Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charita vyhlásila sbírku na vyhořelý domov pro seniory v Brně

 
čtvrtek, 14. července 2016, 11:57

Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na rekonstrukci vyhořelého domova pro seniory v Brně. Řekla to mluvčí charity Diana Tuyet-Lan Kosinová. Podle ní hořel jeden byt, ale poškozena byla polovina budovy, což vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci.

Domov hořel minulou středu. Hasiči evakuovali 25 lidí, někteří se zranili. Část obyvatel už se mohla vrátit zpět do bytů, jiní mají náhradní bydlení.

Lidé mohou na podporu Domova a chráněného bydlení sv. Anežky pro seniory posílat finanční podporu na konto 27-7489820267/0100 s variabilním symbolem 112. Hasiči stanovili škodu na milion korun. "Je to škoda způsobená bezprostředně požárem. My počítáme se škodou nejméně dvojnásobnou kvůli zničení spotřebičů, nábytku a také budeme opravovat elektroinstalaci," uvedla Kosinová. Přestože vyhořel jeden byt, kouř a plameny poničily i další části a zařízení poškodila také voda, kterou hasiči požár likvidovali. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Mikošky byla pravděpodobnou příčinou požáru technická závada na elektroinstalaci.

Podle Kosinové bude charita jednat o částečné náhradě škody s pojišťovnou. "Na vše ale nedosáhneme, takže zbytek budeme muset řešit z vlastních peněz. Proto žádáme zájemce o příspěvek do sbírky," dodala Kosinová.

Požár zachvátil budovu domova minulou středu. Hasiči evakuovali 25 lidí, z nichž zhruba polovina skončila po nadýchání kouře v péči záchranářů. Někteří se mohli po uhašení vrátit do nepoškozených bytů, ostatní našli dočasné zázemí v léčebně dlouhodobě nemocných svatoanenské nemocnice nebo v rajhradském hospici. "Nyní je 19 lidí zpátky, další čtyři se vrátí z hospice a žena, jejíž byt vyhořel, spolu s ženou, jež bydlela nad ní, byly u příbuzných. Náhradní ubytování do vyřešení celé situace jim dvěma poskytne městská část Brno-střed," dodala Kosinová.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

FOTO: Jihomoravští hasiči procházejí extrémním výcvikem

čtvrtek, 14. července 2016, 09:22

28 profesionálních hasičů z celého Jihomoravského kraje absolvovalo začátkem července extrémní výcvik v brněnských...

Brněnské univerzity opravují koleje, některé ale zvýší cenu

středa, 13. července 2016, 16:11

Brněnské vysokoškolské koleje čeká v letních měsících pravidelná údržba a rekonstrukce. Univerzity se snaží hlavně...

Bývalou káznici Brna prohlásilo ministerstvo za kulturní památku

středa, 13. července 2016, 16:03

Ministerstvo kultury prohlásilo bývalou káznici v ulici Cejl v Brně za kulturní památku. Řekl to dnes Matěj Hollan...

Češi milují nákupy přes internet, tržby rostou, nejvíce kupujeme...

středa, 13. července 2016, 15:53

Internet je budoucnost ekonomických transakcí. Díky internetu jsme schopni jednoduše řešit problémy, které jsme ještě...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vnitro poskytne součinnost při hledání syrských sirotků

Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová.

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.