Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #8

 
pondělí, 18. července 2016, 13:37

Tipy pro tento týden nepotěší ty lenošnější, poženu vás totiž do kopce. Program se rozdělil mezi Kraví Horu a Špilberk. Je jen na vás, jestli upřednostníte pozorování noční oblohy nebo radši vyrazíte za nesmrtelným dílem Shakespeara.

Pozorování letní oblohy má svoje kouzlo, ale Brněnská hvězdárna tomu dodala nový rozměr. V noci ve středu 20. července můžete na Kraví hoře pozorovat úplněk a zároveň oslavit 47. výročí ode dne, kdy na Měsíc poprvé vkročil člověk. Připraveny budou projekce v digitáriu, light painting v prostoru přilehlého parku nebo akvabely smáčející se v lunárním světle. Upřímně přiznávám, že nevím, co si mám pod posledním bodem programu představit.

Sedmnáctý ročník Shakespearovských slavností je od soboty v plném proudu. Můžete se těšit na hry Veselé paničky windsorské, Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, Romeo a Julie, Mnoho povyku pro nic a Othello, které budou odehrány na nádvoří Špilberku. Dnes, v pondělí, máte poslední možnost shlédnout komedii Veselé paničky windsorské, po zbytek týdne se bude hrát Večer tříkrálový.

A když už budete na Špilberku, byla by škoda opominout výstavu Vladimíra Kopeckého, která má název Dálky a Póly.  Výstava potrvá až do 4. záři a můžete si užít pohled na skleněné plastiky i digitální grafiku. V roce 1963 vytvořil Vladimír Kopecký plastiku pro nádraží v Havířově.

Napsal(a) Aneta Krikelová
 


 

Kam dál?

Drbna na výletě: Orlí hnízdo – Hitlerova chlouba uprostřed německých...

pondělí, 18. července 2016, 13:14

Lidé míří do německého Bavorska především v říjnu na proslulý Oktoberfest. V letních měsících však turisté mají jiný...

Dvojice zaměstnanců v Brně ukradla za měsíc a půl dvě tuny masa

pondělí, 18. července 2016, 12:41

Dvojice mužů je podezřelá, že za měsíc a půl ukradla v Brně bezmála dvě tuny kuřecích řízků, škoda je skoro čtvrt...

Středeční úplňková noc bude na Kraví hoře ve znamení výročí letu na...

pondělí, 18. července 2016, 08:36

V noci ze středy 20. července na čtvrtek 21. července můžete na Kraví hoře oslavit úplněk. A ne ledasjaký. Bude to...

V bošovické papouščí zoo se narodilo 35 mláďat, další přibudou

pondělí, 18. července 2016, 08:29

Ve specializované papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku se letos narodilo 35 mláďat, celkem je k vidění přes 220...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.