Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #9

 
neděle, 24. července 2016, 19:01

První červencový měsíc máme za sebou, většina z nás už vyrazila na dovolenou. Podle toho, co jsem slyšela, tak většina lidí letos zamířila do Chorvatska, ti větší rebelové až do Itálie. Pokud jste zůstali v Brně, tak konečně můžete navštívit zajímavá místa, která máte přímo pod čumákem.

Pokud se letos nemůžete přemístit na opačnou stranu světa, tak se aspoň přemístěte v čase. V zahradě funkcionalistické vily Stiassni se promítají filmy z první republiky. V pátek 29. července se zde bude promítat film Anton Špelec, ostrostřelec. Letní kino se hned vyšvihne na úplně jinou úroveň.

Ve Valticích se koná od neděle 24. do čtvrtka 28. července část festivalu ProART. Dílny tance, herectví a opery budou poctou Williamu Shakespearovi a zároveň i připomínkou 400. výročí od jeho úmrtí. Téma festivalu je citát "Svět je jako divadlo a my jsme jako herci v něm...

V sobotu 30. července budou v prostorách Fait gallery končit dvě výstavy, které by byla škoda nenavštívit. Obě výstavy vás přesvědčí o tom, že umění dávno nejsou vybledlé portréty s výrazem “poker face“.  Třeba vaše fantazie nabere nový směr a dáte se také do tvoření.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Blanenští kriminalisté hledají svědky k objasnění nálezu mrtvého muže...

neděle, 24. července 2016, 15:43

V úterý 19. července v noci byli policisté přivoláni k události v Blansku na Wanklově náměstí. Dle dosavadních zjištění...

Lidé mohou nominovat kandidáty do soutěže o alej roku

neděle, 24. července 2016, 15:29

Lidé mohou nominovat kandidáty do šestého ročníku soutěže o nejkrásnější alej roku, a to až do 23. října. O vítězi se...

Muž chtěl zabránit přivolání pomoci, je podezřelý z trestného činu

pátek, 22. července 2016, 17:31

Vyhrocený konflikt osob zaměstnal v noci na dnešek hned dvakrát brněnské strážníky. Vyslaná hlídka na uvedené adrese...

Katastrální úřad letos dokončí v Brně opravy budov za 20 mil.

pátek, 22. července 2016, 13:19

Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj chce do konce listopadu dokončit opravy fasády historických budov v centru...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.

ŘSD o víkendu vyrazilo na kontrolu. Na problematickém úseku nebyl žádný dělník

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. Novinářům to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kavaren nepracoval.

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.