Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #10

 
pondělí, 1. srpna 2016, 10:31

K létu neodmyslitelně patří festivaly. Upřímně, protancovanou noc pod širým nebem a spaní ve stanu bychom si v lednu moc neužili. Za oblíbenými kapelami či místy jezdíme přes celou republiku a někteří i za hranice.

Na každém festivalu jsem objevila minimálně jednu kapelu, o které jsem do té doby neměla ponětí, ale jejich hudba mě zaujala po prvních tónech. Nové kapely můžete objevit i v Brně, tento týden zde bude hned několik koncertů rozmanitých žánrů.

Ve čtvrtek 4. srpna bude ve Staré Pekárně hrát alternativní kapela Gronkjor a s nimi i The Durgas, která patří mezi patrně nejlepší klubové kapely současnosti. Bratři, kteří založili The Durgas pochází z USA a ve své hudbě kombinují prvky reggae, punku a folku. 

Z Ameriky za námi přijela také zpěvačka Shilpa Ray, jejíž koncerty se vezou na rockové vlně. Vystoupí v neděli 7. srpna v prostoru jénem PRAHA – Fórum pro architekturu a média. To, že se bude jednat o nevšední zážitek, potvrzuje svými slovy i Nick Cave: "Shilpa Ray je jedním z největších fenoménů, které jsem zaznamenal za dluhou dobu, má před sebou velkou budoucnost!

Hlavním bodem tohoto týdne bude událost Balkan Bashavel v areálu Trojky, která slibuje dlouho noc a protančené boty. Hrát bude DJské duo MALALATA, pražská kapela Mr. Loco a ze Sloveska dorazí Dr. Balkan z Bassta Fidli Crew. Balkánská a cikánská muzika rozproudí krev rychleji, než poslouchání rádio hitovek. To mi věřte.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Zemřel brněnský historik umění a znalec architektury Jan Sedlák

pondělí, 1. srpna 2016, 09:16

Po těžké nemoci zemřel v neděli významný brněnský historik umění a znalec architektury Jan Sedlák. Bylo mu 73 let....

Zájem o památky na jihu Moravy je větší než loni

neděle, 31. července 2016, 18:41

Většina kastelánů na jižní Moravě si návštěvnost hradů a zámků v letošním létě pochvaluje. Lidí chodí více než loni, je...

Zvířecí záchranná stanice má několik neobvyklých přírůstků

pátek, 29. července 2016, 10:19

Do záchranné stanice při Zoo Brno se ve druhé sezóně jejího provozu dostaly zatím nepřijaté druhy zvířat. Souvisí to s...

Webová aplikace ukáže aktuální kvalitu vzduchu v Brně

pátek, 29. července 2016, 09:48

Nová webová aplikace "Můžu dýchat?" zájemcům ukáže, jaká je aktuální kvalita vzduchu v Brně a jak se zachovat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.