Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charita vyhlásila sbírku na vyhořelý domov pro seniory v Brně

 
čtvrtek, 14. července 2016, 11:57

Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na rekonstrukci vyhořelého domova pro seniory v Brně. Řekla to mluvčí charity Diana Tuyet-Lan Kosinová. Podle ní hořel jeden byt, ale poškozena byla polovina budovy, což vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci.

Domov hořel minulou středu. Hasiči evakuovali 25 lidí, někteří se zranili. Část obyvatel už se mohla vrátit zpět do bytů, jiní mají náhradní bydlení.

Lidé mohou na podporu Domova a chráněného bydlení sv. Anežky pro seniory posílat finanční podporu na konto 27-7489820267/0100 s variabilním symbolem 112. Hasiči stanovili škodu na milion korun. "Je to škoda způsobená bezprostředně požárem. My počítáme se škodou nejméně dvojnásobnou kvůli zničení spotřebičů, nábytku a také budeme opravovat elektroinstalaci," uvedla Kosinová. Přestože vyhořel jeden byt, kouř a plameny poničily i další části a zařízení poškodila také voda, kterou hasiči požár likvidovali. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Mikošky byla pravděpodobnou příčinou požáru technická závada na elektroinstalaci.

Podle Kosinové bude charita jednat o částečné náhradě škody s pojišťovnou. "Na vše ale nedosáhneme, takže zbytek budeme muset řešit z vlastních peněz. Proto žádáme zájemce o příspěvek do sbírky," dodala Kosinová.

Požár zachvátil budovu domova minulou středu. Hasiči evakuovali 25 lidí, z nichž zhruba polovina skončila po nadýchání kouře v péči záchranářů. Někteří se mohli po uhašení vrátit do nepoškozených bytů, ostatní našli dočasné zázemí v léčebně dlouhodobě nemocných svatoanenské nemocnice nebo v rajhradském hospici. "Nyní je 19 lidí zpátky, další čtyři se vrátí z hospice a žena, jejíž byt vyhořel, spolu s ženou, jež bydlela nad ní, byly u příbuzných. Náhradní ubytování do vyřešení celé situace jim dvěma poskytne městská část Brno-střed," dodala Kosinová.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

FOTO: Jihomoravští hasiči procházejí extrémním výcvikem

čtvrtek, 14. července 2016, 09:22

28 profesionálních hasičů z celého Jihomoravského kraje absolvovalo začátkem července extrémní výcvik v brněnských...

Brněnské univerzity opravují koleje, některé ale zvýší cenu

středa, 13. července 2016, 16:11

Brněnské vysokoškolské koleje čeká v letních měsících pravidelná údržba a rekonstrukce. Univerzity se snaží hlavně...

Bývalou káznici Brna prohlásilo ministerstvo za kulturní památku

středa, 13. července 2016, 16:03

Ministerstvo kultury prohlásilo bývalou káznici v ulici Cejl v Brně za kulturní památku. Řekl to dnes Matěj Hollan...

Češi milují nákupy přes internet, tržby rostou, nejvíce kupujeme...

středa, 13. července 2016, 15:53

Internet je budoucnost ekonomických transakcí. Díky internetu jsme schopni jednoduše řešit problémy, které jsme ještě...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Majitelce se ztratil pejsek Shiba-Inu. Nyní...

  • Na jižní Moravě se pohybují komáři...

  • Devětadvacetiletý muž v Mariánském údolí...

  • Lidl se po drsné reportáži České televize...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Český hokej slaví 110 let a mění tvář. Na dresech reprezentace bude lev

Český svaz ledního hokeje mění u příležitosti 110 let od svého založení svou tvář. A změny budou velké. Nově bude bude oficiálně používat název Český hokej, nové logo a výrazné obměny se dočkají i reprezentační dresy všech týmů. Zmizí z nich velký státní znak, který nahradí lev.

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

PŘEHLEDNĚ: Škoda ukáže v roce 2020 první model vyvíjený a vyráběný v Indii

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu. Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.