Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno zvýhodnilo déle parkující řidiče na parkovišti u hřbitova

 
pondělí, 4. července 2016, 16:12

Brno snížilo u parkoviště Park and Ride u Ústředního hřbitova cenu parkovného u vozidel, která budou stát v místě déle než 12 hodin. Do dvou hodin je parkování zdarma, do 12 hodin od vjezdu zůstává cena 20 korun. Po jejich vypršení se cena dalších 24 započatých hodin snížila z 250 korun na 100 korun.

Cílem je, aby se mohli řidiči věnovat i večernímu programu ve městě, sdělil v tiskové zprávě primátorův náměstek zodpovědný za dopravu Matěj Hollan (Žít Brno).

Záchytné parkoviště u Ústředního hřbitova vzniklo za necelých devět milionů korun na konci loňského roku a nabízí bezmála 200 parkovacích míst. Lidé se mohou po odstavení vozu dostat do centra pomocí městské hromadné dopravy.Smyslem je snížit počet aut v centru města.

Změna ceníku má zvýhodnit řidiče, kteří v Brně zůstávají déle než jenom pár hodin. "Ceník se mění tak, aby řidiči, kteří zde auto nechávají například během pracovní doby, mohli využít tohoto parkoviště i při případném večerním programu ve městě," uvedl Hollan. Stokorunu řidiči zaplatí za každých započatých 24 hodin, nejdéle však může parkovat tři dny. V případě stání delšího než čtyři dny hrozí odtah vozida.

Parkoviště je hojně využívané. V průměru ho denně využívá více než 100 řidičů. V lednu tam parkovalo skoro 3000 řidičů, v květnu přes 5000 aut, za červen nejsou ještě údaje úplné.

Kromě toho Brno změnilo dobu zpoplatnění u některých ulic v centru. Dříve se platilo za parkování ve všední dny do 18:00, několik měsíců však nověplatí, že lidé musejí mít parkovací lístek ve všední dny od 07:00 do 22:00 a v sobotu od 07:00 do 13:00. V tomto režimu zůstává městská památková rezervace ohraničená ulicemi Koliště, Moravské náměstí, Husova, Nádražní, Benešova a Malinovského náměstí, zpět se do 18:00 doba parkování stáhla u parkovišť v ulicích Bratislavská, Dornych, Husitská, Komenského náměstí, Kounicova, Lidická, Mendlovo náměstí, Mezírka a třída Kapitána Jaroše.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Zloděj laškoval s okradenými. Pak vzal pokladnu a utekl

pondělí, 4. července 2016, 11:49

Dvojice čtyřicátníků vybírajících o víkendu vstupné na Pernštejnské slavnosti si v sobotu dlouho myslela, že muž, který...

Valtický zámek navštívil rekordní počet lidí, za den přesáhl 1000

pondělí, 4. července 2016, 09:06

Zcela poprvé navštívilo zámek ve Valticích na Břeclavsku za jeden den přes 1000 lidí. Rekordní návštěvnost byla v...

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #6

neděle, 3. července 2016, 19:50

Přeji krásný začátek prázdnin, čeká nás týden, kdy si volna užije i většina pracujících. Státní svátky uprostřed týdne...

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brno je pátým nejlepším studentským městem...

  • Holčička si v Brně hrála na dětském hřišti a...

  • Kvůli opravě tramvajových tratí nepojede...

  • Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Maturitu z češtiny i matematiky zvládlo letos méně studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů.

Vedl Vídeň šestkrát déle než Krnáčová Prahu. Beru občany vážně, říká úspěšný starosta Häupl

Praha není Vídeň. A ani dlouho nebude. Zatímco rakouská metropole byla letos už podeváté v řadě vyhlášena celosvětově nejlepším městem pro život, Praha se umístila na 69. místě. Inspiraci nabízí v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org legendární vídeňský starosta Michael Häupl, který tento týden odejde po 24 letech z úřadu.

FOTO: Škůdci, plíseň a nepořádek. Tržnice SAPA pod drobnohledem inspektorů neprošla

Inspektoři státní zemědělské a potravinářské inspekce se při nedávné návštěvě tržnice SAPA v Praze nestačili divit. Není něčím neobvyklým, že nachází nedostatky. Při poslední kontrole ale nejspíš nevěřili vlastním očím.