Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #10

 
pondělí, 1. srpna 2016, 10:31

K létu neodmyslitelně patří festivaly. Upřímně, protancovanou noc pod širým nebem a spaní ve stanu bychom si v lednu moc neužili. Za oblíbenými kapelami či místy jezdíme přes celou republiku a někteří i za hranice.

Na každém festivalu jsem objevila minimálně jednu kapelu, o které jsem do té doby neměla ponětí, ale jejich hudba mě zaujala po prvních tónech. Nové kapely můžete objevit i v Brně, tento týden zde bude hned několik koncertů rozmanitých žánrů.

Ve čtvrtek 4. srpna bude ve Staré Pekárně hrát alternativní kapela Gronkjor a s nimi i The Durgas, která patří mezi patrně nejlepší klubové kapely současnosti. Bratři, kteří založili The Durgas pochází z USA a ve své hudbě kombinují prvky reggae, punku a folku. 

Z Ameriky za námi přijela také zpěvačka Shilpa Ray, jejíž koncerty se vezou na rockové vlně. Vystoupí v neděli 7. srpna v prostoru jénem PRAHA – Fórum pro architekturu a média. To, že se bude jednat o nevšední zážitek, potvrzuje svými slovy i Nick Cave: "Shilpa Ray je jedním z největších fenoménů, které jsem zaznamenal za dluhou dobu, má před sebou velkou budoucnost!

Hlavním bodem tohoto týdne bude událost Balkan Bashavel v areálu Trojky, která slibuje dlouho noc a protančené boty. Hrát bude DJské duo MALALATA, pražská kapela Mr. Loco a ze Sloveska dorazí Dr. Balkan z Bassta Fidli Crew. Balkánská a cikánská muzika rozproudí krev rychleji, než poslouchání rádio hitovek. To mi věřte.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Zemřel brněnský historik umění a znalec architektury Jan Sedlák

pondělí, 1. srpna 2016, 09:16

Po těžké nemoci zemřel v neděli významný brněnský historik umění a znalec architektury Jan Sedlák. Bylo mu 73 let....

Zájem o památky na jihu Moravy je větší než loni

neděle, 31. července 2016, 18:41

Většina kastelánů na jižní Moravě si návštěvnost hradů a zámků v letošním létě pochvaluje. Lidí chodí více než loni, je...

Zvířecí záchranná stanice má několik neobvyklých přírůstků

pátek, 29. července 2016, 10:19

Do záchranné stanice při Zoo Brno se ve druhé sezóně jejího provozu dostaly zatím nepřijaté druhy zvířat. Souvisí to s...

Webová aplikace ukáže aktuální kvalitu vzduchu v Brně

pátek, 29. července 2016, 09:48

Nová webová aplikace "Můžu dýchat?" zájemcům ukáže, jaká je aktuální kvalita vzduchu v Brně a jak se zachovat...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.