Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #7

 
neděle, 10. července 2016, 21:16

V letních měsících potkáte mnohem více usměvavých tváří než po zbytek roku. Tak by byla škoda zůstat u vážné opery, když můžete zažít netradiční divadlo, které ještě přidá na dobré náladě. Na konci tohoto týdne máme akci, kterou každý rok vyhlíží nejen brňáci ale i přespolní.

Doporučuji přes týden chytat bronz na koupalištích a relaxovat, abyste byli na víkend čilí a vydrželi co nejdéle. Máte plné zuby divadel, kde je předem jasný konec? Nebaví vás klasiky, které se z učebnic literatury přenesou na jeviště? Při návštěvě improdivadla budete zároveň divákem i režisérem.

V úterý 12. července se v Café Práh odehraje jedno z takových představení. Vystoupí zde brněnská komička Alžběta Jelínková se svou show One Wonderwomen a herci z divadla Impro Džow. Je na vás, jaký děj se bude odehrávat na jevišti, a vsadím se, že vy i herci budete koncem představení překvapeni.

To že RAW strava není jen o vodě, vzduchu a spoustě divných věcí, které nevypadají k jídlu, vás přesvědčí 16. července Food park v prostorách Malé Ameriky. Na sobotní večer bude potřeba spousta energie a uznejte samy, po guláši od mamky radši zamíříte trávit do postele než na taneční parket. Tak si dopřejte změnu jídelníčku, která vás nakopne a dodá energii po zbytek dne, večera a možná i rána…

Sobotu 16. července mají v kalendáři zakroužkovanou milovníci taneční hudby. Protože legendární PRIGL festival bude po roce opět v prostorách Autokempu Obora v blízkosti Brněnské přehrady. Program slibuje hudbu až do časných hodin. Kemp pojme až pět tisíc návštěvníků. Tak co? Budete jedním z nich?

Napsal(a) Aneta Krikelová

Kam dál?

Aplikace, které byste měli mít v mobilu, než odjedete na dovolenou

neděle, 10. července 2016, 14:13

Chystáte se na dovolenou? Připravte na ni i váš chytrý telefon! Vytipovali jsme pro vás pár aplikací, které se vám...

Děvče, jež ve čtvrtek v Brně vypadlo s matkou ze 7.patra, zemřelo

pátek, 8. července 2016, 12:09

Šestiletá dívka, která ve čtvrtek v Brně-Kohoutovicích vypadla spolu s matkou z okna z bytu ze sedmého patra, v...

Na muže na Hodonínsku se převrátil malotraktor, muž na místě zemřel

pátek, 8. července 2016, 11:27

Na muže u Strážnice na Hodonínsku se ve svahu v rekreační oblasti Mlýnky převrátil malotraktor, muž na místě zemřel....

Radnice schválila rekonstrukci parku na Moravském náměstí

pátek, 8. července 2016, 06:53

Radní městské části Brno-střed na svém jednání schválili návrh záměru architektonicko-urbanistické a krajinářské...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?