Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charita vyhlásila sbírku na vyhořelý domov pro seniory v Brně

 
čtvrtek, 14. července 2016, 11:57

Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na rekonstrukci vyhořelého domova pro seniory v Brně. Řekla to mluvčí charity Diana Tuyet-Lan Kosinová. Podle ní hořel jeden byt, ale poškozena byla polovina budovy, což vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci.

Domov hořel minulou středu. Hasiči evakuovali 25 lidí, někteří se zranili. Část obyvatel už se mohla vrátit zpět do bytů, jiní mají náhradní bydlení.

Lidé mohou na podporu Domova a chráněného bydlení sv. Anežky pro seniory posílat finanční podporu na konto 27-7489820267/0100 s variabilním symbolem 112. Hasiči stanovili škodu na milion korun. "Je to škoda způsobená bezprostředně požárem. My počítáme se škodou nejméně dvojnásobnou kvůli zničení spotřebičů, nábytku a také budeme opravovat elektroinstalaci," uvedla Kosinová. Přestože vyhořel jeden byt, kouř a plameny poničily i další části a zařízení poškodila také voda, kterou hasiči požár likvidovali. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Mikošky byla pravděpodobnou příčinou požáru technická závada na elektroinstalaci.

Podle Kosinové bude charita jednat o částečné náhradě škody s pojišťovnou. "Na vše ale nedosáhneme, takže zbytek budeme muset řešit z vlastních peněz. Proto žádáme zájemce o příspěvek do sbírky," dodala Kosinová.

Požár zachvátil budovu domova minulou středu. Hasiči evakuovali 25 lidí, z nichž zhruba polovina skončila po nadýchání kouře v péči záchranářů. Někteří se mohli po uhašení vrátit do nepoškozených bytů, ostatní našli dočasné zázemí v léčebně dlouhodobě nemocných svatoanenské nemocnice nebo v rajhradském hospici. "Nyní je 19 lidí zpátky, další čtyři se vrátí z hospice a žena, jejíž byt vyhořel, spolu s ženou, jež bydlela nad ní, byly u příbuzných. Náhradní ubytování do vyřešení celé situace jim dvěma poskytne městská část Brno-střed," dodala Kosinová.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

FOTO: Jihomoravští hasiči procházejí extrémním výcvikem

čtvrtek, 14. července 2016, 09:22

28 profesionálních hasičů z celého Jihomoravského kraje absolvovalo začátkem července extrémní výcvik v brněnských...

Brněnské univerzity opravují koleje, některé ale zvýší cenu

středa, 13. července 2016, 16:11

Brněnské vysokoškolské koleje čeká v letních měsících pravidelná údržba a rekonstrukce. Univerzity se snaží hlavně...

Bývalou káznici Brna prohlásilo ministerstvo za kulturní památku

středa, 13. července 2016, 16:03

Ministerstvo kultury prohlásilo bývalou káznici v ulici Cejl v Brně za kulturní památku. Řekl to dnes Matěj Hollan...

Češi milují nákupy přes internet, tržby rostou, nejvíce kupujeme...

středa, 13. července 2016, 15:53

Internet je budoucnost ekonomických transakcí. Díky internetu jsme schopni jednoduše řešit problémy, které jsme ještě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 6 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.