trasách v době rekonstrukce Cejlu jsou na webu dopravního podniku.

V současnosti je v Brně třicítka úplných i částečných uzavírek silnic. Dopravní podnik bude do konce prázdnin opravovat kolejovou trať v Husově ulici, kde je uzavřený úsek od Pekařské po Nové sady. Zcela uzavřená je také Francouzská ulice, kde Teplárny Brno mění parovodní potrubí za horkovodní. Hotovo bude na podzim 2017. Dopravu bude zpomalovat také do poloviny října oprava vozovky v Poříčí.

Aktuální informace o dopravní situaci najdete na webových stránkách Brněnských komunikací ve speciální sekci.

Zdroj: Brno.cz

 


 

Kam dál?

Vězni se vrátí na Špilberk. Dobrovolně a na jednu noc

pondělí, 8. srpna 2016, 17:51

Nocování v kasematech Špilberku pro odvážné připravilo Muzeum města Brna. Zájemci mají možnost přespání a podstoupit...

Opilý muž ležel vedle tříletého syna na chodníku, strážníky...

pondělí, 8. srpna 2016, 17:46

V sobotu v odpoledních hodinách přijali brněnští strážníci na tísňové lince 156 oznámení o muži, který prý ležel...

Prožijte noc padajících hvězd na Kraví hoře

pondělí, 8. srpna 2016, 11:30

Z pátku 12. srpna na sobotu 13. srpna nezůstávejte doma. Teple se oblečte, lapněte karimatku se spacákem a vydejte se...

Kostely v Brně budou kvůli nemoci dezinfikovat kliky i kropenky

pondělí, 8. srpna 2016, 08:05

Pravidelnou dezinfekci klik, lavic i kropenek doporučilo biskupství kostelům v Brně, kde řádí epidemie žloutenky....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.