Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno zvýhodnilo déle parkující řidiče na parkovišti u hřbitova

 
pondělí, 4. července 2016, 16:12

Brno snížilo u parkoviště Park and Ride u Ústředního hřbitova cenu parkovného u vozidel, která budou stát v místě déle než 12 hodin. Do dvou hodin je parkování zdarma, do 12 hodin od vjezdu zůstává cena 20 korun. Po jejich vypršení se cena dalších 24 započatých hodin snížila z 250 korun na 100 korun.

Cílem je, aby se mohli řidiči věnovat i večernímu programu ve městě, sdělil v tiskové zprávě primátorův náměstek zodpovědný za dopravu Matěj Hollan (Žít Brno).

Záchytné parkoviště u Ústředního hřbitova vzniklo za necelých devět milionů korun na konci loňského roku a nabízí bezmála 200 parkovacích míst. Lidé se mohou po odstavení vozu dostat do centra pomocí městské hromadné dopravy.Smyslem je snížit počet aut v centru města.

Změna ceníku má zvýhodnit řidiče, kteří v Brně zůstávají déle než jenom pár hodin. "Ceník se mění tak, aby řidiči, kteří zde auto nechávají například během pracovní doby, mohli využít tohoto parkoviště i při případném večerním programu ve městě," uvedl Hollan. Stokorunu řidiči zaplatí za každých započatých 24 hodin, nejdéle však může parkovat tři dny. V případě stání delšího než čtyři dny hrozí odtah vozida.

Parkoviště je hojně využívané. V průměru ho denně využívá více než 100 řidičů. V lednu tam parkovalo skoro 3000 řidičů, v květnu přes 5000 aut, za červen nejsou ještě údaje úplné.

Kromě toho Brno změnilo dobu zpoplatnění u některých ulic v centru. Dříve se platilo za parkování ve všední dny do 18:00, několik měsíců však nověplatí, že lidé musejí mít parkovací lístek ve všední dny od 07:00 do 22:00 a v sobotu od 07:00 do 13:00. V tomto režimu zůstává městská památková rezervace ohraničená ulicemi Koliště, Moravské náměstí, Husova, Nádražní, Benešova a Malinovského náměstí, zpět se do 18:00 doba parkování stáhla u parkovišť v ulicích Bratislavská, Dornych, Husitská, Komenského náměstí, Kounicova, Lidická, Mendlovo náměstí, Mezírka a třída Kapitána Jaroše.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Zloděj laškoval s okradenými. Pak vzal pokladnu a utekl

pondělí, 4. července 2016, 11:49

Dvojice čtyřicátníků vybírajících o víkendu vstupné na Pernštejnské slavnosti si v sobotu dlouho myslela, že muž, který...

Valtický zámek navštívil rekordní počet lidí, za den přesáhl 1000

pondělí, 4. července 2016, 09:06

Zcela poprvé navštívilo zámek ve Valticích na Břeclavsku za jeden den přes 1000 lidí. Rekordní návštěvnost byla v...

Drbna radí, kam v týdnu vyrazit #6

neděle, 3. července 2016, 19:50

Přeji krásný začátek prázdnin, čeká nás týden, kdy si volna užije i většina pracujících. Státní svátky uprostřed týdne...

Letní kino v Boskovicích bude mít po 50 letech nové hlediště

neděle, 3. července 2016, 13:09

Letní kino v Boskovicích na Blanensku, které je největší v ČR, čekají letos další opravy. Na řadu přijde přes 50 let...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Případ gurua Járy bude opět řešit soud. Slavný 'nadsamec' v minulosti znásilnil řadu žen

Rozsudek nad Jaroslavem Dobešem, zakladatelem esoterické školy Poetrie známým jako guru Jára, přezkoumá Nejvyšší soud. Dobeš podal dovolání, stejně jako jeho blízká spolupracovnice Barbora Plášková. Oba byli odsouzeni za znásilnění.

Týraný pes Marley našel nový domov

Dnes už roční labradorský retrívr Marley, kterého v březnu loňského roku brutálně týral 24letý muž z Prachatic, má novou rodinu.

VIDEO: Brankář Čech po sezoně ukončí fotbalovou kariéru

Brankář Arsenalu Petr Čech oznámil, že po této sezoně ukončí fotbalovou kariéru, během které chytal také za Chelsea, Rennes nebo Spartu. Šestatřicetiletému bývalému reprezentantovi v létě vyprší v londýnském klubu smlouva a novou už nepodepíše.